Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Wraz z początkiem wiosny Pływalnia w Obornikach we współpracy z NIVEA i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym organizują akcję "Już pływam z NIVEA i WOPR". Akcja ta jest częścią programu...

..."Bezpiecznie z NIVEA i WOPR" promującej bezpieczne zachowanie w wodzie.

Akcja "Już pływam" kierowana jest do dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej i ma na celu naukę podstaw pływania i odpowiedniego zachowania się podczas zabaw w wodzie. Wiedząc, że wielu rodziców nie może pozwolić sobie na dodatkowy wydatek, przygotowano bezpłatne zajęcia dla dzieci z tzw. trudnych środowisk. Wraz z Pływalnią Oborniki zorganizowano cykl dwunastu zajęć, na których grupy dzieci pod okiem ratownika będą uczyć się pływać.

Współorganizatorzy akcji NIVEA i WOPR zapewniają uczestniczącym w programie instruktorom podstawowy sprzęt do nauki pływania w postaci popularnych makaronów, desek, a także zabawek ułatwiających naukę nurkowania. Każdy mały uczestnik kursu otrzyma komplet materiałów edukacyjnych: kolorowankę, której bohaterką jest foczka opowiadająca o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się w wodzie, lub komiks z przygodami dwojga nastolatków chcących zostać ratownikami WOPR. Dodatkowo basen, który bierze udział w akcji otrzyma tablicę ilustrującą podstawowe zasady bezpieczeństwa na basenie. Na komiksowych rysunkach foczka przekaże dzieciom podstawowe zasady prawidłowego zachowania się nad wodą i w basenie.

Mamo, tato, mam już odznakę!

Akcja kończy się egzaminem polegającym na samodzielnym przepłynięciu 25 metrów dowolnym stylem pływackim. Dzieci, którym uda się ta trudna sztuka otrzymają odznakę "Już pływam z NIVEA i WOPR", którą zapoczątkują swoją przygodę z wodą.

Mniej utonięć wśród dzieci

Każdego lata z powodu utonięć ginie kilkadziesiąt dzieci. Nieumiejętność pływania oraz brak znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa to najczęstsze czynniki powodujące wypadki nad wodą. Nauka pływania i bezpiecznego zachowania się w wodzie wpływa bezpośrednio na malejące statystyki utonięć, dlatego NIVEA i WOPR, co roku zwiększają liczbę dzieci objętych akcją w tym roku organizując zajęcia także w Obornikach.

Do zobaczenia na plaży...

W sezonie letnim akcja zmienia formułę i przenosi się nad Bałtyk. Na sześciu plażach wybrzeża "Letnia Szkoła NIVEA" uczyć będzie pływania i bezpiecznego zachowania się w wodzie wszystkie chętne dzieci. Zajęcia prowadzone będą na plażach pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów i ratowników WOPR.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071