Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Okazuje się, że spadek bezrobocia na terenie całego kraju a także naszego powiatu zapocz±tkował co¶ w rodzaju walki o bezrobotnych. Przykład tego mieli¶my w miniony pi±tek w Obornikach.

Powiatowy Urz±d Pracy zorganizował bowiem giełdę pracy dla bezrobotnych kobiet, które zapoznawały się z ofertami pracy firmy Randstad Holding, która jest międzynarodowym dostawc± rozwi±zań z zakresu doboru personelu i usług HR, działaj±cym na rynkach Europy, Ameryki Północnej i Azji. Randstad współpracuje z ponad 60 tysi±cami firm na całym ¶wiecie, zatrudnia 15 380 pracowników korporacyjnych oraz ponad 312 000 pracowników tymczasowych dziennie.

Zainteresowanie giełd± było ogromne i przez urz±d przewinęło się tego dnia ponad 100 bezrobotnych kobiet szukaj±cych pracy. Bardzo wiele z nich było zainteresowanych prac± polegaj±c± na pakowaniu czekolad.

Oprócz bezrobotnych, giełd± pracy zainteresowała się inna firma specjalizuj±ca się w doradztwie personalnym i usługach pracy tymczasowej, która akurat tego samego dnia przyjechała do Obornik aby rozliczyć się ze swoimi pracownikami. Przedstawiciele tej firmy postawili samochód naprzeciwko wyj¶cia z Urzędu Pracy i na masce samochodu wypełniano wnioski urlopowe i podpisywano inne służbowe kwity. Czę¶ć kobiet odchodz±c od samochodu wchodziła do urzędu pracy aby tam na giełdzie zapoznać się z ofertami konkurencji i wypełnić stosowne formularze. Cała ta sytuacja wygl±dała bardzo komicznie. Wróży to jednak dobrze bezrobotnym kobietom, bowiem wygl±da na to, że większo¶ć z nich będzie mogła liczyć na pracę za po¶rednictwem firmy, która w urzędzie zorganizowała giełdę pracy, lub firmy, która przed urzędem na ulicy "rozliczała się ze swoimi pracownikami".¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071