Data: , ¬ródło: MKS Sparta Oborniki, Oborniki

To był dla nas dziwny mecz, bowiem dwa razy po błędach bocznych sędziów tracili¶my bramki i dwa razy musieli¶my gonić wynik - mówił tuż po spotkaniu z Czarnymi Wróblewo trener oborniczan Mariusz Drewicz. W niedzielę 23 marca piłkarze nożni Sparty Oborniki rozpoczęli rundę wiosenn± sezonu 2013/2014.

Rywalem oborniczan był zespół Czarnych Wróblewo. Od pocz±tku spotkania lekk± przewagę w posiadaniu piłki mieli Spartanie. W 5 min meczu po akcji lew± stron± boiska Dajan Nowak wszedł w pole karne oddaj±c strzał z dużego k±ta, obroniony przez bramkarza gospodarzy. W 10 min meczu groĽnie odpowiedzieli Czarni. Po szybkiej kontrze Wosicki interweniuj±c po za polem karnym uchronił Spartę od utraty bramki. W 30 min meczu gospodarze objęli prowadzenie po kontrowersyjnej decyzji sędziego liniowego. W polu karnym Maciejewski interweniuj±c w¶lizgiem, zasłonił twarz rękę w któr± uderzyła piłka. Sędzia najpierw pu¶cił grę i strzał zawodnika obronił Wosicki, po czym po interwencji liniowego zmienił decyzję dyktuj±c rzut karny. Po strzale z jedenastu metrów gospodarze objęli prowadzenie. Sparta do końca pierwszej połowy nie potrafiła znaleĽć sposobu na defensywę Czarnych. A drug± połowę lepiej rozpoczęli gospodarze i to oni w 57 min meczu mogli prowadzić 2:0, gdyby nie skuteczna obrona Wosickiego. W 69 min meczu oborniczanie wyrównali. Po indywidualnej akcji Michałowski zagrał prostopadł± piłkę na wolne pole po między dwóch obrońców Czarnych do Panowicza, który pewnym strzałem pokonał bramkarza. Niestety w 74 min meczu ponownie gospodarze objęli prowadzenie i to ponownie po interwencji sędziego liniowego. Po rzucie rożnym piłkę głow± wybijał stoj±cy przy krótkim słupku bramki Wosickiego Wicberger, jednak sędzia liniowy uznał, że futbolówka przekroczyła linię bramki. Z decyzj± sędziego nie mógł pogodzić się bramkarz oborniczan Wosicki, który w tej sytuacji kontrolował lot piłki. Niestety sędzia decyzji nie zmienił, a bramkarz Sparty ukarany został żółt± kartk±. Oborniczanie po utracie drugiej bramki zaczęli jeszcze z większym zaangażowaniem starali się doprowadzić do remisu. W doliczonym już czasie gry do wykopniętej z pola karnego piłki dobiegł na 30 metrze Wosicki i wrzucił j± w pole karne Czarnych. Tam do piłki sprytnie wyskoczył Maciejewski uprzedzaj±c bramkarza z Wróblewa i zdobywaj±c wyrównuj±c± bramkę. Po wznowieniu gry przez kapitana Czarnych, piłkę przej±ł jeszcze Bejma, po czym został brutalnie sfaulowany od tyłu bez piłki. W tym momencie sędzia zakończył mecz, jednak na boisku zrobiło się ogromne zamieszanie. Zawodnicy Czarnych w brutalny sposób rzucili się na oborniczan, a sędzia ukarał ich już po meczu dwoma czerwonymi kartkami i jedn± żółta.

Skład Sparty:

Wosicki - Wicberger, Jankowski, Maciejewski, Michałowski - Kosmowski(75' Radziwołek),Cyranek, Bejma, KaĽmierczak(60' Barabasz), Nowak Dajan - Panowicz

Bramki dla Sparty:

67 min - Panowicz - 1:1

90(+4) min - Maciejewski - 2:2

Żółte kartki dla Sparty: Wosicki, Panowicz, Michałowski ¬ródło: MKS Sparta Oborniki

Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071