Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W środę 9 kwietnia burmistrz Anna Rydzewska, prezes PEC Andrzej Starosta, oraz dyrektor Wojciech Gębski z firmy Metrolog, dokonali oficjalnego przecięcia wstęgi na nowo oddanym do użytku brodziku oraz jacuzzi.

Nowe atrakcje na obornickim basenie

Od listopada bieżącego roku trwały prace adaptacyjne nieużytkowanych do tej pory pomieszczeń pływalni. Rozbudowany został kompleks rekreacyjny i wyposażony w dodatkowe atrakcje. Jego powierzchnia wynosi: 182,56 m2. Zadanie to realizowane było w 100% przez gminę, a przedsięwzięcie kosztowało ok. 1,5 mln zł. W ramach tego etapu wykonano brodzik dla dzieci o głębokości 0,3-0,6 m, w którym temperatura wody oscyluje w granicach 30 stopni Celsjusza oraz podświetlane jacuzzi (na 7 osób). Zamontowane zostały również elementy służące rekreacji: wodny "grzybek" wraz ze zjeżdżalnią typu "słonik".

Poznańska firma INTECH była autorem projektu. Natomiast wykonawcą prac wyłoniona w przetargu spółka METROLOG oddział w Poznaniu.

Nowy obiekt pobłogosławił Ksiądz Edmund Walkowiak. W uroczystości otwarcia uczestniczyli radni Rady Miejskiej w Obornikach na czele z przewodniczącym, zastepca Burmistrza - Bogdan Bukowski, inspektorzy nadzoru Ireneusz Liczak i Władysław Jany, sekretarz gminy Ewa Thiem, Agnieszka Szulczyk, Joanna Kus-Gzyl skarbnik gminy, oraz kierownik Wydziału Inwestycyjnego Jacek Glapiak. Jak mówił w części oficjalnej prezes PEC Andrzej Starosta to kolejna inwestycja tylko uatrakcyjnia obornicką pływalnię i zbliża ja pod względem atrakcyjności do obiektów jakie znajdują się w Szamotułach, Koziegłowach czy Swarzędzu. Andrzej Starosta zwrócił jednak radnym uwagę, że do zagospodarowania pozostaje jeszcze dość spora część obiektu oraz to, że remontu wymaga zaciekający już od dość dawna dach.

PEC zarządzał będzie pływalnią do czerwca 2008 roku, a następnie zostanie ona oddana w użytkowanie Obornickiemu Centrum Sportu.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +3 (+3 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071