Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Nadal nie ma zbyt ciepłych stosunków na linii Spółdzielnia Mieszkaniowa - Urząd Miejski w Obornikach.

Nie tak dawno Spółdzielnia Mieszkaniowa zwróciła się z prośbą o wycięcie dwóch drzew przy bloku nr 3 na Szarych Szeregów. Komisja, która opiniuje czy dane drzewa nadają się do wycinki, wizytowała ten teren i pozytywnie zaopiniowała wniosek wycinki drzew. Jednak z takim małym "ale", że spółdzielnia ma zapłacić 3884 zł za wycięcie. Spółdzielnia płacić nie chce, ponieważ uważa, że drzewa te zagrażają budynkom mieszkalnym. Budynki te mają być także termomodernizowane, jednak bez wycięcia tych drzew zrobić się tego nie da.

Sprawą tą zajął się na sesji radny i członek spółdzielni, Marek Lemański, który pytał o szczegóły zastępcę burmistrza, Bogdana Bukowskiego. W odpowiedzi usłyszał, że gmina działa w każdej - więc także i w tej - sprawie zgodnie z prawem. Według Bukowskiego, spółdzielnia została potraktowana jak każda inna firma, która jeżeli dostaje już zgodę na wycinkę drzew musi wpłacić odpowiednią kwotę na rzecz Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska. Zastępca burmistrza był także zdziwiony tym, iż spółdzielnia chce wyciąć tak piękne drzewa, poza tym Bogdan Bukowski ubolewał nad tym, że spółdzielnia tak mało dba o zieleń przy swoich blokach.

Spółdzielnia jednak nie pogodziła się z decyzją gminy i 27 lutego złożyła odwołanie od wydanej decyzji do Kolegium Odwoławczego w Pile.

Sprawa wycinki drzew jest kolejnym dowodem na to, iż na linii spółdzielnia - urząd miejski nadal się kotłuje i nic nie wskazuje na to, że może być lepiej...Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071