Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Jak się okazuje, nie wszyscy mieszkańcy Kowanówka, Rożnowa, Bielaw czy tzw. "Piachów" zadowoleni się z wykonania przy ich domostwach kanalizacji. Skąd takie wnioski? Stąd, że nadal wielu mieszkańców tych miejscowości i ulic nadal nie jest podłączonych do kanalizacji.

Na takim podejściu do sprawy traci gmina, która na własny koszt wykonała kanalizację z nadzieją, że wszyscy się do niej włączą. Niestety, podłączenie do kanalizacji wiąże się z kosztami nie tylko za podłączenie, ale także związanymi z rachunkami za ścieki - a tu widać nie każdy chce płacić.

W ostatnim czasie, Straż Miejska skontrolowała prawie całe Bielawy, oraz częściowo Kowanówko i Rożnowo. W przypadku, gdy jakieś domostwo nie jest podłączone do kanalizacji, sprawdzano ilość zużytej wody oraz ilość wywiezionego szamba. Próbowano także nakłaniać mieszkańców do podłączenia się do kanalizacji. W wielu przypadkach rozmowa taka poskutkowała, niestety jednak nie we wszystkich.

Z takiego podejścia do tematu niezadowoleni mogą być również pozostali użytkownicy sieci kanalizacyjno - wodnej bowiem wiadomą sprawą jest to, iż rozbudowa sieci, mimo, że jest konieczna, wiąże się również z podnoszeniem cen za wodę i ścieki. Dziwne jest zatem podejście tych, którzy nie chcą się wpiąć do sieci, bowiem wcześniej głośno krzyczeli, że gmina nic nie robi, a jak już zrobiła to też im to nie odpowiada.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: -1 (+0 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071