Data: , ¬ródło: , Oborniki

Le Touquet - małe francuskie nadmorskie miasteczko ze słynn± plaż± Pas De Calais po horyzont, na której co roku na pocz±tku lutego odbywaj± się chyba największe na ¶wiecie zawody...

...rozgrywane na plażach. Gromadz± one 350 quadowców oraz grubo ponad 1000 motocyklistów.

W tym roku debiutowało czterech polskich zawodników, startuj±cy w dwóch podwójnych teamach: Grzegorz Brzozowski (GKM Bałtyk) z Jackiem Stelmaszykiem (Motoklub Oborniki) na KTM-ie, oraz Piotr Majkowski (ATV Zone Team) z Maciejem Jachnickim (Univerpal Racing Team) na Suzuki LTR 450. O bardzo dobrym starcie ¶wiadcz± zajęte przez nich pozycje: 32 Brzozowski i Stelmaszyk oraz 54 Majkowski i Jachnicki.

Bez w±tpienia wynik byłby na pewno lepszy gdyby nie charakterystyczna specyfika tych zawodów. Nasi zawodnicy (Jacek Stelmaszyk, Grzegorz Brzozowski) w bezpo¶rednim kontakcie byli lepsi nawet od zwycięzcy, lecz zapłacili cenę debiutu w tych zawodach. Otóż regulamin zawodów mówi że przy nadaniu miejsca na starcie liczy się wynik z poprzednich zawodów, a że nasi debiutowali w tych zawodach musieli startować w końcowej stawce tego wy¶cigu. Przebicie się do czołówki było bardzo trudne. To czego dokonali nasi zawodnicy było ogromnym zaskoczeniem nie tylko dla organizatorów.

Tak więc możemy swobodnie powiedzieć, że nasi zawodnicy kwalifikuj± się do ¶cisłej czołówki ¶wiatowej. Równorzędna walka na obornickim torze motocrossowym z Anglikiem Richardem Tordof podczas Motocrossowych Mistrzostw Polski nie była przypadkowa.

PS. Chcemy nadmienić, że po raz pierwszy w Polsce organizacji takich zawodów podj±ł się Motoklub Oborniki na plaży w Mielnie Unie¶ciu 28/29 kwietnia tego roku.Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071