Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Godzina 10.00 Powiatowy Urząd Pracy. Miejsce, miasto w Polsce o wysokim współczynniku bezrobocia. Tłumek ludzi o smutnych, przygaszonych twarzach. Jedni...

..czekają, aby wypełnić formularz pozwalający na wstąpienie w poczet bezrobotnych, inni aby spełnić comiesięczny rytuał potwierdzenia gotowości w odpowiednim okienku. I wreszcie grupka "szczęśliwców" czekających na odbiór zasiłku.
Prawie wszyscy mają w oczach rezygnację, a na twarzach maluje się jedynie obojętność. Tylko niektórzy wydają się nieco optymistyczniej nastawieni do życia niż pozostali.

Ciekawie rozglądają się po urzędzie, tą grupka są absolwenci. Dla nich przecież stworzono program "Pierwsza praca", który ma pomóc młodym ludziom wejść na rynek pracy. To nic, że nie mają doświadczenia. Mają przecież zapał, wiarę, że ich nauka (nierzadko wyższe studia lata nauki i wyrzeczeń) nie pójdą na marne.

Ich zapał szybko stygnie pod znudzonym wzrokiem panienki z okienka nr 10, a wyższe, to pokój nr 7 tam dowiadują się, że staż i owszem jest, ale to tylko dziesięć miejsc, wiec niby szansą, ale nie ma specjalnie, na co liczyć itp.

Pozostają jeszcze kursy (nie tylko dla absolwentów), szkolenia podnoszące kwalifikacje. Ale ich też jak na lekarstwo i nie dla każdego. Na językowe i komputerowe tylko kilka miejsc. Pozostaje jeszcze operator wózka widłowego, ale też niestety nie dla wszystkich.

Ostatnie spojrzenie na tablicę z ogłoszeniami i do domu. Za miesiąc znowu przyjdą, ale już z dużo mniejszą nadzieją w oczach... tak widać los poszukującej, poszukującego w Polsce...

MagdaŹródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Jasio
Data: 04.01.2005 08:19:24

Dobre dobra to szara prawda ka|dego urzdu pracy niestety!!!


pracujący
Data: 04.01.2005 08:55:11

jaki z tego wniosek? nie szukać pracy w urzędzie!!!


Adam
Data: 04.01.2005 08:59:51

to po co sa urzedy pracy w Polsce?


Lwie-Serce
Data: 20.04.2006 09:49:41

po to żeby liczyć ilu jest bezrobotnych - pod warunkiem że się wcześniej zarejestrują...


polak
Data: 10.10.2007 14:38:43

Nie jest tak źle glowa do góry!


el demone
Data: 03.02.2008 11:49:07

kochani jak tak dalej pojdzie to pol powiatu za granica bedziecie szukac.czy wam nie wstyd UP?czy juz tak nisko upadlismy.nie wystarcza wam,ze 123lata pod zaborami pruskimi bylismy,teraz dla "lepszego grosza" mlodzi ludzie wyjezdzaja w niewole do obcych krajow.to upokarzajace.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071