Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Po wielu zawirowaniach jakie w 2007 r. dosięgły Top Sofę, wydaje się, że teraz wszystko wraca do normy.

Pod koniec ubiegłego roku firma MCA-Agentur z Liechtensteinu przejęła spółki NOVA E i TOP SOFA oraz ich aktywy i prawa do wzorów Collection E. Wartość Top Sofy została wyceniona na ok. 3,7 mln zł. Przejęcie Top Sofy przez nowego właściciela uratowało tą firmę od upadku, jaki jej niestety groził.

Nowy właściciel wprowadził w firmie dużo zmian, które już przynoszą efekty. Jak powiedział w rozmowie z nami nowy prezes Markus Dlugosch, Top Sofa zamierza zwiększyć produkcję oraz zatrudnienie. Docelowo, dziennie w firmie produkowanych ma być 500 kompletów mebli, a dotychczas produkuje się ich ok. 350. W planach rozwoju firmy jest rozbudowa zakładu, już prowadzone są rozmowy w sprawie wykupu działki, która znajduje się w sąsiedztwie. Jak twierdzi prezes Top Sofy, w Obornikach ma powstać dział rozkroju tkanin, który aktualnie znajduje się w Buku.

W firmie poprawiły się też płace, co znacznie zmotywowało pracowników do efektywniejszej pracy. Na dziś poziom wzrostu płac sięgnął aż 36%. Nowy właściciel zdaje sobie sprawę, że potencjał ludzki jest bardzo ważny, by produkować więcej dobrej jakości towaru. Wyszkolenie pracownika jest przecież kosztowne, dlatego nie można sobie pozwolić na to, aby wyszkoleni i wykwalifikowani pracownicy odchodzili z firmy. W zakładzie wprowadzany jest też nowy system szkolenia pracowników produkcyjnych. Nowi pracownicy chcąc zarabiać godziwe będą musieli szybko nauczyć się zawodu, ponieważ obowiązuje akordowy system płac. Dobry pracownik otrzyma dobre wynagrodzenie za swoją pracę.

Nowy prezes liczy także na współpracę z działającymi na terenie zakładu związkami zawodowymi, które angażując się na rzecz pracowników będą dbać także o rozwój firmy. Wszystko wskazuje więc na to, że dla Top Sofy nadchodzi dobry okres, tym samym dla pracowników tam zatrudnionych. A przypomnijmy, że na chwilę obecną pracuje tam około 260 osób.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Rtoip
Data: 09.08.2009 21:14:14

Ale Cisza! Brawa dla stróżów prawa!!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071