Data: , Źródło: Urząd Miejski w Obornikach, Oborniki

Zwycięzcą przetargu na budowę drogi obwodowej przez Rudki została wiodąca światowa spółka branży budowlanej - firma SKANSKA.  Na wykonanie inwestycji zaoferowała ona najniższą kwotę, czyli 2 447 619,80 zł brutto. Umowa została już podpisana, tak że prace powinny ruszyć lada dzień i zakończyć się do końca sierpnia.

Rusza budowa obwodnicy przez Rudki!

Na trasie widać już przygotowania. Nadleśnictwo Oborniki wykonało już bowiem niezbędne wycinki drzew. Przypominamy, że inwestycja ta w ramach której powstanie trzykilometrowy odcinek  drogi, wraz ze ścieżkami pieszo-rowerowymi otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
 
Budowa drogi obwodowej to priorytet, a jak ważna jest to inwestycja potwierdziła kolizja drogowa, do której doszło lutym na ulicy Czarnkowskiej. Samochody biorące udział w wypadku zablokowały jezdnię tworząc ogromne korki, a brak alternatywnej przeprawy właściwie sparaliżował ruch.
 
To jednak nie jedyny aspekt, który cieszy mieszkańców. Jak mówi Zenon Talar - "Budowa drogi przez Rudki, oprócz swego podstawowego zadania czyli próby rozwiązania problemów komunikacyjnych w naszym mieście, niesie ze sobą wpływ i na inne dziedziny życia naszej społeczności. Jako osobę aktywną sportowo cieszy mnie dynamiczny wzrost liczby osób korzystających z wszelkich form ruchu - spacerów, Nordic Walking, biegania czy rowerzystów. Sądzę więc, że zaproponowane rozwiązania przy budowie drogi w łączności ze ścieżkami dla biegaczy czy rowerzystów, chodników dla pieszych w niewątpliwie urokliwym otoczeniu, będzie kolejną zachęta do wyjścia z domu. A w dzisiejszych czasach zdrowie ma szczególną wartość!"Źródło: Urząd Miejski w Obornikach

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071