Data: , Źródło: , Oborniki

Le Touquet - małe francuskie nadmorskie miasteczko ze słynną plażą Pas De Calais po horyzont, na której co roku na początku lutego odbywają się chyba największe na świecie zawody...

...rozgrywane na plażach. Gromadzą one 350 quadowców oraz grubo ponad 1000 motocyklistów.

W tym roku debiutowało czterech polskich zawodników, startujący w dwóch podwójnych teamach: Grzegorz Brzozowski (GKM Bałtyk) z Jackiem Stelmaszykiem (Motoklub Oborniki) na KTM-ie, oraz Piotr Majkowski (ATV Zone Team) z Maciejem Jachnickim (Univerpal Racing Team) na Suzuki LTR 450. O bardzo dobrym starcie świadczą zajęte przez nich pozycje: 32 Brzozowski i Stelmaszyk oraz 54 Majkowski i Jachnicki.

Bez wątpienia wynik byłby na pewno lepszy gdyby nie charakterystyczna specyfika tych zawodów. Nasi zawodnicy (Jacek Stelmaszyk, Grzegorz Brzozowski) w bezpośrednim kontakcie byli lepsi nawet od zwycięzcy, lecz zapłacili cenę debiutu w tych zawodach. Otóż regulamin zawodów mówi że przy nadaniu miejsca na starcie liczy się wynik z poprzednich zawodów, a że nasi debiutowali w tych zawodach musieli startować w końcowej stawce tego wyścigu. Przebicie się do czołówki było bardzo trudne. To czego dokonali nasi zawodnicy było ogromnym zaskoczeniem nie tylko dla organizatorów.

Tak więc możemy swobodnie powiedzieć, że nasi zawodnicy kwalifikują się do ścisłej czołówki światowej. Równorzędna walka na obornickim torze motocrossowym z Anglikiem Richardem Tordof podczas Motocrossowych Mistrzostw Polski nie była przypadkowa.

PS. Chcemy nadmienić, że po raz pierwszy w Polsce organizacji takich zawodów podjął się Motoklub Oborniki na plaży w Mielnie Unieściu 28/29 kwietnia tego roku.Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071