Data: , Źródło: Urząd Miejski w Obornikach, Oborniki

Place zabaw to ogromna frajda dla najmłodszych,  a zarazem doskonała forma wypoczynku na świeżym powietrzu. 

Każdego roku  w naszej gminie powstaje kilka zupełnie nowych, doposażanie są też te już istniejące. Postulują o nie sołtysi, zabiegają mieszkańcy, a urząd rokrocznie stara się zabezpieczać niemałe środki finansowe, często sięgając po wsparcie z funduszy zewnętrznych.
 
Gdy już są: nowoczesne i kolorowe z miejsca przyciągają małych użytkowników. Nie można jednak zapominać o obowiązujących tam regulaminach. I choć firmy produkujące tego typu urządzenia szczycą się certyfikatami potwierdzającymi  bezpieczeństwo ich użytkowania, za korzystające z nich dzieci zawsze odpowiedzialni są ich opiekunowie. To oni powinni zapoznać się z przepisami obowiązującymi na danym placu zabaw i wyjaśnić je maluchom. Mali "kaskaderzy" mają bowiem bujną fantazję i szybko znajdują alternatywne formy korzystania ze sprzętów, często takie, o których nawet nie śniło się ich konstruktorom.
 
Dlatego, gdy zabieramy nasze dzieci na jakikolwiek plac zabaw, nawet nowoczesny i bezpieczny czytajmy regulaminy i pilnujmy naszych pociech!Źródło: Urząd Miejski w Obornikach

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: -1 (+0 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Ula
Data: 23.04.2014 10:14:09

Każdy plac zabaw POwinien być bezpieczny. 21 stycznia na placu zabaw na "Łazienkach" doszło do tragicznego wypadku. Dziecko spadło spadło i uszkodziło sobie kręgosłup z jednego z urządzeń ponieważ zerwała się lina, która powinna wytrzymać dużo większy ciężar. Chociaż wszystko działo się ok. 100 m od szpitala na POgotowie trzeba było czekać ok. 20 minut ?!!! Czy w Obornikach mamy tylko jedno POgotowie ?


Ja
Data: 24.04.2014 20:20:30

Odpowiedź dla poprzedniczki. Po pierwsze niem czegoś takiego jak POgotowie ( no chyba, że energetyczne, krawiecki lub ...) W tej chwili nazywa się to Ratownictwo Medyczne. Po drugie w Obornikach stacjonuje 1 zespół wspomnianego ratownictwa, 2 zaś stacjonuje w Rogoźnie. Jeśli intryguje Cie dlaczego tak jest to zapytaj P. wojewodę wielkopolskiego.
A teraz do autora tego czegoś co ma być artykułem. Przerzucanie odpowiedzialności na rodziców za niebezpieczne urządzenia uważam za totalna głupotę, a uczulanie opiekunów na to by przeczytali regulamin to debilizm. W regulaminie nie pisze kiedy zerwie się linka. A tego idiotę co uznał, iż plac jest bezpieczny i dzieci mogą z niego korzystać to powinien prokurator z urzędu posadzić na 3 m-ce. Ostatnia kwestia P. Szrama dzieci nie ma więc chyba "mu wisi" kwestia placów zabaw, uśmieszki, fotki obiecanki, to już nie przejdzie.


Karola
Data: 02.05.2014 23:19:14

co do pilnowania dzieci ma bezpieczeństwo danych urządzeń na placu ,widocznie nie spełniają wymogów skoro puściła lina !!!!!nawet jakby rodzic stał przy dziecku to co by to dało!!!!!!idiota ten co pisze o regulaminie z korzystania placu zabaw!!!!!!!!


on
Data: 06.05.2014 08:21:05

A nadzór odebrał ten plac zabaw? Jak zwykle szrama zgania na innych teraz na rodziców dzieci hihi


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071