Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W minionym tygodniu, do naszej redakcji przyszedł list od mieszkańców bloków nr 22, 24 i 26 z ulicy Armii Poznań. Poruszony w nim został temat przestawienia pojemników na śmieci z dotychczasowego miejsca i postawienia ich przy każdym z bloków.

Jak piszą mieszkańcy, od początku powstania tego osiedla, pojemniki na śmieci znajdowały się na styku ulic Armii Poznań i Słonecznej. W ostatnich tygodniach ktoś ze spółdzielni te pojemniki przestawił, ustawiając je właśnie na szczytach bloków - w miejscu do tego zupełnie nieprzygotowanym.

Po otrzymaniu listu postanowiliśmy zainteresować się tą sprawą. Jak dowiedzieliśmy się, problem jest dość duży, ponieważ do pojemników ustawionych koło bloków nie może dojechać samochód zbierający śmieci. Trudne też jest przepchnięcie pełnych pojemników w kierunku samochodu, ponieważ odbywa się ono trawnikiem. Co więcej, część mieszkańców trzech bloków, mimo iż pojemniki na śmieci zostały przestawione, zostawia worki ze śmieciami tam gdzie dotychczas, ponieważ pozostały tam pojemniki na szkło i plastiki należące do gminy. W tej sprawie interweniowała już nawet Straż Miejska.

Jak powiedział w rozmowie z nami wiceprezes spółdzielni Przemysław Świderski, problem jest dość złożony. Grunt, na którym stały kiedyś pojemniki i gdzie było przygotowane specjalne miejsce należy aktualnie do osoby prywatnej, która nie wyraża zgody na stawianie tam pojemników. Spółdzielnia więc postawiła pojemniki na drodze gminnej, za którą niestety trzeba płacić. A kto ma płacić? - albo Spółdzielnia, albo mieszkańcy tych trzech bloków oraz właściciele domków jednorodzinnych, którzy także korzystają z tych pojemników.

Przemysław Świderski przestawienie pojemników nazwał tymczasowym, Spółdzielnia bowiem proponowała inne miejsce lokalizacji: w miejscu gdzie jest studnia przed bokiem 26, za blokiem 26 w miejscu placu zabaw, bądź koło ulicy Armii Poznań, w miejscu gdzie stoi reklama sklepu spożywczego. Te trzy wskazane miejsca nie odpowiadały mieszkańcom -przede wszystkim bloku 26 i trudno im się dziwić. W związku z tym pojemniki postawiono koło każdego z bloków.

Do spółdzielni wpłynął jednak w ostatnim tygodniu protest złożony przez mieszkańców oraz przez członka rady nadzorczej, który mieszka w jednym z bloków. Jak zapowiedział wiceprezes Spółdzielni, sprawą tą zajmie się walne, ponieważ jeżeli mieszkańcy tych boków chcą aby pojemniki stały tam gdzie dotychczas, będą musieli ponieść tego koszty. Spółdzielnia bowiem na tym terenie nie dysponuje innymi miejscami, na których można postawić pojemniki niż te, które wskazywała wcześniej, a które nie były akceptowane.

Do czasu zebrania walnego, pojemniki wrócą prawdopodobnie na stare misce lokalizacji. A co będzie później to już decyzja samych mieszkańców Armii Poznań z bloków 22, 24 i 26, którzy mogą przyjść na walne i zadecydować o sprawie tak dla nich ważnej.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

charakiri
Data: 06.05.2008 17:27:32

To Prezes wie o tym, że do jego kontenerów wrzucają śmieci ludzie z domków jednorodzinnych? A w chwili obecnej oni za to płacą? Myślę, że płacą tylko ci z bloków, a tamci sobie domki pobudowali i nie stać ich na opłaty za wywóz nieczystości.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071