Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Wyłoniona w przetargu firma POL-DRÓG z Chodzieży wybuduje w gminie Oborniki kolejną, nową drogę. Będzie nią ulica Sosnowa w Kowanówku. Początek zaplanowanej inwestycji znajduje się przy skrzyżowaniu z utwardzoną nawierzchnią ul. Jaśminowej.

Docelowo będzie połączeniem osiedla mieszkaniowego tzw. Florydy z trasą krajową nr 11. Droga o nawierzchni asfaltowej na większym odcinku przebiega wzdłuż terenu leśnego. Projekt nie przewiduje wykonania kanalizacji deszczowej, bowiem przekrój poprzeczny pozwala na odprowadzenie wody deszczowej z jezdni na pobocze.

Kwota robót opiewa na ok. 739 tys. zł, a łączna długość drogi wyniesie ok.800 m. Prace potrwają do 14 lipca 2008 roku.
Pomimo wybudowania całego odcinka nie będzie utwardzona krótka część między "11-stką", a ulicą Jaśminową. Węzeł komunikacyjny trasy krajowej nr 11 i drogami gminnymi: ul. Sosnową (Kowanówko), Cmentarną (Rożnowo) jest opracowywany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w ramach projektu uspokojenia ruchu i poprawy bezpieczeństwa na odcinku od ronda w Obornikach do skrzyżowania z ulicami Leśną i Dworcową w Rożnowie.

Prawdopodobnie w bieżącym roku zrealizowana będzie także - po skompletowaniu wszelkich uzgodnień, opinii i decyzji - droga zbiorcza wzdłuż trasy nr 11 pomiędzy ul. Przyjaciół Dzieci a Sosnową i Jaśminową. To przedsięwzięcie zwiększy bezpieczeństwo poruszania się pojazdów i przede wszystkim pieszych, na tym ruchliwym odcinku drogi krajowej.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071