Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

8,6% bezrobotnych w grudniu 2007 i 8,7% w styczniu 2008 - tak niskiego stanu bezrobocia już dawno nie było w naszym powiecie.

Jak mówił na posiedzeniu komisji społecznej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Leszek Juraszek spadek bezrobocia to nie tylko kwestia wyjazdów zagranicznych, ale także zwiększających się miejsc pracy. Według dyrektora bardzo duże zapotrzebowane jest na pracowników z branży budowlanej, oraz spożywczej. Niestety wśród bezrobotnych budowlańców jest jak na lekarstwo, zostali tylko ci którym się nie chce pracować, gorzej sytuacja wygląda natomiast z zapotrzebowaniem na sprzedawców, mimo iż w popularnym PUPie zarejestrowanych jest wielu bezrobotnych sprzedawców o pracy oni nie chcę wcale słyszeć.

Największy jest jednak problem z bezrobotnymi kobietami, według dyrektora Leszka Juraszka "długotrwale bezrobotne kobiety boją się, że dostana pracę i często same wyrejestrowują się na kilka dni z bezrobocia" taka sytuacja ma miejsce przeważnie przed organizowanymi przez PUP giełdami pracy. Bezrobotne kobiety obawiając się, że otrzymają propozycję pracy przynoszą jak mówił dyrektor "lipne zwolnienie lekarskie" lub wyrejestrowują się na kilka dni. Odmowa bowiem podjęcia pracy oznacza utratę statusu bezrobotnego na okres 90 dni. Od pewnego czasu PUP stara się weryfikować zwolnienia lekarskie i kieruje bezrobotnych do lekarzy medycyny sądowej aby stwierdzili czy faktycznie stan zdrowia czy zwykłe lenistwo nie pozwala podjąć pracy. Drugim powodem dla którego kobiety nie chcę podjąć pracy to brak opieki na dzieckiem, dotyczy to szczególnie samotnych matek.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

inna
Data: 05.04.2008 16:59:03

A może tak ktoś by się zainteresował nieróbstwem dyrektora tego Urzędu , bo szlag człowieka trafia jak widzi ,że p. J "łazi" całymi dniami po ulicach naszego miasta i nic nie robi .Sorki udaje ,że pracuje .Nawet w barze "pod jajami" przy piwku! Może czas rozliczyć go z jego godzin pracy ! W innych zakładach pracy są przepustki ,żeby wyjśc nawet na 5 minut ale w U P nie jest to wogóle dyrektorowi potrzebne bo przecież to On jest tam " panem i władcą" >Za nasze pieniądze !!!


Prawnik
Data: 05.04.2008 22:51:45

Jak osoba publiczna jaką jest dyrektor może podważać bez dowodów zwolnienia lekarskie?


Kula_Armatnia
Data: 06.04.2008 18:42:51

Do cholery jasnej, ludzie!! Czy to jest takie trudne do zrozumienia, że nikt nie chce iśc do pracy za psie grosze?! Chciałem sprostowac zdanie w tym artykule: jest napisane że zostali ci, którym się nie chce pracować.. guzik prawda, zostali ci którzy mają honor i nie będą robić za ochłapy. Wolą robić tak zwane "fuchy" i do tego pobierać zasiłek. To właściciele firm stworzyli taką sytuację, jak zaczną wreszcie płacić to ludzie do pracy się znajdą - logiczne.
Aha i jeszcze jedno.. jak urząd pracy oferuje prace w hucie albo w rukki to nie dziwie się że ludzie wolą gdzies na lewo pracować i miec jeszcze zasiłek.


alfa
Data: 09.04.2008 09:35:26

ten Juraszyk chce weryfikować zwolnienia lekarskie bezrobotnych,a jakos nikt nie wpadł na pomysł by zweryfikować zwolnienia lekarskie posłów,rządzących i innych którzy w ten sposób migają sie przed sądami


wkurzona bezrobotna
Data: 09.04.2008 12:07:24

A oferty o pracę na tablicach ogłoszeń w B P są nieaktualne , no ale tego to już jaśnie pan dyrektor nie weryfikuje , a powinien się czasami zainteresować !!!


Someone
Data: 10.04.2008 18:16:14

Urzędasek pieprzony.. toż to nierób i tyle!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071