Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

8,6% bezrobotnych w grudniu 2007 i 8,7% w styczniu 2008 - tak niskiego stanu bezrobocia już dawno nie było w naszym powiecie.

Jak mówił na posiedzeniu komisji społecznej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Leszek Juraszek spadek bezrobocia to nie tylko kwestia wyjazdów zagranicznych, ale także zwiększaj±cych się miejsc pracy. Według dyrektora bardzo duże zapotrzebowane jest na pracowników z branży budowlanej, oraz spożywczej. Niestety w¶ród bezrobotnych budowlańców jest jak na lekarstwo, zostali tylko ci którym się nie chce pracować, gorzej sytuacja wygl±da natomiast z zapotrzebowaniem na sprzedawców, mimo iż w popularnym PUPie zarejestrowanych jest wielu bezrobotnych sprzedawców o pracy oni nie chcę wcale słyszeć.

Największy jest jednak problem z bezrobotnymi kobietami, według dyrektora Leszka Juraszka "długotrwale bezrobotne kobiety boj± się, że dostana pracę i często same wyrejestrowuj± się na kilka dni z bezrobocia" taka sytuacja ma miejsce przeważnie przed organizowanymi przez PUP giełdami pracy. Bezrobotne kobiety obawiaj±c się, że otrzymaj± propozycję pracy przynosz± jak mówił dyrektor "lipne zwolnienie lekarskie" lub wyrejestrowuj± się na kilka dni. Odmowa bowiem podjęcia pracy oznacza utratę statusu bezrobotnego na okres 90 dni. Od pewnego czasu PUP stara się weryfikować zwolnienia lekarskie i kieruje bezrobotnych do lekarzy medycyny s±dowej aby stwierdzili czy faktycznie stan zdrowia czy zwykłe lenistwo nie pozwala podj±ć pracy. Drugim powodem dla którego kobiety nie chcę podj±ć pracy to brak opieki na dzieckiem, dotyczy to szczególnie samotnych matek.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

inna
Data: 05.04.2008 16:59:03

A może tak kto¶ by się zainteresował nieróbstwem dyrektora tego Urzędu , bo szlag człowieka trafia jak widzi ,że p. J "łazi" całymi dniami po ulicach naszego miasta i nic nie robi .Sorki udaje ,że pracuje .Nawet w barze "pod jajami" przy piwku! Może czas rozliczyć go z jego godzin pracy ! W innych zakładach pracy s± przepustki ,żeby wyj¶c nawet na 5 minut ale w U P nie jest to wogóle dyrektorowi potrzebne bo przecież to On jest tam " panem i władc±" >Za nasze pieni±dze !!!


Prawnik
Data: 05.04.2008 22:51:45

Jak osoba publiczna jak± jest dyrektor może podważać bez dowodów zwolnienia lekarskie?


Kula_Armatnia
Data: 06.04.2008 18:42:51

Do cholery jasnej, ludzie!! Czy to jest takie trudne do zrozumienia, że nikt nie chce i¶c do pracy za psie grosze?! Chciałem sprostowac zdanie w tym artykule: jest napisane że zostali ci, którym się nie chce pracować.. guzik prawda, zostali ci którzy maj± honor i nie będ± robić za ochłapy. Wol± robić tak zwane "fuchy" i do tego pobierać zasiłek. To wła¶ciciele firm stworzyli tak± sytuację, jak zaczn± wreszcie płacić to ludzie do pracy się znajd± - logiczne.
Aha i jeszcze jedno.. jak urz±d pracy oferuje prace w hucie albo w rukki to nie dziwie się że ludzie wol± gdzies na lewo pracować i miec jeszcze zasiłek.


alfa
Data: 09.04.2008 09:35:26

ten Juraszyk chce weryfikować zwolnienia lekarskie bezrobotnych,a jakos nikt nie wpadł na pomysł by zweryfikować zwolnienia lekarskie posłów,rz±dz±cych i innych którzy w ten sposób migaj± sie przed s±dami


wkurzona bezrobotna
Data: 09.04.2008 12:07:24

A oferty o pracę na tablicach ogłoszeń w B P s± nieaktualne , no ale tego to już ja¶nie pan dyrektor nie weryfikuje , a powinien się czasami zainteresować !!!


Someone
Data: 10.04.2008 18:16:14

Urzędasek pieprzony.. toż to nierób i tyle!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071