Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Po wielu zawirowaniach jakie w 2007 r. dosięgły Top Sofę, wydaje się, że teraz wszystko wraca do normy.

Pod koniec ubiegłego roku firma MCA-Agentur z Liechtensteinu przejęła spółki NOVA E i TOP SOFA oraz ich aktywy i prawa do wzorów Collection E. Warto¶ć Top Sofy została wyceniona na ok. 3,7 mln zł. Przejęcie Top Sofy przez nowego wła¶ciciela uratowało t± firmę od upadku, jaki jej niestety groził.

Nowy wła¶ciciel wprowadził w firmie dużo zmian, które już przynosz± efekty. Jak powiedział w rozmowie z nami nowy prezes Markus Dlugosch, Top Sofa zamierza zwiększyć produkcję oraz zatrudnienie. Docelowo, dziennie w firmie produkowanych ma być 500 kompletów mebli, a dotychczas produkuje się ich ok. 350. W planach rozwoju firmy jest rozbudowa zakładu, już prowadzone s± rozmowy w sprawie wykupu działki, która znajduje się w s±siedztwie. Jak twierdzi prezes Top Sofy, w Obornikach ma powstać dział rozkroju tkanin, który aktualnie znajduje się w Buku.

W firmie poprawiły się też płace, co znacznie zmotywowało pracowników do efektywniejszej pracy. Na dzi¶ poziom wzrostu płac sięgn±ł aż 36%. Nowy wła¶ciciel zdaje sobie sprawę, że potencjał ludzki jest bardzo ważny, by produkować więcej dobrej jako¶ci towaru. Wyszkolenie pracownika jest przecież kosztowne, dlatego nie można sobie pozwolić na to, aby wyszkoleni i wykwalifikowani pracownicy odchodzili z firmy. W zakładzie wprowadzany jest też nowy system szkolenia pracowników produkcyjnych. Nowi pracownicy chc±c zarabiać godziwe będ± musieli szybko nauczyć się zawodu, ponieważ obowi±zuje akordowy system płac. Dobry pracownik otrzyma dobre wynagrodzenie za swoj± pracę.

Nowy prezes liczy także na współpracę z działaj±cymi na terenie zakładu zwi±zkami zawodowymi, które angażuj±c się na rzecz pracowników będ± dbać także o rozwój firmy. Wszystko wskazuje więc na to, że dla Top Sofy nadchodzi dobry okres, tym samym dla pracowników tam zatrudnionych. A przypomnijmy, że na chwilę obecn± pracuje tam około 260 osób.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Rtoip
Data: 09.08.2009 21:14:14

Ale Cisza! Brawa dla stróżów prawa!!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071