Najciekawsze komentarze

Ciekawe komentarze wybrane przez redakcję.


Pokłócili się o nie swoje Miłowody !!!

według mnie powinno sie tam wyremontować postawić nowe place zabaw oraz zrobić tam muzeum może nawet oddzial szpitalny. Ponieważ jest to bardzo ładna okolica pełna drzew i blisko do rzeki wełny, którą widać za zakrętem. A po drugie gdyby był tam jakiś oddział czy nie lepiej pacjentowi widzieć piękny las z ścieszkami spacerowymi i ławeczkami, ktore można tam postawić. Lecz nie każdy patrzy tak jak ja.

Autor: byla pacjetka miłowód , Data: 02.09.2013 09:35:27

Nowa atrakcja na Łazienkach

Bardzo fajna rzecz. Daje miły widok dla oka i odprężający szum wytryskiwanej wody. Przyjemne wrażenia estetyczne.

Autor: Maja, Data: 23.08.2013 10:16:11

Kto straci a kto zyska na budowie Kauflanda

rodzimy drobny handel juz PADŁ!!! prace mamy w Poznaniu bo tu miejsc pracy nie ma a jak sa to pracodawca, bidak nie zatrudnia na umowe o prace tylko na zlecenie. udaje WIELKIEGO a słoma z papci wystaje. Albo wcale nie płaci bo ma pełno długów i jelenia szuka. Najgorsze że taki rodzimy pracodawca pójdzie do urzędu Pracy zgłasza zapotrzebowanie a Urząd tam kieruje i nie wie na co naraża takiego pracownika. pensji nie dostaje, BHP -zapomnij, umowa jaka kolwiek odwlekana. Wykorzysta takiego Jelenia i znów pójdzie do urzędu Pracy po nowego jak tamten odejdzie. Może juz lepiej te 40 miejsc pracy od dużego pracodawcy?

Autor: zigzag, Data: 10.05.2013 13:00:24

Kto straci a kto zyska na budowie Kauflanda

Zgadzam się z opiniami opozycji.Za wszelką cenę należy uruchamiać w Obornikach zakłady produkcyjne a nie kolejne centra handlowe albo markety.Brak pracy szczególnie dla kobiet, jest tym co powinno szczególnie martwić wladze miasta.A te 40 miejsc w Kauflandzie-żenada.Niech to juz lepiej zostanie nieużytkiem.Mieszkam w Obornikach i z niepokojem obserwuję zamykanie sie kolejnych sklepów i otwieranie marketów.Niedługo zostaną w naszym mieście tylko markety, banki i lumpeksy.A ja nie chcę żyć w takim mieście.

Autor: asta, Data: 25.02.2013 09:57:52

Wydajność pracowników Starostwa

Beeezzzz Powiatu ani rusz.Nic nie zrobicie i wszystko zniknie z powierzchni Waszej Ziemi Obornickiej--Nooo!!!!!

Autor: S.........r, Data: 26.01.2013 10:02:44

Nie umie liczyć czy lubi knuć?

Moja droga, to się tyczy ludzi którzy całe życie mieszkają w tych mieszkaniach i sami je remotnowali przez wiele lat. Chcesz ich teraz wyrzucić na bruk? Po za tym gmina nie remontuje mieszkań tylko może dbać o budynek jako całość, tak samo jak to robi Spółdzielnia Mieszkaniowa. Dlaczego zatrem nie sprzdać tego zaspobu, przecież on przynosi same straty,. Jeżeli mieszkania zostaną sprzedane to wspólnoty będą remontować te budynki.

Autor: Michał, Data: 17.01.2013 22:27:51

Nie umie liczyć czy lubi knuć?

W moim przypadku niestety,zawiodłam się i popieram wypowiedz pani Wąsowicz.Zaciągnęłam kredyt mieszkaniowy w ubiegłym roku na zakuip mieszkania,które sporo kosztuje a teraz jak się okazuje inni wykupują mieszkania za symboliczne złotówki i w dodatku po remoncie,które zleciła gmina.

Autor: Irena, Data: 17.01.2013 19:35:11

Pływalnia zarządzana przez PWiK

Korzystam z basenu od 1998 r i dziękuję, że mogę z niego regularnie korzystać i z sauny również i z siłowni także i.....boję się tylko o cennik nowego "opiekuna" basenu....oby nie zabrano nam cudownego komfortu spokojnego ubierania się po kąpieli :) Cieszę się na nowości ale oby nie kosztem mego portfelika...

Autor: Ewa, Data: 06.01.2013 14:12:24

KTO ODEBRAŁ TAKI "BURDEL"? czyli...

Ale prezes nie ma zastępczych to zamilczcie ludzie i nie poruszajcie tak bzdurnych tematów.Czy wiecie,że.....Człowiek pierwotny zamieszkiwał jaskinie i szałasy,polował na dziką zwierzynę,potem garbował skóry i szył ciepłe futra.Ocierając kamień o kamień wzniecał ogień,dzięki któremu nie musiał jeść surowego mięsa. Był zadowolony i wychował swoje potomstwo,które wyrosło na odważnych wojowników plemiona.Nie rozumiem,jak można sobie nie radzić w ekstremalnych warunkach i obwiniać kogokolwiek za ten splendor...:)

Autor: Skoda Octawia, Data: 29.12.2012 10:16:52

Kolejne wypadki po opadach śniegu

Nawierzchnia popękała od warunków atmosferycznych w przeciągu trzech lat a wszystko to na hurra,byle słoną kasę zgarnąć.Byle szybko,byle jak a fakturki szły na biurko.

Autor: Drogowiec, Data: 28.12.2012 22:59:50

Kolejne wypadki po opadach śniegu

Kolego to nie jest droga gminna, ale powiatowa i to powiat odpowiada a dokładnie Zarząd Dróg POwiatowych za jej stan. W Polsce ogólnie jest bałagan z zarządcami dróg, nic na to nie poradzimy biadoląc, ale swoje żale możesz wysłać do Starosty lub Wicestarosty powiatu obornickiego. Drogi gminne i wojewódzkie nie były takie złe

Autor: Kuba, Data: 24.12.2012 22:57:27

Kolejne wypadki po opadach śniegu

W taki sposób gmina Oborniki odśnieża drogi i dba o bezpieczeństwo. Stan nawierzchni jest beznadziejny dziura na dziurze przykryta dziurą. kilka tygodni temu pojawiło się ograniczenie prędkości do 70kmh. No tak taniej postawić znak niż położyć nową nawierzchnię. Jeżdzę tamtędy codziennie i przez cały czas na drodze leżał śnieg, który ubity przez kierowców zamienił sie w lód. Pług nawet nie sypnął grama soli(no może tylko na skrzyżowaniach). Oszczędności? Czy można oszczędzać na Życiu i Bezpieczeństwie ludzi.

Autor: Marcin, Data: 18.12.2012 03:54:22

Komisja prześledzi budżet OOK, schroniska i klubów sportowych

pilka kopana stanowczo za duzo kosztuje obornckiegopodatnika.zdecydowanie popieram p.Wasowicz.Te pieniadze proponuje przeznaczyc na dodatkowe lekcje w szkolach.Sparta w obornikach to przeszlosc i zbyt duze koszty.

Autor: alexander, Data: 30.10.2012 16:50:58

Oborniczanie w 13 Poznańskim Maratonie

Przebiec maraton to jest coś. Brawo za wytrwałość dla wszystkich startujących.

Autor: Marek, Data: 17.10.2012 14:17:30

"Wielka Dziura" to nie tylko sport i turniej

Szanowna Pani Redaktor! Bardzo się ucieszyłem z powrotu artykułów na portalu. Jako rodzony oborniczanin chętnie czytam informacje o naszym "lokalnym świecie". Ponieważ "Ziemi Obornickiej" po prostu nie da się czytać, pozostaje mi teraz "obornikionline". Aby jednak miało to sens, artykuły powinny być przynajmniej rzetelne i dobrze napisane. W stosunku do "Ziemi Obornickiej" widać od razu bardziej dojrzały sposób pisania i że Autor rozumie słowa które przelewa na papier. Do pełni szczęścia brakowałoby mi kilku rzeczy które są do wdrożenia/poprawienia: 1. Aktualność artykułu. Przykładowy "Turniej Wielkiej Dziury" to sprawa sprzed miesiąca! Po kilku dniach, po tygodniu - OK, ale po miesiącu to już naprawdę nie jest "news". W przeszłości również się zdarzało nawet i dwumiesięczne opóźnienie co czasami skutkowało tym, że artykuł zapowiadał wydarzenie "w nadchodzącym tygodniu" a w momencie ukazania się tekstu było juz 3 tygodnie po temacie... Warto tej sprawy przypilnować. 2. Błędy. Potrafię przełknąć literówki i ogonki ale błędy gramatyczne i stylistyczne które powodują problemy w zrozumieniu treści przekazu to już katastrofa. Sam czasem też piszę artykuły i wiem, że takie "babole" zdarzają się podczas pisania gdy zmienia się koncepcję zdania. Dlatego przed oddaniem tekstu do drukarni zawsze daję to "obcym oczom" do przeczytania lub sam czytam całość 2 razy. Wtedy unikam błędów typu: "Wszyscy uczestników turnieju", "Inicjatywa ... ma nie tylko wymiaru sportowego" itp. W razie czego oferuję pomoc w korekcie (oczywiście w miarę możliwości czasowych) - admin forum ma moje dane. 3. Unikanie stronniczości. To, że Czytelnik "tych kocha a tamtych nienawidzi" to jego sprawa i może dalej kochać i nienawidzić na podstawie OBIEKTYWNEGO artykułu. Jeżeli jednak sam artykuł już jest napisany "kochająco / nienawidząco", co ma miejsce w wielu czasopismach, to obiektywnego czytelnika szlag trafia... Życzę trzymania się obiektywności w tekstach i nieprzechodzenia na ciemną stronę mocy ;-) . 4. Więcej wiadomości zapowiadających wydarzenia. Reguła "zapowiedź/relacja" jest przez Czytelników znacznie bardziej ceniona niż "relacja, relacja, relacja..." I tego sobie i Państwu życzę :-) Pozdrawiam Pikos7

Autor: Pikos7, Data: 19.07.2012 13:57:08

Kolejna inwestycja źle oszacowana

Szacowania inwestycji wykonuje urzędnik a nie SZRAMA czy Bukowski ! To po pierwsze Jeśli już coś zaplanowano to należy to wykonać - ciągłość władzy To po drugie A po trzecie to skończcie z tym politykierstwem - wiosna - miłość do ludzi i kwiatki... takie może przesłanie w ramach 40 dniowego postu.

Autor: młody, Data: 27.03.2011 15:57:45

Nietrzeźwi kierowcy na obornickich drogach

Wypiłeś nie jedziesz i koniec. Nawet po jednym piwku.

Autor: Daniel, Data: 19.03.2011 13:13:22

Nietrzeźwi kierowcy na obornickich drogach

Niech Policja powie ilu nietrzeźwych spowodowało kolizje, bądx wypadek drogowy a potem niech powie ile takich zdarzeń zanotowali wśród trzeźwych kierowców. Uważam, że nietrzeźwością kierowców maskuje się piractwo i cwaniactwo drogowe. Ci biedni "pijacy" dojada do domu i nikomu tak nie zaszkodzą jak jadący trzeźwy z nadmierną predkością. Zacznijmy mysleć pozytywniej. Ne jestem zwolennikiem jazdy po wypiciu, ale na litość boską na 100 wypadków około 8-10 powoduja nietrzeźwi, pozostałe to piraci, cwaniacy i niedzielni ierowcy, nie mówiąc o pieszych i rowerzystach.

Autor: eugen, Data: 13.03.2011 20:20:46

Nowa placówka medyczna w Obornikach już działa!

Tyle szumu i po Łukowskiej (Obst przegrał przetarg), teraz trzeba dużo zdrowia, by przetrzymać kolejkę po pomoc w szpitalnym pogotowiu...MASAKRA!

Autor: Wściekła!, Data: 08.03.2011 11:30:08

Ponad 25 tysięcy złotych na odśnieżanie dróg wiejskich

mam nadzięje , że wreszcie, także ul. Bielawska od Czarnkowskiej do Obrzyckiej będzie odśnieżana !!!

Autor: pol, Data: 27.01.2011 09:04:26

Oborniki przywitały Nowy Rok

Sylwek był udany lepiej na rynku niż gdzie indziej odkąd pamietam było wiecej wiary niz na targowsku czy stadionie;) Oby w przyszłym roku było tak samo i te świetne petardy;]

Autor: ..., Data: 22.01.2011 23:02:30

Godejma po naszymu

Szkoda, gdy zaprasza się w naszym mieście w Bibliotece Publicznej ciekawych ludzi, to jest tak mało informacji na ten temat. Czyżby takie spotkania były tylko dla wybrańców?

Autor: Ewa, Data: 10.12.2010 15:07:39

Czy zrezygnują?

Podobno można na mieście obstawiać...

Autor: BIBI, Data: 09.12.2010 22:07:07

III miejsce Zenona Talara w biegu na 100 km

Gratulacje. Lepiej biegać niż stać na ławce i pić piwo.

Autor: młody, Data: 03.11.2010 12:01:20

Podejmę słuszną decyzję

Zastanawiam się, czy w naszym społeczeństwie jest jeszcze osoba, która doszukuje się zalet w człowieku. Tylko wady, wady, wady,potknięcia, niedociągnięcia. A zauważył ktoś coś dobrego?

Autor: Nikt nie jest ideałem., Data: 02.11.2010 07:40:37

Niebezpieczny wypadek

na 11 standardowo same wypadki najwięcej na odcinku Poznań-Piła powinni co jakiś czas w miejscach śmiertelnych wypadków stawiać banery ze zdjęciami wraków może ktoś by miał chwilę przemyślenia.. bo często zdarza się że przed wyjazdem kierowcy zostawiają mózg w domu sam często korzystam z 11 i widzę naprawdę zdolnych inaczej ;)

Autor: gość, Data: 28.10.2010 23:36:18

Kolejni amatorzy jazdy po alkoholu

Potrącił mnie taki jeden po piwku ale jakoś sie pozbierałem a ten w gaz i tyle go widziałem.Frajer ze mnie jak każdy pieszy na pasach.

Autor: Sławek, Data: 31.08.2010 17:23:45

Droga oficjalnie otwarta

Byłem na otwarciu,pan Ratajczak poinformował o zamontowanych inteligentnych światłach na Armii Poznań,mówił,że czerwone światło zapala się gdy kierowca przekroczy 40km/h,wypróbowałem-jednego dnia jechałem poniżej 40km/h-zapaliło się czerwone,drugiego dnia jechałem 30km/h-zapaliło się czerwone,trzeciego dnia już miałem to gdzieś i jechałem sobie 50km/h-paliło się zielone-absurd totalny !!! Te światła są nikomu niepotrzebne bynajmniej mnie,ponieważ i tak na zepsute gó.....no nie zwracam wogóle uwagi,czy się pali czerwone czy zielone dla mnie to bez różnicy-pieniądze wydane w błoto !!!!!!!!

Autor: AbrygadeWny, Data: 27.08.2010 13:32:59

Posiadali narkotyki

nie rozumiem braku konsekwencji w karaniu za spożywanie środków odurzających. Czekam, na dzień w którym, zdelegalizują wszystkie środki odurzającę lub wszystkie zalegalizują.

Autor: Emace, Data: 23.08.2010 12:43:11

Posiadali narkotyki

Marihuana jest moze pomocna w medycynie ale jako używka jest szkodliwa i powoduje:wzrost ciśnienia krwi, przyspieszone tętno, wysuszenie śluzówek jamy ustnej, czasami ataki kaszlu, przekrwienie gałek ocznych, niekiedy obrzęk powiek, pocenie się, zwiększenie apetytu, bóle i zawroty głowy, zaburzenia koordynacji ruchowej,zaburzenia pamięci i ogólnie gorszą sprawność psycho-fizyczną.Przy dłuższym jej używaniu prowadzi do uzależnienia.THC odkłada się w tkance nerwowej i tłuszczowej. Osoba, która przerwała palenie, jeszcze przez dłuższy czas powoli wydala tę substancję. Jeżeli wkrótce po zaprzestaniu zażywania uzależniony znów wróci do nałogu - to objawy toksyczne i szybko się nasilą. Ponieważ THC znajduje się w organizmie dłuższy czas, po nagłym odstawieniu konopi nie pojawiają się wyraźne objawy abstynencji. Natomiast występuje psychiczny głód narkotyku.

Autor: Arek, Data: 21.08.2010 23:41:11

Dach się sypie, a właściciela brak

A komu lokatorzy płacą czynsz?Jeśli nie płacą,to niestety są zdani na własne siły.Na remont dachu potrzebne są pieniądze,ale na posprzątanie otoczenia pałacu wystarczą dobre chęci.

Autor: dobre chęci, Data: 16.08.2010 16:06:59

Zatrzymani na rybach

I statystyki znowu podbite... a to że cały czas po 20 można dostać w ryj na mieście to już nie sprawa policji?

Autor: FaUst, Data: 15.08.2010 09:49:18

100-lecie linii kolejowej Oborniki - Wronki

Szkoda, że w pochopny i chyba nie do końca przemyślany sposób rozebrano tą linię zamiast wykorzystać ją chociażby do celów turystycznych (drezyny, szynobusy itp.). Brak mi słów...

Autor: Marek, Data: 09.08.2010 08:02:11

Z Obornik do Poznania, a nie do Piły

Mydlenie oczu. Dla potencjalnych pacjentów nie ma znaczenia czy będziemy podlegać pod Piłę czy Poznań bo i tak pogotowie pojedzie do najbliższego szpitala. A w rzeczywistości powiat obornicki od 1 stycznia straci karetkę pogotowia, i to jedną z dwóch które dyżurowały w obornikach. A to moim zdaniem jest niekorzystne dla mieszkańców naszego powiatu.

Autor: Michał, Data: 01.08.2010 20:02:08

Spróbują utrzymać IV ligę

i Bardzo dobrze, że kasa idzie... powinna iśc 5tam gdzie są sukcesy. Np w Gnieźnie nie ma PN i kasa idzie na żużel. Tak powinno być wszędzie - nie ma sukcesów nie ma kasy i koniec

Autor: FaUst, Data: 31.07.2010 23:07:17

Spróbują utrzymać IV ligę

trzymam kciuki i mam nadzieję, że będzie cokolwiek się działo w sporcie obornickim typu piłka nożna, bardzo życzyłabym sobie wyższej ligi w szczypiorniaku, najbardziej popularne sporty upadają, a kiedyś cieszyły się u nas sporym zainteresowaniem.pamiętam mecze I ligi Metalplastu, żyło się sukcesami tej drużyny:( a teraz.... jakieś motolotniarstwo, cross, karate...nie jest to zbyt widowiskowe, a widzę, że tam idzie spora kasa z miasta...:(

Autor: ja, Data: 31.07.2010 19:59:02

Wysokie ceny warzyw i owoców

Przed laty targowisko było miejscem , gdzie mozna było kupić towar wysokiej jakości a niskiej ceny , dziś "targowcy" chcą zarabiać kokosy , a cenowo przewyższają wszystkich.Targ jak sama nazwa mówi powinien być do "targowania" czyli możliwości negocjacji ceny klient -sprzedawca.Chyba wszyscy sprzedawcy o tym zapomnieli więc nie ma się co dziwić ,że i kupujących jak na "lekarstwo"

Autor: Kl@r@, Data: 31.07.2010 19:32:50

Upadająca perełka - listy do redakcji

Niestety racja, miasto nic nie zrobiło, aby odnowić i upiększyć pływalnię. Nawet brodzik jest już umiera. Dziecko się już przestało pytać kiedy poleci woda z parasola, bicze nieczynne, łazienki w stanie strasznym, a do tego na pływalni w ogóle nie ma słońca, zieleni - jest ciemno i ponuro... a do tego woda jest chlorowana jak popadnie: dziś trzy łopaty, jutro sześć. Widać inwestycje idą w fontanny, ale na zewnątrz - w mieście. Gwoździem do trumny dla pływalni na pewno będzie AQuapark w Wągrowcu.

Autor: BIBI, Data: 20.07.2010 17:38:37

Upadająca perełka - listy do redakcji

Niestety odnoszę takie samo wrażenie:( Odwiedziłam pływalnie pierwszy raz od długiego czasu i się bardzo zawiodłam.... zimna woda pod prysznicem, wiele pryszniców nieczynnych i wszechobecna rdza przy schodach prowadzących do zjeżdżalni...niestety muszę przyznać że to wszystko raczej odstrasza niż zachęca..

Autor: Jolka, Data: 20.07.2010 08:43:27

Sparta bez drużyny seniorów

Trochę mają rację w Urzędzie Miasta. Sparta by i tak tą kasę przejadła i może by coś wygrali, a może nie. Tą kasą by się cieszyli działacze i piłkarze bo by mieli wynagrodzenie, ale prawdą jest, że mieszkańcy niewiele by z tego mieli. Najpierw trzeba by przebudować struktury, skierować tam odpowiednich ludzi, dobrze to zorganizować, później można ładować pieniądze. No i zabrać z nazwy MKS, albo przynajmniej zmienić na Miejski zamiast Międzyzakładowy, bo to już dawno nie ma racji bytu.

Autor: Marek, Data: 15.07.2010 22:33:33

Nerwowa dyrektor Szpitala Powiatowego w Obornikach

Znając pana Żuromskiego oraz pana Olejnika,napewno postarają się rozwiązać ten problem razem z panią Ludzowską będąc świadomi powagi sprawy z nadzieją na lepsze rozwiązania finansowe.Proszę jednak o to,aby nie zamorzyć pacjentów głodem bo to jest nie humanitarne podejscie dla zdrowia i lepszego samopoczucia.I proszę pamiętać,że wszyscy odpowiadamy za dalsze losy szpitala a nie tylko jedna osoba.

Autor: Iwona, Data: 11.07.2010 00:57:35

Niebezpieczna roślina "Barszcz Sosnowskiego"

Moja mała córeczka podczas zabawy w wojowników (długimi pałkami barszczu )wraz z rówieśnikami poparzyła sobie rączki i nóżki. Rany wyglądały u wszystkich dzieci okropnie. Z czasem wygoiły się, jednak zostały liczne brązowe blizny (widoczne po opaleniu). Wiele metod kosmetycznych, dermatologicznych próbowałyśmy aby plamki brązowe zniknęły. Proszę o radę. Może ktoś już przez to piekło tak jak my przechodził? Może ktoś z Państwa zna metodę , która pomogła by pozbyć się mojej dorastającej już córeczce brązowych plamek?. Z góry dziękuję

Autor: ANIA, Data: 09.07.2010 21:26:57

Tajemnicze prywatne przedszkole?

Moja córa nie dostała się do publicznego przedszkola, najpóźniej od stycznia muszę więc zapisać ją do prywatnego. Byłam w Akademii i Rupakach. Oba miejsca mi się podobały. Kadra sprawia dobre wrażenie, w obu dzieci fajnie się bawiły. Na razie jeszcze nie wiem, na które się zdecydujemy. W tym momencie przeważają Rupaki, bo jest mniej dzieci i mam po drodze. Co prawda trochę drożej ale mają więcej zajęć dodatkowych w ofercie i poza tym to jest przedszkole a nie punkt przedszkolny i chyba się trochę innymi prawami rządzi. Na razie jesteśmy z mężem na etapie zastanawiania się. Jak córa zacznie do któregoś chodzić, podzielę się z Państwem większą ilością wrażeń;-). I tak czytam sobie Państwa opinie - każdy ma prawo do własnego zdania, czy coś mu się podoba, czy nie. Każda opinia jest subiektywna i inaczej nie może być, bo jako rodzice opiniując kierujemy się tylko własnymi kryteriami. Ale rzeczywiście, lepiej odwiedzić oba miejsca i dopiero się wypowiadać.

Autor: Sylwia, Data: 05.07.2010 12:02:36

Golec uOrkiestra i prawie dwugodzinny koncert

Zamiast koncertu powinno miasto da kasę na Spartę, a nie że klub zlikwidowali! Coś czuję że dzięki temu na jesień władza na jesień się zmieni!

Autor: mmm, Data: 04.07.2010 11:02:14

Po pomoc do kościoła, czyli zamieszanie w służbie zdrowia

Jeżeli Starosta wypowiada się ,że na dzień dzisiejszy mamy województwo poznańskie i pilskie to o czym tu mówimy!!!! Rejon działania pogotowia zakłada,że karetki do niego przypisane nię mogą go opuszczać bez zgody dyspozytora np. pilskiego. Drugi aspekt to to,że Pile zależy aby zapewnić pacjentów dla szpitala ,który jest nie wykorzystany w pełni i przynosi straty. Panu Obstowi nie zależy na trzech karetkach, gdyż na tą chwilę ledwo daje sobie radę z jedną w Rogoźnie. A swoją drogą pytanie najważniejsze dlaczego władze powiatu ukrywały te wieści???

Autor: Ratownik, Data: 01.07.2010 23:49:20

Golec uOrkiestra i prawie dwugodzinny koncert

SUPER LUDZIE-SUPER MUZYKA!!!!!!!!!!!! ONI ŻYJĄ MUZYKĄ I POTRAFIĄ TO PIĘKNO MUZYKI PRZEKAZAĆ INNYM!! DZIĘKI,OGROMNE DZIĘKI ZA WSPANIAŁY KOO....NCERT:):)

Autor: ANIELA SZ., Data: 30.06.2010 22:58:28

Chór Pro Musica znów wśród najlepszych

Podpisuję się obiema rękami pod opinią ,iż to był i jest świetny chór prowadzony przez pierwszorzędnego Maestro - Pana Józefa Czypka,który przez wiele lat zdobywał wysokie oceny w kraju i za granicą ,podobnie jak chór "Cantilena'' prowadzony przez tego samego Mistrza.Wielka radość miłośników muzyki z powyższego powodu!

Autor: barmag2009, Data: 14.06.2010 15:15:20

Warta ma już 540 cm !!!

Wczoraj byłam nad Wartą. Wygląda niewesoło.Mieszkam na Powstańców. Zastanawiam się kiedy będziemy zabezpieczać te tereny? Z miłą chęcią uczyniłabym to. Ale jak działać w pojedynkę? Mam podjechać do Urzędu po worki z piaskiem i rozkładać je to tu, to tam?

Autor: Zenia, Data: 28.05.2010 07:30:59

Ponad 30 lat czekali na porządne boisko

,,Ponad 30 lat czekali na porządne boisko"- dobre Szkola podstawowa nr 3, gim. nr 3, Zespol Szkol im. gen. Tadeusza Kutrzeby czekaja od zawsze. I doczekac sie nie moga...

Autor: Przemo, Data: 25.05.2010 11:17:37

Ponad 30 lat czekali na porządne boisko

jeden z nauczycieli wychowania fizycznego powiedzial:przy tak dużej szkole boisko sportowe jest sprawą nieodzowną. Możemy się tylko cieszyć, że udało się pozyskać środki na realizację tej inwestycji" w miescie tylko sie mowi: LO LO LO. A co z zawodowka? Oni nie maja boiska na dworze a co dopiero sali gimnastycznej. I pewnie jej juz w tym roku nie wybuduja bo miasto nie znajdzie dla nich pieniedzy. Najwazniejsze ze LO bedzie miec i sale i boisko...

Autor: paweł, Data: 25.05.2010 11:12:41

Ponad 30 lat czekali na porządne boisko

boisko było pobudowane w 1964 /65 roku przedtem mieściły się tam ogródki działkowe pracowników poczty w kronice liceum są zdjęcia obrazujące budowę boiska wykonywali tą pracę uczniowie pod kierunkiem DYREKTORA Galuby oraz nauczycieli P.Jasnosza i Matysiaka

Autor: Jan, Data: 23.05.2010 09:38:09

Karnawałowy Koncert Obornickiej Orkiestry Dętej

Podziwiam wszystkich muzyków z orkiestry prowadzonych przez wybitnego, super zdolnego bez, którego nie byłoby takiej cudownej orkiestry- Pana Krzysztofa Wargułę. Tak świetna orkiestra jest też wizytówką naszego miasta.Wielkie dzięki Panie Krzysztofie.

Autor: DOROTA, Data: 14.05.2010 22:38:19

Najlepsza i niedoceniona Dwójka

a co z dyscypliną uczniów ?jak wygląda strona wychowawcza?

Autor: ja, Data: 10.05.2010 18:43:34

Najlepsza i niedoceniona Dwójka

Co z tego, że szkoła uczy słupków, wzorów chemicznych czy biologicznych skoro niemal wszystko to jest nieprzydatne w dorosłym życiu? Szkoła może dobrze uczy wiedzy, ale w dorosłym życiu dużo bardziej liczą się inne umiejętności, których, nie tylko zresztą ta szkoła, ale i inne szkoły niestety nie uczą!

Autor: Jan, Data: 07.05.2010 20:12:32

6 kwietnia początek remontu mostu

Witam wszystkich oczekujących na wjazd do naszego miasta... Remont małego mostu ok. ale 28.04 jeszcze dołożyli łatanie dziur na moście nr: 2 to już przegięcie, mając tylko go do dyspozycji . Tak na marginesie to nie tak dawno był remont na " dużym moście" no i rewelacji niema odnośnie jazdy... Pozdrawiam wszystkich "cierpliwych"

Autor: PAWEŁ, Data: 29.04.2010 23:21:14

Radny Dyczkowski proponuje przymusową pracę dla bezrobotnych

Ale to że MY bezrobotni nie mamy pracy to nie znaczy, że nam się nie chce! Ja jestem na zasiłku dostałem parę propozycji pracy ale po co mam do niej iść jak dostane wypłatę mniejszą niż zasiłek? Przecież to już jest absurd! Mam rodzinę na utrzymaniu 10 lat doświadczenia w jednej firmie i co ? I czopka bo nie ma nigdzie pracy za którą chociażbym opłacił rachunki ... A co do tych robót to Pan D. niech znów wyjedzie sobie zza granicę pracować a nie zawraca nam głowy przymusowymi pracami PANIE DYCZKOWSKI TO NIE AUSCHWITZ !

Autor: Bezrobotny Oborniczanin, Data: 21.04.2010 11:23:38

Odkrycia wiosny

A kto posprząta lasy (tereny spacerowe) wokół ławek, kosze do śmieci z obserwacji powinny być sprzątane co dwa dni. W Paryżu jest grafik kiedy są sprzątane dane ulice - pracownik miata sprawdza jakość i terminowość wykonania usługi - a właśnie jak to jest w Obornikach?

Autor: młody, Data: 19.04.2010 16:51:05

Radny Dyczkowski proponuje przymusową pracę dla bezrobotnych

Widzę, że zyga już ma problemy z oceną rzeczywistości... Ciekawe czy powiedziałby to samo, jakby okazało się, że jego 'prymusi' też muszą sprzatać

Autor: FaUst, Data: 15.04.2010 14:53:48

"Chcieli mieć Amerykę, to niech płacą"

No i pięknie! Myślałem że chociaż honorowi dawcy krwi będą mieli darmowy wstęp a tu czopka ... Dzisiaj byłem i oczywiście musiałem zapłacić 3zł za postój na parkingu przez około 10 minut. A Pani w okienku powiedziała, że ma listę i tylko policja możne wjeżdżać za darmo. Brak mi słów na tą ich niby długą listę!

Autor: Oborniczanin, Data: 14.04.2010 10:09:48

Szkolenie dla sołtysów

Coś niesamowitego. Od trzech kadencji jestem członkiem rady sołeckiej w Ludomach, gm Ryczywół ale jeszcze nie słyszałem, że jest szkolenie dla nas.??? O co tu chodzi kochani. Czy był przynajmniej poinformowany mój sołtys Stanisław Mantaj? BO nic o takim szkoleniu nie wspomniał a bardzo chętnie brał by w nim udział.

Autor: Eugeniusz, Data: 11.04.2010 16:56:28

"Stodoła" za 1,5 mln zł!!!???

Nie ważne kto jest dyrektorem tej szkoły, nie obchodzą mnie żadne polityczne układy, nie ważne kto jest kim, ważne, że młodzież będzie miała tę" stodołę" do zajęć z wychowania fizycznego.

Autor: Ruks Władek, Data: 03.04.2010 08:16:28

Pamiętaj - sprzątaj po swoim psie

dowalajcie mandaty właścicielom brudzących wszędzie psów!!

Autor: ja, Data: 02.04.2010 14:42:54

Policja ściga "Blokersów"

brawo! proszę częściej o takie akcje,szczególnie na osiedlu gdzie grupki pijanej i naćpanej młodzieży niszczą m.in boisko w dziurze.zaczyna się robić ciepło więc zacznie się imprezowanie:(

Autor: ja, Data: 02.04.2010 14:42:02

Pierwsze spotkanie w sprawie przyszłości szpitala

To skąd zna szczegóły Ziemia Obornicka, która potępia w czambuł ten pomysł ? Sitka, któremu się chce jeszcze coś zrobić aby rozwiązać trudny problem normalnego funkcjonowania szpitala szkaluje się i wyśmiewa. A gdyby ten pomysł wysunęła Pani Burmistrz to byłby dobry i godny poparcia ? Wiecej obiektywizmu życzę. Szpital w formie spółki sam będzie mógł generować dodatkowe przychody (czego dzisiaj mu nie jest wolno) aby polepszyc swoje funkcjonowanie poza tym na co dostaje środki z NFZ. Ten faky to wielki argument za zmianą formy zarządzania powiatowym majątkiem. Dodatkowe dofinansowanie przez samorządy, w miarę ich mozliwości jest ważne, ale nie może przesadzić o tym czy szpital będzie zarządzany sprawnie i nowocześnie dla dobra pacjentów, czy tak jak dziś bez wystrczającego finansowania, dla dobra załogi i bodaj pięciu zwiazków zawodowych. Jeśli się ktoś z tym nie zgadza to zapraszam na Oddział Wewnętrzny. Warunki tam panujące, postawa personelu i brak poszanowania podstawowych praw pacjenta to skandal, wielki skandal.

Autor: piv, Data: 02.04.2010 07:47:12

Pod wpływem alkoholu

Za jazdę po pijanemu powinn izabierać prawo jazdy dożywotnio a nie tolerować przestępstwa narażające życie nasze,naszych bliskich i najmłodszych.Zgodzę się z tym że i trzezwi kierowcy popełniają wykroczenia i najeżdżają ludzi nawet na pasach ale pijany kierowca to już katastrofa narodowa.

Autor: Antoni, Data: 20.03.2010 23:12:05

Psy pogryzły sarnę

nie psy winne tylko właściciele psów którzy lekcjeważą sobie takie sytuacje do których dochodzi a gdyby zaatakowały np.człowieka ?

Autor: o psach, Data: 12.03.2010 09:43:39

Ile zarabiają nauczyciele w Gminie Oborniki

no to chyba ja w innej szkole pracuję... Jestem kontraktowym z 10letnim stażem 1300 na rękę. Wow. na waciki...

Autor: mmm, Data: 28.02.2010 19:45:12

Ile zarabiają nauczyciele w Gminie Oborniki

Poproszę o adresy tych szkół, w których nauczyciele tak zarabiają, bo aż mi oko zbielało. Przecież ci wszyscy nauczyciele muszą mieć po 1,5 etatu, że taka średnia wychodzi- więcej nie można, a skoro nie można, to wszyscy muszą mieć po równo, żeby wychodziły takie kwoty, coś o tym wiem, bo sam jestem nauczycielem. A to, że macie takie zdanie o nauczycielach, no cóż będąc za granicą słyszałem, że wszyscy Polacy po pijaki i złodzieje, jesteście Polakami? Przykro mi, że trafiliście na takich nauczycieli, ale nie można generalizować, co do korepetycji-, kiedy ja chodziłem do szkoły, rodzice bardziej się interesowali i sprawdzali, czy lekcje są odrobione, czy nie, korepetycje były dla tych bardzo słabych, ale na kilka klas liceum i technikum przypadało bardzo dużo ZSZ, dzisiaj nagle wszystko się odwróciło i każdy ma predyspozycje do tego, żeby być zdolnym, mądrym i inteligentnym, każdemu się należy-, bo tak i basta. To nie tak, żeby coś osiągnąć trzeba wysiłku, ciężkiej pracy, systematyczności- patrząc na poziom, np.: matematyki, wybaczcie, ale to, czego się uczy w Szkole Średniej było już często w Podstawówce, ja w LO na profilu ogólnym miałem to, co dzisiaj jest na poziomie rozszerzonym, na profilu mat-fiz a w ostatniej klasie jechaliśmy z materiałem std, a teraz totalna degrengolada, żeby uczeń w LO na pytanie 1/2+1/2=1/4 odpowiadał? Dawniej leciałby na pysk i szukał innej szkoły, a teraz trzeba się z nim "bawić" w pół jabłuszka + pół jabłuszka. Jak jesteś taka wściekła to zapraszam do bycia nauczycielem, w końcu praca lekka, prosta i przyjemna i jeszcze za nią płacą niezłą kasę. Przyjdziesz, popracujesz, porozmawiamy, do tej pory nie mamy o czym rozmawiać. Pozdrawiam MultiMilioner Nauczyciel.

Autor: Nauczyciel, Data: 26.02.2010 21:28:09

Będą podwyżki, ale nie za duże

Jeszcze z 2 szlabany się postawi , pobierze opłatę klimatyczną , postawi parkomaty na terenie szpitala , wprowadzi się czaso opłatę za odwiedziny , opłatę za jedzenie i leki i prywatne konsultację i kasa będzie na podwyżki bo do tego zmierza :) choć ja też jestem zdania ,że podwyżki powinni dostać za coś a to coś na dziś dzień nie istnieje ...

Autor: marian, Data: 04.02.2010 19:53:59

"Chcieli mieć Amerykę, to niech płacą"

A czy jadąc na tzw. ostry dyzur tez nalezy uiscic oplate? Bo jesli tak, to trochę dziwne wydaje mi się bieganie po zeton majac w samochodzie dziecko z rozbita glowa czy zlamana noga...

Autor: Ania, Data: 01.02.2010 22:31:43

"Chcieli mieć Amerykę, to niech płacą"

TO nie są ludzie wymyślając takie rzeczy to po prostu potwory nie mające uczuć wyciskające kasę z ludzi którzy jadą odwiedzić swoich bliskich w potrzebie.. wstyd wstyd a inna sprawa dlaczego radni zwolnieni są z opłat co to jakiś nadludzie ... JEDNA WIELKA KOMUNA

Autor: marian, Data: 01.02.2010 10:36:02

Spółdzielnia umywała ręce, a Tir stał unieruchomiony!!!

Tir na drodze osiedlowej??? to mandat powinien dostać za tarasowanie i niszczenie drogi!!! Jak można 20 tonowym autem jeździć po dodze osiedlowej. Cała POLSKA jest rozjechana a drogi zniszczone. Gdzie jest POLICJA !!!!

Autor: młody, Data: 31.01.2010 16:18:15

Bezpieczna zabawa na lodzie, podstawowe zasady

A może by tak nasze władze pomyślały o lodowisku w okresie zimowym???Swego czasu faktycznie były lodowiska na boisku OCS oraz SZ.P.nr 2 ,ale te czasy pewnie już nie wrócą.Robi się piękne boiska na pokaz ,ale nie myśli się o tym żeby to były boiska na wszystkie pory roku i dla WSZYSTKICH mieszkańców.Artykuły o bezpiecznych lodowiskach nic nie zmienią skoro takowych u nas w mieście NIE MA !!!Żal :(

Autor: Matka młodego łyżwiarza, Data: 21.01.2010 19:45:54

Nie ma właściciela, a droga nieprzejezdna

skoro pilarska sie upiera ze to jej droga to niech ją odśnieża. Stan dróg na osiedlu jest żenujący od tygodnia nie pada a tam nic się nie robi!!!. Wjazdy na parkingi są zawalone śniegiem. Może kolejna nagroda pani prezes?

Autor: oborniczanin, Data: 19.01.2010 17:21:52

Opozycja mówi NIE dla hali

tylko niech "władza" pomyśli gdzie ma być ta hala żeby rzeczywiście służyła dzieciakom i młodzieży bo podam przykład hali w Objezierzu - miała służyć dzieciom ze szkoły podstawowej i młodzieży z zespołu szkół, a została wybudowana tak daleko szkół (przy stadionie), że nauczycielom nie opłaca się iść tak daleko, bo to 20 minut piechotką w jedną strone i szkoda na to czasu. Więc teraz hala służy tylko od czasu do czasu piłkarzom a wychowanie fizyczne uczniów wygląda tak jak wyglądało wcześniej. PO PROSTU BEZSENS

Autor: młoda, Data: 11.01.2010 10:32:06

Na wsiach nie płacą za wodę, bo się nie podłączają

popieram przedmówce - mieszkam na wsi lecz nie mamy jeszcze podłączonej kanalizacji. z mężem jakiś czas temu zamontowaliśmy mini oczyszczalnię która nie mało kosztowała, lecz nie płacimy taraz za częsty wywóz ścieków a woda po oczyszczeniu dostaje się bezpośrednio wgłąb ziemi. i teraz kto mnie zmusi, żebyśmy zrezygnowali z tej inwestycji w zamian za kanalizę i wciąż rosnące rachunki? nie chcę, to NIE!!!

Autor: śmieszne..., Data: 11.01.2010 10:21:14

III Chrustowski Bieg Sylwestrowy

Właśnie, Prezydent Poznania, a wcześniej także jego zastępca biegali w Maratonie Poznańskim. Panowie taki przykłąd trzeba dawać!!! W radzie miejskiej zasiada też kilku radnych którzy mogą czynnie uczestniczyć w biegach, szkoda że tylko wolą siedzieć na krzesełkach i kawkę popijać...!!!

Autor: Zen, Data: 06.01.2010 10:24:10

III Chrustowski Bieg Sylwestrowy

Gratulacje więcej takich imprez a może Burmistrz i radni też wezmą się do czynnego uprawiania jakiegoś sportu bo na zdjęciach wyglądają na zmęczonych sesjami i pracą przy biurku

Autor: młody, Data: 05.01.2010 20:56:46

Kasa jest, ale nie dotarła

Mam nadzieję że administracja wypowie się na ten temat i dobrze by było gdzyby nasi dziennikarze drążyli temat u źródła czyli z WRPO

Autor: młody, Data: 05.01.2010 20:53:00

Opozycja mówi NIE dla hali

Czas skonczyć z opozycyjnością. Należy się dogadać w temacie szpitala i sali przy zawodówce a pieniądze napewno się znajdą! Rozmawiać muszą tz politycy bo poto zostali naszymi przedstawicielami by wypracować kompromis i wspólnie działać dla miasta i powiatu. PAWDA czy fałsz?!

Autor: młody, Data: 05.01.2010 20:49:32

Opozycja mówi NIE dla hali

to porostu kpina ze strony naszych władz,ja rozumiem ,że pieniądze są potrzebne na szpital.Jednak zdrowe wychowanie naszej młodzieży powinno być priorytetem naszych władz obornickich.Z tego co się orientuje młodzież z tej szkoły ćwiczy na holu szkoły lub nie ma wogole zajęc z wychowania fizycznego.Były pieniądze na fontanny ,po cholere ich tyle w naszym mieście a nie ma na hale sportową dla młodzieży,kpina i żenada.

Autor: zbulwersowana obornicznka, Data: 04.01.2010 10:50:44

Na wsiach nie płacą za wodę, bo się nie podłączają

Skoro się nie podłączają to dlaczego MUSZĄ się podłączać? W Niemczech nie ma takiego obowiązku!!! Istnieje tam wiele gospodarstw ekologicznych które maja swoje własne mini oczyszczalnie ścieków i korzystają z zamkniętych obiegów wody... Dlaczego ma byc to obowiązkiem? Bo przedsiębiorstwo nie przynosi zysków? TO NIESPRAWIEDLIWOŚĆ I BZDURA nie powinno się zmuszać ludzi do korzystania z kanalizacji!!!

Autor: MMM, Data: 03.01.2010 13:58:42

Lewica atakuje Szpital w Kowanówku

Najpierw bronili niczym LWICA, a jak się okazało że kondycja szpitala nie jest zbyt dobra to atakują!!!

Autor: Zen, Data: 31.12.2009 09:43:46

Liceum Ogólnokształcące w Obornikach powróciło do tradycji

brak pozytywnej noty o Pani prof. Kasprzak, która wiele uczyniła dla tej szkoły nauczycieli i uczniów

Autor: absolwentka, Data: 25.12.2009 23:12:24

Rozmawiali o petardach

naprawdę świetnie działający są Policjanci z Prewencji w Obornikach,pogadanki zawsze ciekawe zarówno dla młodszych jaki starszych dzieci.Gratuluję i oby tak dalej!

Autor: ja, Data: 25.12.2009 18:52:01

Nie jemy lodów w pracy

Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu pracownikom pogotowia mój serdeczny kolega żyje (mimo dwukrotnej reanimacji) wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy się do tego przyczynili ,począwszy od pani która przyjmowała zgłoszenie (pełen profesionalizm), ratownika, pielęgniarki i oczywiście lekarza (panie Macieju dzięki!!!!!) A pani dyrektor niech siebie posłucha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor: kuba, Data: 23.12.2009 11:52:03

Awantura o mieszkania

A może pomysłodawcy spotkania panowie radni na najbliższej radzie zaczną działać by wybudować w obornikach tanie osiedle domki komunalne może podobne do tych na staszica może drewniane kwestia ceny. Myślę żewtedy by się bardziej przyczynili społeczeństwu.

Autor: oborniczanin, Data: 23.12.2009 07:46:56

Awantura o mieszkania

Wszystko na wykup-co jest własnością gminy.Bardzo pomysłowo i bardzo fer.A co z mieszkaniami dla szarzyzny?Może w końcu jakieś przedsięwzięcia dla lokali socjalnych?Może tak,może nie.Ale chyba raczej to drugie.Dlaczego?Bo się nie opłaca a gmina nie może na tym stracić.To by było nie fer.A więc korzystny i pomysłowy rozrachunek pozostaje nam w sprzedarzy lokali gminnych,bo przecież ichwłasność i prawo.Wolnoć Tomku w swoim domku.

Autor: gracjan, Data: 23.12.2009 01:03:30

Nie jemy lodów w pracy

Mam pytanie .gdzie wszyscy dzwonią w chwilach zagrożenia życia i zdrowia ?Więcej szacunku dla ludzi którzy narażają swoje zdrowie a nieraz i życie niosąc pomoc innym Społeczeństwo jest tylko informowane o wpadkach pogotowia a nikt nie mówi o tysiącach innych wyjazdów w których udzielono pomocy Jest bardzo przykre że w taki sposób traktuje się ratownictwo

Autor: xxx..,, Data: 23.12.2009 00:10:36

Społecznik za 1800 zł!!!

Właśnie 1800 to ja nie zarabiam a cały dzień zap.... cóż trzeba radnym zostać ;)

Autor: Kubuś, Data: 17.12.2009 10:03:50

Likwidator czy dewastator, czyli smutna prawda o Miłowodach

No właśnie o to chodzi ! Drastyczny spadek ceny ! Trzeba być głupim, żeby nie wiedzie, o co tu chodzi. Kolesie rozgrabią majątek za bezcen. Pomalują elewację i sprzedadzą z potrójnym zyskiem za rok dwa.

Autor: Takasama Nora, Data: 14.12.2009 23:04:49

Będzie podwyżka cen wody i ścieków

Zastanawia mnie jedna sprawa, dlaczego kanalizacje ciągnie się kilometrami dla kilu domostw, przecież gmina może dofinansowywać przydomowe oczyszczalnie ścieków. A tak to kilka kilometrów sieci i kilka przyczłączy skutkuje podwyżkami cen wody i ścieków .

Autor: Zen, Data: 14.12.2009 21:04:41

"Naubliżał Pan wszystkim radnym" - czyli spór o halę przy Zespole Szkół im. Kutrzeby

Nie wiem jak Rezlewicz mógł zostać wicedyektorem Zespołu Szkół im. Kutrzeby. Widać, że wogóle nie ma pojęcia jak takie sprawy się załatwia i jak rozmawia się z ludźmi. Zamiast pomóc zaszkodził. Faktycznie jeszcze jakieś fakultety by mu się przydały.

Autor: Marek, Data: 09.12.2009 22:56:45

Kolejny klub walczy o swój byt

No niestety, jak panowie prezesi naliczają sobie kilometrówki, pobierają diety, jak powtarzają się numery dowodów KP wpłaty za używanie toru motocrossowego wystawianych przez stację paliw Tacrys to napewno nie może starczać pieniędzy na sport. Podejrzewam że w tej chwili nie wystarcza na ich apanaże. Panowie dorabiajcie się gdzie indziej, nie dorabiajcie się na grzbietach dzieci, co mażą by być sportowcami.

Autor: Karol, Data: 01.12.2009 21:20:54

15 letnia Malwina nie zaginęła, a po prostu uciekła z domu !!!

To jest efekt gdy rodzice nie interesuja sie swoimi dziecmi...wychowuje ich "ulica"... 15 letnie dziewczyny wygladaja jak dorosle kobiety i w glowie maja tylko imprezy, narkotyki co sklania je do takich rzeczy... hmmmmmmmmmmmmm...Gorzej juz nie moze byc...Zero ambicji...

Autor: Gosc..., Data: 01.12.2009 15:59:43

Kiepskie wyniki uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

Potrzeba nam przede wszystkim zmian społecznych: motywacji do nauki i zdobywania wiedzy (jakie perspektywy mają absolwenci, jeśli o zatrudnieniu wciąż decyduje siła układów?), czy zdobywanie wiedzy przez rodziców (studia niestacjonarne) poprawia sytuację Rodzin czy sprawia, że dzieci widują Rodziców "zaocznie" a poziom życia Rodzin nadal pozostaje taki sam? Czy naśladujemy tych wyedukokwanych czy posiadaczy BMW, markowych butów i domów z bramą otwieraną przy pomocy pilota? Czy nauczyciel nie jest szanowany przez uczniów bo jest głupi, czy dlatego że przez pięć lat chodzi w tym samym, podniszczonym swetrze? Kiedy w tym kraju wiedza zacznie się opłacać - czyt. szacunek społeczny (przynajmniej, kiedy przekonamy młodych o wartościach innych niż pieniądz), zmiany programowe nie będą potrzebne :) Pozdrawiam,

Autor: "wyedukowana", Data: 30.11.2009 08:55:56

15 letnia Malwina nie zaginęła, a po prostu uciekła z domu !!!

To są efekty bezstresowego wychowywania dzieci!!!!

Autor: Magda, Data: 30.11.2009 08:39:51

Kiepskie wyniki uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

To straszne ale fatalnie prawdziwe i wielki wstyd dla społeczeństwa. Może zmiana nie tylko programu nauczania jest potrzebna ale i zmiana personelu uczącego tak nagannie.

Autor: klaudia, Data: 26.11.2009 08:25:13

15 letnia Malwina nie zaginęła, a po prostu uciekła z domu !!!

i tak z kwiatka na kwiatek skaczą a potem problemy z policją,z napadami i rabunkami i narażaniem życia własnego i innych.kurator tym dziewicom potrzebny.

Autor: janko, Data: 26.11.2009 00:11:44

Radni na nieświadomce

czytam ten artykuł i nie rozumiem jak nieświadomość radnych może podejmować jakiekolwiek decyzje i brać za nie odpowiedzialność,to żenujące.

Autor: krystian22, Data: 14.11.2009 10:06:30

"Młodzieżowi Liderzy Zdrowia"

najpierw trzeba było spytać się młodzieży,za co kupią te papierosy przy takim wzroście bezrobocia a następnie że nie warto się truć a już lepiej kupić sobie kiełbasę w markecie.

Autor: bogdan, Data: 05.11.2009 15:11:40

Zakapiory na Zawodziu

Szkoda że teraz trzeba czekać cały rok na kolejny wyjazd... a po drugie - fakt... Boguś jest Boski ;):)

Autor: nazgaroth1, Data: 03.11.2009 13:06:40

Zakorkowane miasto

Jedne dziury kleją , następne się robią .Całe Oborniki

Autor: Kalwin, Data: 20.10.2009 16:04:23

Oborniczanin zamordowany na dworcu PKP

zycie nie jest sprawiedliwe dla młodych i samotnych ludzi,dlatego pozostają w cieniu niezauważani przez nikogo,wystawiani na pastwę losu;dlaczego??bo panuje znieczulica społeczna,bo chore jest prawo i sprawiedliwość.

Autor: denis, Data: 14.10.2009 23:38:08

Dmuchany balon czy porządna sala?

Ciekawa postawa Zielińskiego. Przed poprzednimi wyborami próbował balona zafundować w ZS Rogoźno. Jeździł nawet oglądać takie cudo. Teraz zmienił zdanie, bo co ? Bo to nie jego pomysł ! A może wróci do swojej koncepcji w Rogoźnie. Wybory przecież za rok, trzeba trochę ludziom oczy zamydlić. Kaziu do dzieła, wyborca przyjmie wszystko.

Autor: Baloniarz, Data: 13.10.2009 07:20:21

Latające spodki w Obornikach

Czy ktoś widział albo słyszał, żeby straż miejska coś szybko załatwiła a do tego fachowo?

Autor: BIBI, Data: 08.10.2009 16:40:25

Mocne słowa Gronostaja

To bez sensu takie słowa-rzucane na wiatr a i tak wiadomo z góry,że ta szkoła nie ma perspektyw na dalszą edukację.Potrzeby rosną a marzenia radnych pozostaną tylko pobożnym życzeniem.

Autor: Rodzic, Data: 27.09.2009 00:06:55

Komunikacyjne problemy Obornik - listy do redakcji

W Obornikach nikomu nie zależy na obwodnicy, czasem ktoś palnie jakiś tekst, za kilka dni nikt go nie pamięta. Nie ma lobby politycznego. Nawet ludzie po pasach nie chodzą, co nawet czasem przynosi pożądane skutki.

Autor: BIBI, Data: 26.09.2009 09:11:21

Boisko przy Dwójce już gotowe

Wszystko jest pięknie, boisko duże nowoczesne ; wiele dzieciaków pewnie obserwowało końcowe pracę wykończeniowe obiektu nie mogąc się doczekać aż po raz pierwszy kopną piłkę na wymarzonym boisku zamiast chodzić i szukać niejednokrotnie złych zajęć w czasie wolnym od szkoły.niestety na dzień dzisiejszy ich widok zmienił się na tyle że zamiast oglądać pracę ukończenia boiska to oglądają panów którzy nie mają z pewnością wieku dziecięcego lecz są niejednokrotnie właścicielami firm lub znajomymi władz miasta albo piłkarze naszej sparty i mają oni z pewnością dużo lepszy wpływ na to żeby grać do godzin nocnych na pięknie podświetlonym(nie tanio pewnie-oczywiście za nasze pieniądze) boisku zamiast młodych chłopaków którzy z pewnością mają mniej możliwości na zabicie czasu w obornikach niż ci panowie. Także po raz kolejny widać że władze miasta pomyslaly o mieszkańcach tyle że znowu nie o tych co powinni. Szkoda ponieważ nie pamięta wół gdy cielęciem był

Autor: Xxx, Data: 23.09.2009 16:58:19

300 tys. zł na zatkanie dziury budżetowej w Przedszkolu Bajka

podobno dyrektorka dostała naganę! za takie zmalwersowane pieniądze też chciałbym naganę! i cały czas chciałbym być dyrektorem!

Autor: marcela, Data: 23.09.2009 09:41:36

300 tys. zł na zatkanie dziury budżetowej w Przedszkolu Bajka

Dyrektorzy placówek oświatowych otrzymali od Burmistrza Łukaszewskiego bezwzględny nakaz oszczedności- to się nazywa zbiorowa odpowiedzialność!!! Co obchodzi inne szkoły nieudolność dyrektora Przedszkola nr 4? Dlaczego wszyscy ponoszą za to konsekwencje!

Autor: XYZ, Data: 23.09.2009 09:36:05

300 tys. zł na zatkanie dziury budżetowej w Przedszkolu Bajka

Jak to jest ze za nasze pieniadze zatyka sie dziury waszych złodzieji?A niema na potrzeby miasta i chorych ludzi?

Autor: Sławek4649, Data: 17.09.2009 18:36:05

Potato gun, czyli ziemniaczane działo w Obornikach

Niestety jest to broń palna, a żeby było śmieszniej to wg. naszego prawa uznawana za broń artyleryjską, ponieważ średnica lufy(rury PCV) jest większa niż 25 mm, a moc przekracza 17 J. "Broń palna - broń miotająca pociski energią gazów powstałych ze spalania ładunku miotającego." (Wikipedia)

Autor: Bizek, Data: 12.09.2009 22:20:40

Kandydatki do tytułu Miss Ziemi Obornickiej 2009

jak dla mnie to wszystkie dziewczyny były piękne ,odważne krytykujcie sobie jak chcecie każdy przecież ma inny gust i po to są takie wybory.Patrząc z innej strony nie każdy potrafi się tak pokazać a wasze krytyki mogą sprawić przykrość..siedzicie sobie za monitorkiem i śmiało piszecie ciekaw jestem czy ktoś z was powiedział by tak dziewczynie prosto w oczy. WIELCY ODWAŻNI inernetowcy

Autor: prot, Data: 11.09.2009 21:36:39

Radny Neter chce walczyć z hurtownią?

Lepiej zobaczcie te chodniki na Piłsudskiego oblegane przez samochody przy markecie Polo i naprzeciwko.Swobodnie przejść nie idzie,nie wspomnieć o tym,że wręcz na nogach przechodniów parkują.Tego to nikt nie widzi!

Autor: zatroskany, Data: 11.09.2009 17:51:51

Kandydatki do tytułu Miss Ziemi Obornickiej 2009

moja faworytka kasia armista z szparka czy bez szparki miedzy zebami jakie to ma znaczenie?porostu ladna dziewczyna jest i tyle!i na plus u mnie miala ze wlosy sa naturalne nie malowane takie jak lubie!

Autor: kondziu, Data: 11.09.2009 14:06:10

Kolejne zatrzymania handlarzy narkotyków

Też biję brawa dla policji;gonić handlarzy narkotyków.Won z naszej okolicy!

Autor: Ziomal, Data: 11.09.2009 00:07:17

Kandydatki do tytułu Miss Ziemi Obornickiej 2009

Bez przesady, po co roztrząsać coś co już było!? Przecież to przeszłość i choć byśmy nie wiadomo co pisali to wyników i tak już nie zmienimy :) więc po co się kłócić. Dajcie spokój, każdy wie jaki jest i zna swoją wartość więc nie warto... Pozdrawiam

Autor: juśka, Data: 08.09.2009 17:11:44

Kandydatki do tytułu Miss Ziemi Obornickiej 2009

moim zdaniem dziewczyny ktore braly udzial w konkursie powinny przygotowac sie na to ze ludzie beda je oceniac i nie zawsze beda to mile oceny mamy takie prawo aby wyrazac swoje opinie oczywscie nie popieram chamskich komentarzy.A jesli chodzi o zazdrosc to w kazdej dziewczynie jest troche zazdrosci taka juz natura nas kobiet jedna zazdrosci mniej druga wiecej.Wygrala najlepsza bo byla naturalna a w tym jest najwieksze piekno gratuluje i pozdrawiam

Autor: taka jedna dziewczyna, Data: 08.09.2009 14:53:31

300 tys. zł na zatkanie dziury budżetowej w Przedszkolu Bajka

239 tys ZUS? Od 3 lat? Przecież, jak ktoś ma prywatną firmę to ZUS zajmuje konta po 2-3 miesiącach a tu 3 lata? ZUS WINNY !!!!

Autor: basia, Data: 08.09.2009 14:21:27

Kandydatki do tytułu Miss Ziemi Obornickiej 2009

nie zgadzam się z widz-ką... nie wiem jak inne uczestniczki ale ja bardzo cieszyłam się z tego całego udziału w wyborach pomimo że nic nie zdobyłam, poznałam nowych ludzi, na próbach bawiłam się świetnie, było śmiesznie i po to właśnie tam poszłam... co prawda sam występ był dla mnie sporą tremą i jeżeli chodzi o mnie nie odczuwam żadnej zazdrości i od początku kalkulowałam ze mniej więcej te właśnie dziewczyny zdobędą owe miejsca... trochę rozczarowało mnie to ze Paula Molska zdobyła tylko wyróżnienie bo była jedną z najładniejszych i dziewczyna ma w sobie sporo uroku... ale co tam, a jeśli dla kogoś wybory były żenada, niech nie przychodzą na tego typu widowiska bo nikt ichnie zmusza do oglądania tego typu występów...

Autor: jedenastka, Data: 07.09.2009 21:10:07

Kandydatki do tytułu Miss Ziemi Obornickiej 2009

jestem zniesmaczona "wyborami".Byłam i niestety wybrano niezbyt piękną "oborniczankę".Szkoda ,że na te wybory przychodza tylko kółka znajomków i Oni ich wybierają :( niestety.

Autor: Oho, Data: 04.09.2009 22:29:51

Kolejne zatrzymania handlarzy narkotyków

Więcej takich akcji-brawo policja!Takich jak oni-Dilerów trzeba łapać i wsadać za kraty.Niech wiedzą że zarobić można też w inny sposób i mniej drastyczny w skutkach.Dla was dilerzy niemożna mieć litości.Brawo Policja!

Autor: S.G., Data: 04.09.2009 09:26:58

Powiat otrzyma środki na termomodernizację ZETY

Więcej takich szkół jak Zespół Szkół im.T.Kutrzeby w Obornikach,wartych pochwały a mniej takich jak Gimnazjum nr.3. Brak akceptacji dla uczniów ze strony nauczycieli czy dyrekcji.Trzeba pamiętać,że agresja rodzi agresję a jeśli chodzi o tę szkołę to zero tolerancji.Bierzcie przykład ze szkoły T.Kutrzeby bo tam uczniowie wiedzą że nauka i samożycie łączy się w jedność.

Autor: Rodzic, Data: 04.09.2009 09:20:07

Skąd pan wiedział o komisji?

Skandaliczne zachowania naszych radnych są na porządku dziennym a gazeta powiatowa niepowinna być takim zachowaniom zdziwiona.

Autor: BORYS, Data: 29.08.2009 23:41:49

Z toporkiem na kumpla

Znam trochę tych chłopaków,co prawda już dorosłych i powinni odpowiadać za swoje czyny,ale takie scenki można oglądać często a nawet dochodzi do poważniejszych czynów i to w atmosferze rodzinnej-gdzie mąż żonę goni po placu z jakomś maczugą czy brzeszczotem.

Autor: Mieszkaniec, Data: 24.08.2009 23:13:22

Agresywny bezdomny

Nigdy w to nie uwierzę,żeby którykolwiek z trzezwych bezdomnych próbował komukolwiek wejsć do domu.Może chciał o coś poprosić;jedzenie,ubranie,koc lub tp.Zazwyczaj bezdomni to osoby żyjący w ciągłej bojażni i lęku.Najwidoczniej trafił pod zły adres.

Autor: Niedowiarek, Data: 24.08.2009 23:04:02

Straż Miejska kontroluje posesje

Robią widowiskowe kontrole, a bałagan i tak panuje. Sprawdzają ludzi, którzy reguralnie opłacają wywóz śmieci, tymczasem wielu wywozi odpady do lasów bądź zostawiają przy kontenerach na szkło i są bezkarni!!

Autor: A.N, Data: 24.08.2009 12:42:58

Straż Miejska kontroluje posesje

MPGKiM-zamiast kubełków na odpadki powinna postawić kontenery przy budynkach a wtedy nie byłoby tego problemu z zaśmiecaniem środowiska. Postawiają tylko przy blokach a przy pozostałych budynkach kubełek postawią i mają gdzieś,czy pomieszczą się tam śmieci. Najlepsze rozwiązanie dla nich to nasyłać straże miejskie i dodatkowo sobie zarobiają CWANIAKI !!!!!!!

Autor: ZBIGNIEW K., Data: 24.08.2009 09:38:17

Motorem przez przejście dla pieszych

"Posiadamy bardzo dobry tor w Obornikach ale kto ma w dzisiejszych czasach pieniądze żeby sobie poćwiczyć, a wiadomo że wynajęcie toru nie jest zbyt tanie ..."- Za dzien jezdzenia po torze zapłacisz mily panie mniej niz ten motor spali wiec dajcie juz spokoj z tymi oplatami bo wszyscy by chcieli miec piekny tor wyrownany wykoszony moze jeszcze podlany i za DARMO a ciekawe kto na to da kase skoro urzednicy tez nic nie daja. Zal sciska jak widac jak chcecie zniszczyc cos co reklamujei na cala polske oborniki. "Tak więc pytanie do autora tekstu, gdzie możemy podszkolić swoje umiejętności jak nie ma gdzie?! " Tutaj troche wyrecze autora, Zapisz sie do klubu i bedziesz mial tor za darmo a jak cie nie stac to moze da sie ten problem załatwic indywidualnie bo z kazdym mozna porozmawiac

Autor: rece opadaja, Data: 18.08.2009 09:46:05

Święto Policji w Obornikach - rozdano odznaczenia

Miałam wątpliwą przyiemnośc pozna pana komendanta naszej Obornickiej policji ,i jedno niezbicie wiem że ten pan to zwykły gawędziaż ,gada kupe bzdur nierobiąc nic.Dziwię się kto takich ludzi zatrudnia za nasze pieniądze przecież ta nasza psełdo policja na czele z komendantem to gorzej niz harcerzyki

Autor: lonia, Data: 18.08.2009 00:50:02

Powiatowy szkodnik przyrody

co racja to racja Drzewa jak kikuty tylko debile mogli je tak obciąć

Autor: gosc, Data: 13.08.2009 12:36:05

Nie będzie podwyżek dla pielęgniarek obornickiego szpitala

Niedługo to będą chciały zarabiać więcej niż sami lekarze. Popieram Kicie!!!

Autor: Tobi, Data: 13.08.2009 12:21:03

Nie będzie podwyżek dla pielęgniarek obornickiego szpitala

Te pielęgniarki to same nie wiedzą czego chcą!!! Kiedyś byłam tam na badaniach to łaskę robiły, że w ogóle musiały coś zrobić!!! No bo przecież praca pielęgniarki ogranicza się tylko do picia kawy, prawda??!! Najlepiej to nic nie robić i górę kasy zgarniać!!! Ja uważam, że na podwyżkę nie zasługują!!!

Autor: Kicia:), Data: 13.08.2009 12:19:44

Motorem przez przejście dla pieszych

tor jest za darmo a płacić muszą tylko zawodnicy zarejestrowani w klubie z tego co wiem opłata to 10 zł. Więc te Twoje tłumaczenie to "śmiech na sali"

Autor: on, Data: 11.08.2009 14:39:05

Święto Policji w Obornikach - rozdano odznaczenia

pobili mi kiedyś brata jak wracał od kolegów a było tak,że napadli go jacyś 2 nuieznajomi.ktoś zadzwonił po policje chyba z przechodniów.jeden z napastników śmiał się że jego wuja jest w policji i nic mu nie zrobia.brat nienwierzył mu a zdo momentu kiedy przyjechał patrol.zabrali chłopaków na bok i coś szemrali ze sobą.w końcu jeden z policjantów doszedł do brata i powiedział że ma z tad spierdalać bo zaczął bójke.brat na to tylko odezwał się,że to nie on zaczął i że ich wcale nie zna,wtedy wyciągnął pan z policji pałke i zaczął go obkładać krzycząc że się wstawia i obraża władze.brat co sił w nogach uciekał z tego miejsca.bał się gdzieś to zgłosić bo wiedział że to on będzie uznany winny tego co się zdarzyło a nikt i tak by mu nie uwierzył tylko policji.

Autor: klaudia, Data: 10.08.2009 12:48:52

36% podwyżki w Top Sofie

Ale Cisza! Brawa dla stróżów prawa!!!

Autor: Rtoip, Data: 09.08.2009 21:14:14

"Oborniki to niebezpieczne miasto"

Wczoraj byłam świadkiem pewnej zabawnej sytuacji na śluzie. Otóż pan policjant wraz ze strażnikiem miejskim odwiedzili kilka ławek na śluzie,były to oczywiście tylko te miejsca, w których siedzieli niegroźni dla nich ludzie, natomiast na drugą stronę, gdzie było po 20 osób na jednej ławce (zachowujących się bardzo głośno, pijących alkohol) nie pofatygowali się nawet....Moim zdaniem ta ich kontrola na śluzie to jedna wielka ściema, bo i tak podchodzą tylko do osób w miarę bezpiecznych, a największy bałagan omijają szerokim łukiem...Niech się zajmują prawdziwymi problemami, a nie ściemniają i odbębniają swoje, byle by nie mówiono o nich, że nic nie robią. Dzieciaki i tak mają ich gdzieś...

Autor: ........, Data: 08.08.2009 23:05:12

Sanepid kontroluje kąpieliska

No gdybyś znał historię naszego kąpieliska to byś wiedział skąd "ten syf" się wziął. Gdyby nasza Pani Burmistrz pomyślała i zainwestowała w byle specjalny filtr do jeziora to by tak je wyczyściło że moglibyśmy jeszcze przed pomostem patrzeć na dno a nie że jak się zanurzamy po kolana to widoczność jest równa zeru. Jest dużo rzeczy w które Pani Burmistrz powinna zainwestować w Obornikach no ale nie ma pieniędzy na takie rzeczy, ale na stawianie fontanny czy czegoś tam przy domu kultury to ma ... Gdyby np: nasze schronisko (odbiegam już tutaj trochę od tematu) było gdzieś na widocznym miejscu i wleciałby tam sanepid to obiecuje wszystkim że powinno być zamknięte tak jest zrujnowane, nie mówiąc już o braku higieny ...

Autor: Uni, Data: 08.08.2009 11:23:40

Który radny uczy bez kwalifikacji?

prawde mówiac od nauczycieli z kwalifikacjami "my uczniowie" o wiele mniej rozumiemy...za to jak Pan Piotr nam dane informacje przekazuje to nie jeden by chciał tak umiec....wielki szacun dla Pana Piotra oby tak dalej

Autor: monika3126, Data: 07.08.2009 19:16:40

Motorem przez przejście dla pieszych

Po wczorajszym wyjściu do lasu "dalmana" tez stwierdzam iż te jeżdżenie motorami i quadami jest bardzo niebezpieczne ... No ale gdzie indziej można np: polepszyć swoje umiejętności "za darmo". Posiadamy bardzo dobry tor w Obornikach ale kto ma w dzisiejszych czasach pieniądze żeby sobie poćwiczyć, a wiadomo że wynajęcie toru nie jest zbyt tanie ... Był taki malutki tor niedaleko szkoły nr. 4 no ale niestety został zlikwidowany ... Tak więc pytanie do autora tekstu, gdzie możemy podszkolić swoje umiejętności jak nie ma gdzie?!

Autor: Uni, Data: 07.08.2009 14:17:43

Sanepid kontroluje kąpieliska

Buahahahaha jestem ciekaw ile dostał sanepid w "łapę" za to, że stwierdził nasze kąpielisko za zdatne do użytku ... Według mnie to z tego jeziora powinniśmy eksportować surowce do elektrowni atomowej taki jest w niej syf ....