Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W minionym tygodniu Straż Miejska w Obornikach wzbogaciła się o 6 nowy blokad, które zakładane są na koła kierowców łamiących przepisy drogowe. Jak powiedzieli w rozmowie z nami Strażnicy Miejscy blokady...

...nie mają być środkiem karzącym kierowców, ale raczej środkiem zapobiegawczym, aby inni kierowcy widzieli, że łamanie przepisów ruchu drogowego w Obornikach jest i będzie karane. Straż Miejska zwróciła nam również uwagę na to, iż w szczególności kontrolować będzie miejsca parkingowe zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych, ponieważ w Obornikach szczególnie na Rynku miejsc tych nie ma zbyt dużo, a po drugie kierowcy nie zwracają na nie uwagi.

Parkowanie na miejscach zarezerwowanych dla osób niepełnosprawnych to problem nie tylko Obornik, ale całego kraju, ponieważ w wielu miastach Polski dochodzi do tego typu sytuacji. Postanowiliśmy więc sprawdzić jak sytuacja parkowania na miejscach dla osób niepełnosprawnych wygląda w Obornikach. W piątek na Rynku w Obornikach w dwóch miejscach parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych zaparkowane były samochody bez oznaczenia osoby niepełnosprawnej. Widać znak postawiony na tym miejscu parkingowym nikomu nie przeszkadza, co kwalifikuje się ewidentnie na mandat.

Sytuacja jaką zaobserwowaliśmy w Obornikach zdarza się na tyle często w całej Polsce, że powstała nawet specjalna akcja PARKUJESZ?-ZDRAPUJESZ!. Pomysł akcji tego typu zrodził się w związku z coraz większymi trudnościami w korzystaniu z miejsc parkingowych, które zostały stworzone nie w celu ułatwienia nam korzystania zarówno z usług placówek komercyjnych marketów, kin itp, jak i urzędów, przychodni i innych instytucji, ale w celu umożliwienia nam w ogóle korzystania z takich miejsc bowiem miejsca dla osób niepełnosprawnych są zwykle na zupełnie płaskim terenie i są szersze niż miejsca zwykłe. Wynika to z faktu, że aby osoba niepełnosprawna mogła w ogóle wysiąść lub wsiąść do samochodu musi otworzyć drzwi samochodu na pełną szerokość, mieć miejsce na rozłożenie i stabilne, bezpieczne ustawienie wózka.

Straż Miejska w Obornikach ma nadzieje, że akcja skierowana przeciwko kierowcom łamiącym przepisy w krótkim czasie przyniesie zamierzony efekt.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

mieszkanka - gościnna
Data: 17.10.2007 17:27:34

Najwyższy czas postawić parkomaty w centrum lub chociaż zrobić parkingi płatne z "kasjerami dochodzącymi".Znając naszą Straż Miejską niewiele popracują z tymi blokadami!


WP1
Data: 18.10.2007 21:34:34

do mieszkanki-tak Ci pilno do płacenia za postój?Bo chyba większość za tym nie tęskni.


mieszkanka-gościnna
Data: 19.10.2007 07:53:10

WP1 - powiem ,że TAK.Bardzo mi pilno do płacenia .A to chociażby dlatego że jeśli zapłacę to poprostu będę miała gdzie zaparkować samochów w godzinach szczytu w centrum miasta.Jeśli opłata wynosiłaby 1,5-2 /h to niewielka kwota myślę , a napewno niejeden byłby zadowolony.NO i powiedzmy sobie uczciwie - nie koniecznie auta muszą tam stać całą dobę - tak jak do tej pory co niektóre!


WP1
Data: 20.10.2007 17:39:44

ja w okolicach Rynku nie mam nigdy problemu z zaparkowaniem auta więc nie przesadzaj,mówię o okolicach bo nie zawsze trzeba stać na samym środku.


Killer
Data: 24.10.2007 22:02:49

Wydaje mi się, że miejska powinna pilnować porządku (np. żeby pieski nie "srały" po ulicach, albo gorzej - dzieciom na placach zabaw), żeby piesi używali przejść dla pieszych - A tu co mamy ... 2 x POLICJĘ w Obornikach


Killer
Data: 24.10.2007 22:05:25

do mieszkanka-gościnna
Daj spokój na początku bedzie 1 zł / h, a później wszystkim mało !!!


mieszkanka - gościnna
Data: 25.10.2007 17:40:01

No i dziś mialam kolejny dowód na to ,że nie ma gdzie zaparkować w Obornikach.Nawet w okolicach centrum.Na ul Piłsudskiego do szkoly tzw."czerwonej" ani pół miejsca wolnego.Malo tego samochody parkowały poza miejscem dla tego przeznaczonym tj. przy wyjeździe z Piłsudskiego na ks. Szymańskiego.Znak oznajmujący koniec parkingu zauważyłam ,że nikogo nie dotyczy.Na zakazie 3 auta i oczywiście zero blokady , a parkowanie w tamtych miejscach jest nagminne.Przy rynku w okolicy sklepu Pepco na zakazie 2 auta zaparkowane ,że nawet z Ogrodowej nie ma jak wyjechać!Gdzie "muminki" , gdzie blokady?Coś trzeba z tym zrobić !!!


killer
Data: 25.10.2007 22:00:05

Na środku rynku jest dużo miejsca, jak miminków nie ma, to tak i tak nic Tobie nie grozi!


killer
Data: 25.10.2007 22:00:46

Druga rada: bierz przykład z innych - parkuj gdzie popadnie!


Pikos7
Data: 26.10.2007 10:35:02

-> mieszkanka-gościnna -> wczoraj był czwartek (dzień dyszla) czyli katastrofa komunikacyjna jak co tydzień... :( Przed południem nie ma praktycznie miejsca parkingowego od rynku do Jagiellońskiej. A do szkoły podst. nr 2 nie można dowieźć dzieci na lekcje bo nie tylko nie ma gdzie zaparkować ale też nie można dojechać w pobliże - tak jest rano zakorkowane!! Luźniej robi się dopiero ok.12-13. A co do rynku to po wielkim remoncie byłem mocno zawiedziony, że przybyło raptem 5-6 miejsc parkingowych... Liczyłem na to, że ktoś pomyśli o ciągle zwiększającej się liczbie samochodów, ale cóż - jest za to fontanna ;)


a
Data: 16.12.2008 18:06:28

a ludzie są bardzo wygodni niedaleko kościoła jest placyk i dużo miejsca ale my nie lubimy chodzić.

A STRAŻ MIEJSKA DO ROBOTY-LENIE


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071