Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W dniu 18 marca w godzinach popołudniowych Straż Miejska w Obornikach otrzymała informację, że w Obornikach, na moście nad Wełną opodal śluzy zrobiła się spora dziura, zagrażająca bezpieczeństwu przechodniów.

Niezwłocznie strażnicy udali się na miejsce, gdzie zastali mężczyznę - zgłaszającego i... do czasu ich przyjazdu zabezpieczającego dziurę. Deski użyte do konstrukcji mostu są na tyle szerokie, że brak jednej stwarza, faktycznie, sytuację na tyle niebezpieczną, że dorosły człowiek, który wpadnie w taką pułapkę może odnieść spore obrażenia, a małe, kilkuletnie dziecko wręcz mogło przez ową dziurę wpaść wprost w nurt wezbranej obecnie Wełny.

Na szczęście Straż Miejska zorganizowała co trzeba, czyli krótko mówiąc solidny młotek, długie gwoździe i też solidne oraz solidny kawał płyty na tyle sporej, by owe dziursko zakryć całkowicie i na tyle mocnej, by całe przedsięwzięcie nie straciło sensu. Fachowego wsparcia dzielnym strażnikom udzielił Pan Wojciech Kasperek - pracownik gospodarczy Urzędu Miejskiego w Obornikach, który posiadał gwoździe i chętnie pomógł w załataniu dziury.

Na szczególną pochwałę zasługuje także starszy pan, ów zgłaszający, który zauważywszy sytuację niezwłocznie o niej zawiadomił Straż Miejską i co istotne, do chwili zakończenia operacji, mimo paskudnej pogody trwał na moście ostrzegając przechodzących. Rzadka to obecnie postawa na pewno zasługująca na wyróżnienie.

Podobna sytuacja zagrażająca zdrowiu mieszkańców Obornik miała miejsce 10 marca na ul. Kowalskiej, gdzie zapadła się studzienka telekomunikacyjna. Powiadomiona o tym fakcie Straż Miejska zabezpieczyła miejsce poprzez jego oznakowanie, aby przechodnie widzieli uszkodzoną studzienkę. Działania strażników pozwoliły zatem uniknąć wypadku o jaki w takich sytuacjach nie trudno. Brawo za tak sprawne działanie.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Kula_Armatnia
Data: 06.04.2008 18:47:36

Jak chcą to potrafią..


kasia
Data: 11.04.2008 10:18:13

Przybili blat od stołu i załatwione ? GRATULACJE!!!
Ten most nie długo się rozsypie!aż strach przechodzić, ale kogo to obchodzi...


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071