Data: , Źródło: Urząd Miejski w Obornikach, Oborniki

Rusza druga edycja projektu budżetu obywatelskiego. Idea tego przedsięwzięcia zakłada, że to  mieszkańcy współdecydują na jaki cel przeznaczone zostaną gminne środki. Wskazują, co w ich ocenie jest najważniejsze do zrobienia. Po zeszłorocznym sukcesie programu, tym razem na inwestycje zaproponowane przez mieszkańców Burmistrz Obornik Tomasz Szrama postanowił przekazać aż milion złotych z gminnego budżetu!

Pierwszy etap projektu to zbieranie propozycji, następnie w drodze głosowania wyłonione będą te, które zostaną sfinansowane. Wzorem ubiegłego roku zgłoszenia będzie można składać na dwa sposoby: tradycyjnie - wrzucając je do urn na specjalnie przygotowanych drukach oraz drogą elektroniczną, za pomocą formularza na stronie www.oborniki.pl
 
Wszystkie wnioski zostaną zaopiniowane przez powołaną ku temu radę, złożoną z przedstawicieli różnych grup społecznych oraz urzędowy zespół merytoryczny. Następnie tak jak w ubiegłym roku odbędzie się głosowanie, a zwycięskie projekty zatwierdzi Rada Miejska.
 
Przypominamy, że w zeszłym roku pierwszy zwycięzcę głosowania ogłosił podczas wizyty w naszym mieście Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Jestem pełen podziwu,  że zapadła decyzja, aby pieniądze wydać nie na przyjemności, czy różnorakie ambicje, tylko na rzecz tak praktyczną, jaką jest obwodnica, która jest marzeniem miasta - zwrócił się do mieszkańców prezydent: Jestem pełen uznania, pełen podziwu - gratuluję decyzji! - dodał na zakończenie.
 
Co teraz dzieje się z ubiegłorocznymi zwycięskimi projektami? Trwa ich realizacja - wyjaśnia Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. W mocno zaawansowanym stadium jest budowa obwodnicy przez Rudki. Powstają nowe miejsca parkingowe na osiedlu Leśnym, a dzieciaki z Ocieszyna już wkrótce będą cieszyły się z nowego placu zabaw. Trwa rozeznanie techniczne, dotyczące budowy boiska w Kiszewie i opracowywanie koncepcji budowy ścieżki rowerowej Oborniki - Stobnica. Cieszy mnie, że w ubiegłym roku tak duża liczba mieszkańców zaangażowała się w tę ideę, że tak wiele osób ma pomysły na wygląd otaczającej nas przestrzeni. O obywatelskim budżecie słychać było zarówno w prasie, Internecie, jak i nawet na prywatnych portalach społecznościach. Wierzę, że w tym roku powtórzymy ten sukces. To inwestycje wybrane przez mieszkańców są najbardziej trafne - dodaje burmistrz.Źródło: Urząd Miejski w Obornikach

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071