Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W minionym tygodniu, do naszej redakcji przyszedł list od mieszkańców bloków nr 22, 24 i 26 z ulicy Armii Poznań. Poruszony w nim został temat przestawienia pojemników na ¶mieci z dotychczasowego miejsca i postawienia ich przy każdym z bloków.

Jak pisz± mieszkańcy, od pocz±tku powstania tego osiedla, pojemniki na ¶mieci znajdowały się na styku ulic Armii Poznań i Słonecznej. W ostatnich tygodniach kto¶ ze spółdzielni te pojemniki przestawił, ustawiaj±c je wła¶nie na szczytach bloków - w miejscu do tego zupełnie nieprzygotowanym.

Po otrzymaniu listu postanowili¶my zainteresować się t± spraw±. Jak dowiedzieli¶my się, problem jest do¶ć duży, ponieważ do pojemników ustawionych koło bloków nie może dojechać samochód zbieraj±cy ¶mieci. Trudne też jest przepchnięcie pełnych pojemników w kierunku samochodu, ponieważ odbywa się ono trawnikiem. Co więcej, czę¶ć mieszkańców trzech bloków, mimo iż pojemniki na ¶mieci zostały przestawione, zostawia worki ze ¶mieciami tam gdzie dotychczas, ponieważ pozostały tam pojemniki na szkło i plastiki należ±ce do gminy. W tej sprawie interweniowała już nawet Straż Miejska.

Jak powiedział w rozmowie z nami wiceprezes spółdzielni Przemysław ¦widerski, problem jest do¶ć złożony. Grunt, na którym stały kiedy¶ pojemniki i gdzie było przygotowane specjalne miejsce należy aktualnie do osoby prywatnej, która nie wyraża zgody na stawianie tam pojemników. Spółdzielnia więc postawiła pojemniki na drodze gminnej, za któr± niestety trzeba płacić. A kto ma płacić? - albo Spółdzielnia, albo mieszkańcy tych trzech bloków oraz wła¶ciciele domków jednorodzinnych, którzy także korzystaj± z tych pojemników.

Przemysław ¦widerski przestawienie pojemników nazwał tymczasowym, Spółdzielnia bowiem proponowała inne miejsce lokalizacji: w miejscu gdzie jest studnia przed bokiem 26, za blokiem 26 w miejscu placu zabaw, b±dĽ koło ulicy Armii Poznań, w miejscu gdzie stoi reklama sklepu spożywczego. Te trzy wskazane miejsca nie odpowiadały mieszkańcom -przede wszystkim bloku 26 i trudno im się dziwić. W zwi±zku z tym pojemniki postawiono koło każdego z bloków.

Do spółdzielni wpłyn±ł jednak w ostatnim tygodniu protest złożony przez mieszkańców oraz przez członka rady nadzorczej, który mieszka w jednym z bloków. Jak zapowiedział wiceprezes Spółdzielni, spraw± t± zajmie się walne, ponieważ jeżeli mieszkańcy tych boków chc± aby pojemniki stały tam gdzie dotychczas, będ± musieli ponie¶ć tego koszty. Spółdzielnia bowiem na tym terenie nie dysponuje innymi miejscami, na których można postawić pojemniki niż te, które wskazywała wcze¶niej, a które nie były akceptowane.

Do czasu zebrania walnego, pojemniki wróc± prawdopodobnie na stare misce lokalizacji. A co będzie póĽniej to już decyzja samych mieszkańców Armii Poznań z bloków 22, 24 i 26, którzy mog± przyj¶ć na walne i zadecydować o sprawie tak dla nich ważnej.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

charakiri
Data: 06.05.2008 17:27:32

To Prezes wie o tym, że do jego kontenerów wrzucaj± ¶mieci ludzie z domków jednorodzinnych? A w chwili obecnej oni za to płac±? My¶lę, że płac± tylko ci z bloków, a tamci sobie domki pobudowali i nie stać ich na opłaty za wywóz nieczysto¶ci.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071