Data: , Źródło: KPP Oborniki, Oborniki

W miniony poniedziałek mężczyzna podszywający się za pracownika energetyki, pod pozorem wymiany licznika wyłudził od mieszkanki Obornik 500zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Obornikach. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności w podobnych sytuacjach.

W godzinach popołudniowych 4 marca 2014 roku do 80-letniej mieszkanki Obornik przyszedł mężczyzna podający się za pracownika energetyki. Pod pretekstem sprawdzenia liczników oraz instalacji został wpuszczony do mieszkania. Mężczyzna był bardzo miły i swoim zachowaniem wzbudzał zaufanie. Po rozmowie z kobietą przekonał ją o konieczności "rzekomej" wymiany licznika energii elektrycznej i przedpłaty na ten cel w wysokości 500zł. Po otrzymaniu pieniędzy opuścił mieszkanie. Okazało się, że  był on oszustem, który podając się za pracownika energetyki - wyłudził pieniądze od wspomnianej kobiety. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Obornikach.
Policja apeluje, szczególnie do osób starszych o zachowanie ostrożności przy wpuszczaniu do domu osób obcych podających za przedstawicieli różnego rodzaju instytucji.          Źródło: KPP Oborniki

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071