Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy w osobie Aliny Pulce, 15 lutego w Zespole Szkół im. T. Kutrzeby odbyło się spotkanie poświęcone profilaktyce raka szyjki macicy.

Uczestniczkami spotkania były uczennice szkoły, a ze strony Stowarzyszenia jego prezes, Ida Karpińska, a także Alina Pulce, Karina Galus, studentki III roku medycyny, zarazem członkinie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny: Agnieszka Kleban i Julita Adamiak oraz przedstawicielki Narodowego Funduszu Zdrowia, Monika Banaszak-Osiewicz i Jolanta Sielska.

Spotkanie trwało około godziny a jego główne elementy to m.in: projekcja filmu "Kwiat kobiecości", w którym trzy kobiety przedstawiają swoje historie zwycięskiej walki z nowotworem, prezentacja stowarzyszenia ? od kiedy działa, struktura, cele i zadania, które przedstawiła prezes Karpińska, a potem projekcja drugiego filmu, w którym została przedstawiona historia wirusa HPV (z badań wynika, że jest on główną przyczyną zachorowań na raka szyjki macicy).

Na zakończenie każda z dziewcząt otrzymała zestaw ulotek, które mają bardziej rozwinąć i wzbogacić zakres wiadomości na temat profilaktyki raka szyjki macicy.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071