Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Nadal nie ma zbyt ciepłych stosunków na linii Spółdzielnia Mieszkaniowa - Urz±d Miejski w Obornikach.

Nie tak dawno Spółdzielnia Mieszkaniowa zwróciła się z pro¶b± o wycięcie dwóch drzew przy bloku nr 3 na Szarych Szeregów. Komisja, która opiniuje czy dane drzewa nadaj± się do wycinki, wizytowała ten teren i pozytywnie zaopiniowała wniosek wycinki drzew. Jednak z takim małym "ale", że spółdzielnia ma zapłacić 3884 zł za wycięcie. Spółdzielnia płacić nie chce, ponieważ uważa, że drzewa te zagrażaj± budynkom mieszkalnym. Budynki te maj± być także termomodernizowane, jednak bez wycięcia tych drzew zrobić się tego nie da.

Spraw± t± zaj±ł się na sesji radny i członek spółdzielni, Marek Lemański, który pytał o szczegóły zastępcę burmistrza, Bogdana Bukowskiego. W odpowiedzi usłyszał, że gmina działa w każdej - więc także i w tej - sprawie zgodnie z prawem. Według Bukowskiego, spółdzielnia została potraktowana jak każda inna firma, która jeżeli dostaje już zgodę na wycinkę drzew musi wpłacić odpowiedni± kwotę na rzecz Gminnego Funduszu Ochrony ¦rodowiska. Zastępca burmistrza był także zdziwiony tym, iż spółdzielnia chce wyci±ć tak piękne drzewa, poza tym Bogdan Bukowski ubolewał nad tym, że spółdzielnia tak mało dba o zieleń przy swoich blokach.

Spółdzielnia jednak nie pogodziła się z decyzj± gminy i 27 lutego złożyła odwołanie od wydanej decyzji do Kolegium Odwoławczego w Pile.

Sprawa wycinki drzew jest kolejnym dowodem na to, iż na linii spółdzielnia - urz±d miejski nadal się kotłuje i nic nie wskazuje na to, że może być lepiej...¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071