Data: , Źródło: Urząd Miejski w Obornikach, Oborniki

26 lutego odbyły się konsultacje z jednostką wykonującą dokumentację projektową dotyczące omówienia koncepcji budowy obwodnicy po tzw. "torach wronieckich" - od drogi wojewódzkiej 178 do drogi krajowej 11. Spotkanie to wynik wizyty dyrektora ds. inwestycji Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z Poznania, gdzie wstępnie ustalono przebieg i warunki techniczne realizacji zadania.

Przedstawiono 3 warianty koncepcji budowy obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 178 Wałcz - Oborniki. Obejmują one rozbiórkę mostu na Wełnie oraz wiaduktu przy ulicy Staszica, gdzie powstaną nowe obiekty inżynierskie. Zdemontowany ma być także wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 11, gdzie według najbardziej prawdopodobnego planu utworzone zostanie rondo turbinowe.
 
Burmistrz Obornik Tomasz Szrama wnioskował o uwzględnienie połączeń z już istniejącymi ścieżkami pieszo - rowerowymi oraz postulował o budowę ekranów akustycznych w miejscach szczególnie narażonych na niekorzystne oddziaływanie hałasu.Wskazane zostało także rozwiązanie problemu komunikacyjnego związanego z połączeniem z terenem obornickich Łazienek. Zaproponowano wykonanie oświetlenia drogowego na całym odcinku nowej obwodnicy.
Po rozpatrzeniu uwag burmistrza do przedstawionej koncepcji, ostateczne rozwiązania będą jeszcze opiniowane i akceptowane przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich.Źródło: Urząd Miejski w Obornikach

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071