Data: , ¬ródło: Urz±d Miejski w Obornikach, Oborniki

Rusza druga edycja projektu budżetu obywatelskiego. Idea tego przedsięwzięcia zakłada, że to  mieszkańcy współdecyduj± na jaki cel przeznaczone zostan± gminne ¶rodki. Wskazuj±, co w ich ocenie jest najważniejsze do zrobienia. Po zeszłorocznym sukcesie programu, tym razem na inwestycje zaproponowane przez mieszkańców Burmistrz Obornik Tomasz Szrama postanowił przekazać aż milion złotych z gminnego budżetu!

Pierwszy etap projektu to zbieranie propozycji, następnie w drodze głosowania wyłonione będ± te, które zostan± sfinansowane. Wzorem ubiegłego roku zgłoszenia będzie można składać na dwa sposoby: tradycyjnie - wrzucaj±c je do urn na specjalnie przygotowanych drukach oraz drog± elektroniczn±, za pomoc± formularza na stronie www.oborniki.pl
 
Wszystkie wnioski zostan± zaopiniowane przez powołan± ku temu radę, złożon± z przedstawicieli różnych grup społecznych oraz urzędowy zespół merytoryczny. Następnie tak jak w ubiegłym roku odbędzie się głosowanie, a zwycięskie projekty zatwierdzi Rada Miejska.
 
Przypominamy, że w zeszłym roku pierwszy zwycięzcę głosowania ogłosił podczas wizyty w naszym mie¶cie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Jestem pełen podziwu,  że zapadła decyzja, aby pieni±dze wydać nie na przyjemno¶ci, czy różnorakie ambicje, tylko na rzecz tak praktyczn±, jak± jest obwodnica, która jest marzeniem miasta - zwrócił się do mieszkańców prezydent: Jestem pełen uznania, pełen podziwu - gratuluję decyzji! - dodał na zakończenie.
 
Co teraz dzieje się z ubiegłorocznymi zwycięskimi projektami? Trwa ich realizacja - wyja¶nia Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. W mocno zaawansowanym stadium jest budowa obwodnicy przez Rudki. Powstaj± nowe miejsca parkingowe na osiedlu Le¶nym, a dzieciaki z Ocieszyna już wkrótce będ± cieszyły się z nowego placu zabaw. Trwa rozeznanie techniczne, dotycz±ce budowy boiska w Kiszewie i opracowywanie koncepcji budowy ¶cieżki rowerowej Oborniki - Stobnica. Cieszy mnie, że w ubiegłym roku tak duża liczba mieszkańców zaangażowała się w tę ideę, że tak wiele osób ma pomysły na wygl±d otaczaj±cej nas przestrzeni. O obywatelskim budżecie słychać było zarówno w prasie, Internecie, jak i nawet na prywatnych portalach społeczno¶ciach. Wierzę, że w tym roku powtórzymy ten sukces. To inwestycje wybrane przez mieszkańców s± najbardziej trafne - dodaje burmistrz.¬ródło: Urz±d Miejski w Obornikach

Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071