Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W ¶rodę 9 kwietnia burmistrz Anna Rydzewska, prezes PEC Andrzej Starosta, oraz dyrektor Wojciech Gębski z firmy Metrolog, dokonali oficjalnego przecięcia wstęgi na nowo oddanym do użytku brodziku oraz jacuzzi.

Nowe atrakcje na obornickim basenie

Od listopada bież±cego roku trwały prace adaptacyjne nieużytkowanych do tej pory pomieszczeń pływalni. Rozbudowany został kompleks rekreacyjny i wyposażony w dodatkowe atrakcje. Jego powierzchnia wynosi: 182,56 m2. Zadanie to realizowane było w 100% przez gminę, a przedsięwzięcie kosztowało ok. 1,5 mln zł. W ramach tego etapu wykonano brodzik dla dzieci o głęboko¶ci 0,3-0,6 m, w którym temperatura wody oscyluje w granicach 30 stopni Celsjusza oraz pod¶wietlane jacuzzi (na 7 osób). Zamontowane zostały również elementy służ±ce rekreacji: wodny "grzybek" wraz ze zjeżdżalni± typu "słonik".

Poznańska firma INTECH była autorem projektu. Natomiast wykonawc± prac wyłoniona w przetargu spółka METROLOG oddział w Poznaniu.

Nowy obiekt pobłogosławił Ksi±dz Edmund Walkowiak. W uroczysto¶ci otwarcia uczestniczyli radni Rady Miejskiej w Obornikach na czele z przewodnicz±cym, zastepca Burmistrza - Bogdan Bukowski, inspektorzy nadzoru Ireneusz Liczak i Władysław Jany, sekretarz gminy Ewa Thiem, Agnieszka Szulczyk, Joanna Kus-Gzyl skarbnik gminy, oraz kierownik Wydziału Inwestycyjnego Jacek Glapiak. Jak mówił w czę¶ci oficjalnej prezes PEC Andrzej Starosta to kolejna inwestycja tylko uatrakcyjnia obornick± pływalnię i zbliża ja pod względem atrakcyjno¶ci do obiektów jakie znajduj± się w Szamotułach, Koziegłowach czy Swarzędzu. Andrzej Starosta zwrócił jednak radnym uwagę, że do zagospodarowania pozostaje jeszcze do¶ć spora czę¶ć obiektu oraz to, że remontu wymaga zaciekaj±cy już od do¶ć dawna dach.

PEC zarz±dzał będzie pływalni± do czerwca 2008 roku, a następnie zostanie ona oddana w użytkowanie Obornickiemu Centrum Sportu.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +3 (+3 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071