Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Okazuje się, że spadek bezrobocia na terenie całego kraju a także naszego powiatu zapoczątkował coś w rodzaju walki o bezrobotnych. Przykład tego mieliśmy w miniony piątek w Obornikach.

Powiatowy Urząd Pracy zorganizował bowiem giełdę pracy dla bezrobotnych kobiet, które zapoznawały się z ofertami pracy firmy Randstad Holding, która jest międzynarodowym dostawcą rozwiązań z zakresu doboru personelu i usług HR, działającym na rynkach Europy, Ameryki Północnej i Azji. Randstad współpracuje z ponad 60 tysiącami firm na całym świecie, zatrudnia 15 380 pracowników korporacyjnych oraz ponad 312 000 pracowników tymczasowych dziennie.

Zainteresowanie giełdą było ogromne i przez urząd przewinęło się tego dnia ponad 100 bezrobotnych kobiet szukających pracy. Bardzo wiele z nich było zainteresowanych pracą polegającą na pakowaniu czekolad.

Oprócz bezrobotnych, giełdą pracy zainteresowała się inna firma specjalizująca się w doradztwie personalnym i usługach pracy tymczasowej, która akurat tego samego dnia przyjechała do Obornik aby rozliczyć się ze swoimi pracownikami. Przedstawiciele tej firmy postawili samochód naprzeciwko wyjścia z Urzędu Pracy i na masce samochodu wypełniano wnioski urlopowe i podpisywano inne służbowe kwity. Część kobiet odchodząc od samochodu wchodziła do urzędu pracy aby tam na giełdzie zapoznać się z ofertami konkurencji i wypełnić stosowne formularze. Cała ta sytuacja wyglądała bardzo komicznie. Wróży to jednak dobrze bezrobotnym kobietom, bowiem wygląda na to, że większość z nich będzie mogła liczyć na pracę za pośrednictwem firmy, która w urzędzie zorganizowała giełdę pracy, lub firmy, która przed urzędem na ulicy "rozliczała się ze swoimi pracownikami".Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071