Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W dniu 18 marca w godzinach popołudniowych Straż Miejska w Obornikach otrzymała informację, że w Obornikach, na mo¶cie nad Wełn± opodal ¶luzy zrobiła się spora dziura, zagrażaj±ca bezpieczeństwu przechodniów.

Niezwłocznie strażnicy udali się na miejsce, gdzie zastali mężczyznę - zgłaszaj±cego i... do czasu ich przyjazdu zabezpieczaj±cego dziurę. Deski użyte do konstrukcji mostu s± na tyle szerokie, że brak jednej stwarza, faktycznie, sytuację na tyle niebezpieczn±, że dorosły człowiek, który wpadnie w tak± pułapkę może odnie¶ć spore obrażenia, a małe, kilkuletnie dziecko wręcz mogło przez ow± dziurę wpa¶ć wprost w nurt wezbranej obecnie Wełny.

Na szczę¶cie Straż Miejska zorganizowała co trzeba, czyli krótko mówi±c solidny młotek, długie gwoĽdzie i też solidne oraz solidny kawał płyty na tyle sporej, by owe dziursko zakryć całkowicie i na tyle mocnej, by całe przedsięwzięcie nie straciło sensu. Fachowego wsparcia dzielnym strażnikom udzielił Pan Wojciech Kasperek - pracownik gospodarczy Urzędu Miejskiego w Obornikach, który posiadał gwoĽdzie i chętnie pomógł w załataniu dziury.

Na szczególn± pochwałę zasługuje także starszy pan, ów zgłaszaj±cy, który zauważywszy sytuację niezwłocznie o niej zawiadomił Straż Miejsk± i co istotne, do chwili zakończenia operacji, mimo paskudnej pogody trwał na mo¶cie ostrzegaj±c przechodz±cych. Rzadka to obecnie postawa na pewno zasługuj±ca na wyróżnienie.

Podobna sytuacja zagrażaj±ca zdrowiu mieszkańców Obornik miała miejsce 10 marca na ul. Kowalskiej, gdzie zapadła się studzienka telekomunikacyjna. Powiadomiona o tym fakcie Straż Miejska zabezpieczyła miejsce poprzez jego oznakowanie, aby przechodnie widzieli uszkodzon± studzienkę. Działania strażników pozwoliły zatem unikn±ć wypadku o jaki w takich sytuacjach nie trudno. Brawo za tak sprawne działanie.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Kula_Armatnia
Data: 06.04.2008 18:47:36

Jak chc± to potrafi±..


kasia
Data: 11.04.2008 10:18:13

Przybili blat od stołu i załatwione ? GRATULACJE!!!
Ten most nie długo się rozsypie!aż strach przechodzić, ale kogo to obchodzi...


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071