Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Kradzieże elementów stalowych, które następnie trafiają na złom są plagą nie tylko Obornik ale jest to problem ogólnopolski. Najwięcej szkód tzw. złomiarze na terenie naszego miasta wyrządzają niszcząc przewody wysokiego napięcia, uszkadzając elementy konstrukcyjne rusztowań, oraz masztów, lub wyrywając kratki studzienek ściekowych.

W miniony poniedziałek dwóch złomiarzy udało się złapać na gorącym uczynku członkom Motoklubu Oborniki. W poniedziałek na tor motocrosowy samochodem podjechał jego wiceprezes Ireneusz Gronostaj, podjeżdżając zauważył dwie osoby które cięły piłką stalowe maszty. Widząc co się dzieje podjechał swoim autem bliżej i zaskoczył złodziei. W tym czasie zadzwonił też do swojego kolegi Grzegorza Mantyka, który już po chwili zjawił się także na torze. Dwaj członkowie zarządu pilnując sprawców zawiadomili policję.

Sprawcami okazali się dwaj mężczyźni jeden w wieku dwudziestu kilku lat a drugi po trzydziestce. Za swój czyn (m.in. pocięte maszty) złomowi złodzieje zobowiązali się do prac społecznych przez 5 godzin dziennie w przeciągu całego tygodnia. W tym czasie uporządkowali oni cały tor wykonując bardzo wiele prac porządkowych. Miejmy nadzieję, że taka kara odstraszy przyszłych złomiarzy.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

denis
Data: 15.10.2009 00:02:38

to im kurde dajcie robote a jak niemacie to im na zycie dajcie popaprańcy!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071