Data: , ¬ródło: Urz±d Miejski w Obornikach, Oborniki

Zwycięzc± przetargu na budowę drogi obwodowej przez Rudki została wiod±ca ¶wiatowa spółka branży budowlanej - firma SKANSKA.  Na wykonanie inwestycji zaoferowała ona najniższ± kwotę, czyli 2 447 619,80 zł brutto. Umowa została już podpisana, tak że prace powinny ruszyć lada dzień i zakończyć się do końca sierpnia.

Rusza budowa obwodnicy przez Rudki!

Na trasie widać już przygotowania. Nadle¶nictwo Oborniki wykonało już bowiem niezbędne wycinki drzew. Przypominamy, że inwestycja ta w ramach której powstanie trzykilometrowy odcinek  drogi, wraz ze ¶cieżkami pieszo-rowerowymi otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
 
Budowa drogi obwodowej to priorytet, a jak ważna jest to inwestycja potwierdziła kolizja drogowa, do której doszło lutym na ulicy Czarnkowskiej. Samochody bior±ce udział w wypadku zablokowały jezdnię tworz±c ogromne korki, a brak alternatywnej przeprawy wła¶ciwie sparaliżował ruch.
 
To jednak nie jedyny aspekt, który cieszy mieszkańców. Jak mówi Zenon Talar - "Budowa drogi przez Rudki, oprócz swego podstawowego zadania czyli próby rozwi±zania problemów komunikacyjnych w naszym mie¶cie, niesie ze sob± wpływ i na inne dziedziny życia naszej społeczno¶ci. Jako osobę aktywn± sportowo cieszy mnie dynamiczny wzrost liczby osób korzystaj±cych z wszelkich form ruchu - spacerów, Nordic Walking, biegania czy rowerzystów. S±dzę więc, że zaproponowane rozwi±zania przy budowie drogi w ł±czno¶ci ze ¶cieżkami dla biegaczy czy rowerzystów, chodników dla pieszych w niew±tpliwie urokliwym otoczeniu, będzie kolejn± zachęta do wyj¶cia z domu. A w dzisiejszych czasach zdrowie ma szczególn± warto¶ć!"¬ródło: Urz±d Miejski w Obornikach

Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071