Data: , ¬ródło: , Oborniki

W poniedziałek 5 marca około 23:30 jeden z mieszkańców Obornik zauważył psa przywi±zanego przy budynku poczty w Obornikach na ulicy Piłsudskiego. Był to stafford, pregowany, z kopiowanymi uszami. Wkrótce psem...

...zainteresowaly się kolejne osoby, które chciały pomóc marzn±cemu na zimnie i deszczu zwierzęciu.


Pies nie wykazywał żadnych objawów agresji, można go było swobodnie pogłaskać. Próby szukania pomocy na Policji nic nie dały gdyż, jak poinformowali panowie Policjanci, takie sprawy leż± w kompetencji Straży Miejskiej, która niestety pracuje tylko w godzinach od 7 do 15. Szukanie pomocy w schronisku w Obornikach również nie dało żadnych rezultatów, gdyż schronisko nie dysponuje żadnym czynnym cał± dobę alarmowym numerem telefonu, natomist schronisko w Poznaniu może się zajmować takimi przypadkami tylko na terenie Poznania. Widz±c, że nic się nie da zrobić i pies musi zostać na miejscu do rana tymczasowi opiekunowie psa przynie¶li mu wodę do picia, trochę jedzenia i co¶ do spania. Rano Straż Miejska zawiozła psa do obornickiego schroniska Azorek.


Jak nas poinformował kierownik schroniska pies trafił do schroniska w dobrym stanie. Pies nie przebywał długo w schronisku, w czwartek został odebrany przez wła¶ciciela, mieszkańca Obornik, który, jak twierdził, nie miał nic wspólnego z całym tym wydarzeniem i sam poszukiwał zwierzęcia. Trudno dać jednak wiarę takiemu wyja¶nieniu.

Niestety porzucenia psów zdarzaj± się do¶ć często. Co jaki¶ czas do schroniska w Obornikach trafiaj± psy, które s± podrzucane pod bramę schroniska albo przerzucane przez płot. Bardzo często takie psy nie przeżywaj±. Jest to spowodowane ich wielkim stresem, brakiem matki i jej pokarmu, gdyż s± to często młode szczeniaki, oraz zimnem.

Tym razem wszystko skończyło się dobrze, a zachowanie mieszkańców Obornik, którzy zaopiekowali się porzuconym psem zasługuje na pochwałę.

Wszystkim, którym nie jest obojętny los bezdomnych psów zachęcamy do adopcji domowej lub wirtualnej (adopcja na odległo¶ć) psów znajduj±cych się w Schronisku dla psów Azorek w Obornikach. Informacje oraz zdjęcia psów przeznaczonych do adopcji znajduj± się na stronie: http://azorek.obornikionline.pl/.Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

neron1218
Data: 10.03.2007 21:24:09

Jak dlamnie takie przypatki to czysty przykład głupoty i braku odpowiedzialno¶ći !Ludzie co zwami...?


Anna
Data: 15.03.2007 22:43:36

A może tak dla odmiany przywi±żemy Wła¶ciciela gdzie¶ i zobaczymy czy ludzie tak chętnie mu pomog± w nocy jak biednemu psiakowi. No i najważniejsze, czy piesek bedzie chciał odnale¶ć swojego Pana???;-}


Frycia=*
Data: 25.03.2007 19:19:43

Jak mozna tak traktowac psy?!Wydaje mi sie ze to bylo celowe:P


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071