Data: , Źródło: Urząd Miejski w Obornikach, Oborniki

Jakiś czas temu informowaliśmy, że gmina Oborniki będzie w tym roku organizatorem Dożynek Archidiecezjalnych. Było to  dla nas ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem.

Jednak już wkrótce okazało się, że zaufaniem postanowił obdarować nas nie tylko arcybiskup, lecz również marszałek, a obornickie dożynki swym zakresem obejmą całe województwo.
 
Oficjalnie informację tę przekazali Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama  oraz z w imieniu Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego ksiądz Sławomir Grośty, podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, 6 maja w Urzędzie Miejskim w Obornikach.
 
Włodarze poinformowali, że tegoroczne XVI Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie odbędą się 31 sierpnia na lądowisku w Słonawach. Poznaliśmy też starostów dożynkowych, którymi w tym roku zostaną Karol Kowalski z Wymysłowa oraz Małgorzata Najdek z Żukowa. Podczas Święta Plonów nie zabraknie tradycyjnych elementów, dzielenia się chlebem, występów artystycznych, czy obrzędu tym razem w wykonaniu zespołu Wielkopolanie. Gwiazdą muzyczną wydarzenia będzie natomiast Andrzej "Piasek" Piaseczny.
 
Po konferencji marszałek wraz z burmistrzem złożyli wybranym starostom tradycyjną wizytę gospodarską.Źródło: Urząd Miejski w Obornikach

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071