Data: , ¬ródło: Urz±d Miejski w Obornikach, Oborniki

Place zabaw to ogromna frajda dla najmłodszych,  a zarazem doskonała forma wypoczynku na ¶wieżym powietrzu. 

Każdego roku  w naszej gminie powstaje kilka zupełnie nowych, doposażanie s± też te już istniej±ce. Postuluj± o nie sołtysi, zabiegaj± mieszkańcy, a urz±d rokrocznie stara się zabezpieczać niemałe ¶rodki finansowe, często sięgaj±c po wsparcie z funduszy zewnętrznych.
 
Gdy już s±: nowoczesne i kolorowe z miejsca przyci±gaj± małych użytkowników. Nie można jednak zapominać o obowi±zuj±cych tam regulaminach. I choć firmy produkuj±ce tego typu urz±dzenia szczyc± się certyfikatami potwierdzaj±cymi  bezpieczeństwo ich użytkowania, za korzystaj±ce z nich dzieci zawsze odpowiedzialni s± ich opiekunowie. To oni powinni zapoznać się z przepisami obowi±zuj±cymi na danym placu zabaw i wyja¶nić je maluchom. Mali "kaskaderzy" maj± bowiem bujn± fantazję i szybko znajduj± alternatywne formy korzystania ze sprzętów, często takie, o których nawet nie ¶niło się ich konstruktorom.
 
Dlatego, gdy zabieramy nasze dzieci na jakikolwiek plac zabaw, nawet nowoczesny i bezpieczny czytajmy regulaminy i pilnujmy naszych pociech!¬ródło: Urz±d Miejski w Obornikach

Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: -1 (+0 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Ula
Data: 23.04.2014 10:14:09

Każdy plac zabaw POwinien być bezpieczny. 21 stycznia na placu zabaw na "Łazienkach" doszło do tragicznego wypadku. Dziecko spadło spadło i uszkodziło sobie kręgosłup z jednego z urz±dzeń ponieważ zerwała się lina, która powinna wytrzymać dużo większy ciężar. Chociaż wszystko działo się ok. 100 m od szpitala na POgotowie trzeba było czekać ok. 20 minut ?!!! Czy w Obornikach mamy tylko jedno POgotowie ?


Ja
Data: 24.04.2014 20:20:30

OdpowiedĽ dla poprzedniczki. Po pierwsze niem czego¶ takiego jak POgotowie ( no chyba, że energetyczne, krawiecki lub ...) W tej chwili nazywa się to Ratownictwo Medyczne. Po drugie w Obornikach stacjonuje 1 zespół wspomnianego ratownictwa, 2 za¶ stacjonuje w RogoĽnie. Je¶li intryguje Cie dlaczego tak jest to zapytaj P. wojewodę wielkopolskiego.
A teraz do autora tego czego¶ co ma być artykułem. Przerzucanie odpowiedzialno¶ci na rodziców za niebezpieczne urz±dzenia uważam za totalna głupotę, a uczulanie opiekunów na to by przeczytali regulamin to debilizm. W regulaminie nie pisze kiedy zerwie się linka. A tego idiotę co uznał, iż plac jest bezpieczny i dzieci mog± z niego korzystać to powinien prokurator z urzędu posadzić na 3 m-ce. Ostatnia kwestia P. Szrama dzieci nie ma więc chyba "mu wisi" kwestia placów zabaw, u¶mieszki, fotki obiecanki, to już nie przejdzie.


Karola
Data: 02.05.2014 23:19:14

co do pilnowania dzieci ma bezpieczeństwo danych urz±dzeń na placu ,widocznie nie spełniaj± wymogów skoro pu¶ciła lina !!!!!nawet jakby rodzic stał przy dziecku to co by to dało!!!!!!idiota ten co pisze o regulaminie z korzystania placu zabaw!!!!!!!!


on
Data: 06.05.2014 08:21:05

A nadzór odebrał ten plac zabaw? Jak zwykle szrama zgania na innych teraz na rodziców dzieci hihi


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071