Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Kradzieże elementów stalowych, które następnie trafiaj± na złom s± plag± nie tylko Obornik ale jest to problem ogólnopolski. Najwięcej szkód tzw. złomiarze na terenie naszego miasta wyrz±dzaj± niszcz±c przewody wysokiego napięcia, uszkadzaj±c elementy konstrukcyjne rusztowań, oraz masztów, lub wyrywaj±c kratki studzienek ¶ciekowych.

W miniony poniedziałek dwóch złomiarzy udało się złapać na gor±cym uczynku członkom Motoklubu Oborniki. W poniedziałek na tor motocrosowy samochodem podjechał jego wiceprezes Ireneusz Gronostaj, podjeżdżaj±c zauważył dwie osoby które cięły piłk± stalowe maszty. Widz±c co się dzieje podjechał swoim autem bliżej i zaskoczył złodziei. W tym czasie zadzwonił też do swojego kolegi Grzegorza Mantyka, który już po chwili zjawił się także na torze. Dwaj członkowie zarz±du pilnuj±c sprawców zawiadomili policję.

Sprawcami okazali się dwaj mężczyĽni jeden w wieku dwudziestu kilku lat a drugi po trzydziestce. Za swój czyn (m.in. pocięte maszty) złomowi złodzieje zobowi±zali się do prac społecznych przez 5 godzin dziennie w przeci±gu całego tygodnia. W tym czasie uporz±dkowali oni cały tor wykonuj±c bardzo wiele prac porz±dkowych. Miejmy nadzieję, że taka kara odstraszy przyszłych złomiarzy.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

denis
Data: 15.10.2009 00:02:38

to im kurde dajcie robote a jak niemacie to im na zycie dajcie popaprańcy!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071