Data: , Źródło: , Oborniki

W poniedziałek 5 marca około 23:30 jeden z mieszkańców Obornik zauważył psa przywiązanego przy budynku poczty w Obornikach na ulicy Piłsudskiego. Był to stafford, pregowany, z kopiowanymi uszami. Wkrótce psem...

...zainteresowaly się kolejne osoby, które chciały pomóc marznącemu na zimnie i deszczu zwierzęciu.


Pies nie wykazywał żadnych objawów agresji, można go było swobodnie pogłaskać. Próby szukania pomocy na Policji nic nie dały gdyż, jak poinformowali panowie Policjanci, takie sprawy leżą w kompetencji Straży Miejskiej, która niestety pracuje tylko w godzinach od 7 do 15. Szukanie pomocy w schronisku w Obornikach również nie dało żadnych rezultatów, gdyż schronisko nie dysponuje żadnym czynnym całą dobę alarmowym numerem telefonu, natomist schronisko w Poznaniu może się zajmować takimi przypadkami tylko na terenie Poznania. Widząc, że nic się nie da zrobić i pies musi zostać na miejscu do rana tymczasowi opiekunowie psa przynieśli mu wodę do picia, trochę jedzenia i coś do spania. Rano Straż Miejska zawiozła psa do obornickiego schroniska Azorek.


Jak nas poinformował kierownik schroniska pies trafił do schroniska w dobrym stanie. Pies nie przebywał długo w schronisku, w czwartek został odebrany przez właściciela, mieszkańca Obornik, który, jak twierdził, nie miał nic wspólnego z całym tym wydarzeniem i sam poszukiwał zwierzęcia. Trudno dać jednak wiarę takiemu wyjaśnieniu.

Niestety porzucenia psów zdarzają się dość często. Co jakiś czas do schroniska w Obornikach trafiają psy, które są podrzucane pod bramę schroniska albo przerzucane przez płot. Bardzo często takie psy nie przeżywają. Jest to spowodowane ich wielkim stresem, brakiem matki i jej pokarmu, gdyż są to często młode szczeniaki, oraz zimnem.

Tym razem wszystko skończyło się dobrze, a zachowanie mieszkańców Obornik, którzy zaopiekowali się porzuconym psem zasługuje na pochwałę.

Wszystkim, którym nie jest obojętny los bezdomnych psów zachęcamy do adopcji domowej lub wirtualnej (adopcja na odległość) psów znajdujących się w Schronisku dla psów Azorek w Obornikach. Informacje oraz zdjęcia psów przeznaczonych do adopcji znajdują się na stronie: http://azorek.obornikionline.pl/.Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

neron1218
Data: 10.03.2007 21:24:09

Jak dlamnie takie przypatki to czysty przykład głupoty i braku odpowiedzialnośći !Ludzie co zwami...?


Anna
Data: 15.03.2007 22:43:36

A może tak dla odmiany przywiążemy Właściciela gdzieś i zobaczymy czy ludzie tak chętnie mu pomogą w nocy jak biednemu psiakowi. No i najważniejsze, czy piesek bedzie chciał odnaleść swojego Pana???;-}


Frycia=*
Data: 25.03.2007 19:19:43

Jak mozna tak traktowac psy?!Wydaje mi sie ze to bylo celowe:P


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071