Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Znany ze swojej odważnej postawy radny Edmund Kuźniak podczas obrad ostatniej sesji rady powiatu po raz kolejny zaskoczył wszystkich złożoną przez siebie interpelacją. - Składam interpelację, która dotyczy jednego z radnych, zatrudnionego w Zespole Szkół im. Gen. T. Kutrzeby w Obornikach.

Proszę o zajęcie stanowiska w sprawie niezgodnego z obowiązującym prawem zatrudniania osób bez odpowiednich kwalifikacji i studiów kierunkowych w szkołach prowadzonych przez starostwo Oborniki. Proszę też o przedstawienie wykazu, ile jest takich przypadków, w jakich szkołach oraz jakich przedmiotów uczą nauczyciele bez wymaganych kwalifikacji. - mówił na sesji. Według Kuźniaka, zatrudnienie radnego to forma wdzięczności za komisję konkursową, która wybierała dyrektora Zespołu Szkół, a w której radny zasiadał.

Edmund Kuźniak uważa, że stan ten, gdyby miał być kontynuowany z pewnością zawsze przekłada się na niski poziom nauczania a następnie na możliwości (a raczej ich brak) kontynuowania nauki w dobrych szkołach wyższych czy też dalszej kariery zawodowej. Interpelacją bardzo zaskoczony była przewodniczący rady Andrzej Okpisz, który stwierdził, że skoro Kuźniak posądza któregoś z radnych o nauczanie bez stosownych kwalifikacji, to mógł najpierw sam porozmawiać i wyjaśnić sprawę zamiast obwiniać kogoś publicznie na forum rady. Okpisz pytał, co będzie jeżeli radny Kuźniak ma nieprawdziwe informacje? Kuźniak odpowiedział, że wtedy przeprosi radnego. Dziwił się jednak postawie i radnego, i dyrektora szkoły, sądząc że młodzi działacze (SLD) odetną się od zachowań partyjnego betonu, jednak widzi, że tak się nie stało.

Mimo, iż radny Kuźniak nie wymienił nazwiska radnego, czytając swoją interpelację patrzył się na radnego Netera, który był członkiem komisji konkursowej. Przypuszczamy zatem, że to o niego mu chodziło, bowiem Piotr Neter od pewnego czasu pracuje w Zespole Szkół w Obornikach nauczając przedmiotów ekonomicznych. Zapytany przez naszą redakcję dyrektor Zespołu Szkół im. Kutrzeby w Obornikach czy prawdą jest, że w jego szkole pracuje jakiś nauczyciel bez stosownych kwalifikacji zawodowych stanowczo temu zaprzeczył. Według Waldemara Molskiego taki stan rzeczy jest niemożliwy, ponieważ ani starostwo, a tym bardziej kuratorium nie zatwierdziłoby arkusza organizacyjnego szkoły.

Sprawę wyjaśnić ma teraz starostwo, my więc czekamy na oficjalne stanowisko starosty w tym temacie. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy również samego Piotra Netera. Jak nam powiedział, ma stosowne kwalifikacje, ponieważ ukończył studnia podyplomowe, które uprawniają go do nauczania przedmiotów ekonomicznych.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Zainteresowany
Data: 02.06.2009 02:28:50

Z kwalifikacjami nie osiągamy w nauczaniu zbyt wygórowanych ambitnych celów,na co wskazuje średnia ocen osiąganych przez uczni w szkołach naszej gminy a wręcz przeciwnie,jesteśmy upokarzająco (za murzynami),w skali ocen osiąganych w innych regionach województwa.To bardzo nagannie świadczy o biernej postawie naszych wykwalifikowanych nauczycieli,jeśli chodzi o nauczanie w szkołach.Może zbyt za dużą uwagę poświęcamy samym murom szkolnym oraz pensjom a zaiste niewielką w prawdzie edukacji.


idol
Data: 02.06.2009 18:33:14

lepiej takich bez kwalifikacji naprzyjmujcie do szkół bo ci z kwalifikacjami to się nadają tylko do zamiatania............ - ulic-


monika3126
Data: 07.08.2009 19:16:40

prawde mówiac od nauczycieli z kwalifikacjami "my uczniowie" o wiele mniej rozumiemy...za to jak Pan Piotr nam dane informacje przekazuje to nie jeden by chciał tak umiec....wielki szacun dla Pana Piotra oby tak dalej


BORYS
Data: 29.08.2009 23:26:15

Mury szkolne odgrywają ważną rolę-estetyki,bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia zarówno uczni jak i nauczycieli.Jeżeli chodzi o samą edukację i metody dobrego nauczania to niezależnie od kwalifikacji wykonywanej pracy nauczyciela,miejmy nadzieję na lepsze osiągnięcia zawodowe niż dotychczas.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071