Data: , ¬ródło: Urz±d Miejski w Obornikach, Oborniki

Jaki¶ czas temu informowali¶my, że gmina Oborniki będzie w tym roku organizatorem Dożynek Archidiecezjalnych. Było to  dla nas ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem.

Jednak już wkrótce okazało się, że zaufaniem postanowił obdarować nas nie tylko arcybiskup, lecz również marszałek, a obornickie dożynki swym zakresem obejm± całe województwo.
 
Oficjalnie informację tę przekazali Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek WoĽniak, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama  oraz z w imieniu Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego ksi±dz Sławomir Gro¶ty, podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, 6 maja w Urzędzie Miejskim w Obornikach.
 
Włodarze poinformowali, że tegoroczne XVI Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie odbęd± się 31 sierpnia na l±dowisku w Słonawach. Poznali¶my też starostów dożynkowych, którymi w tym roku zostan± Karol Kowalski z Wymysłowa oraz Małgorzata Najdek z Żukowa. Podczas ¦więta Plonów nie zabraknie tradycyjnych elementów, dzielenia się chlebem, występów artystycznych, czy obrzędu tym razem w wykonaniu zespołu Wielkopolanie. Gwiazd± muzyczn± wydarzenia będzie natomiast Andrzej "Piasek" Piaseczny.
 
Po konferencji marszałek wraz z burmistrzem złożyli wybranym starostom tradycyjn± wizytę gospodarsk±.¬ródło: Urz±d Miejski w Obornikach

Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071