Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W obornickim schronisku dla zwierząt Azorek zaczął funkcjonować wewnętrzny system monitoringu telewizyjnego. 26 marca zainstalowano cztery kamery przemysłowe, dzięki którym to, co dzieje się na psich wybiegach oraz między pawilonami można obserwować na ekranie monitora.

Urządzenia są czułe na najdrobniejszy ruch i są w stanie zarejestrować go nawet w nocy. Dziś mieszka w schronisku 138 psów, które szukają dobrych właścicieli i własnego domu. Kamery pomogą nadzorować zachowanie zwierząt, pracę personelu, odwiedzających je osób, ale przede wszystkim poprawią bezpieczeństwo po ostatnich dramatycznych wydarzeniach.

Nie było innej możliwości, aby zapobiec ostatnim tragicznym postrzeleniom psów - stwierdza Leszek Suchowski, pracownik "Azorka". Po przeprowadzonych próbach balistycznych wykazano, że sprawca użył broni ostrej wymagającej zezwolenia. Sprawę przekazano do Komendy Powiatowej Policji.

W schronisku przy ul. Łopatyńskiego zdecydowano się również na montaż kamery, która umożliwi obserwację najbliższego otoczenia placówki, czyli bramy wejściowej i ogrodzenia. Ma to zapobiec notorycznym aktom wandalizmu m.in. kradzieży ogrodzenia czy zbijania lamp przy wjeździe.

Montoring udało się zainstalować dzięki gminnym środkom finansowym oraz funduszom zebranym przez TOZ.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071