Data: , ¬ródło: Urz±d Miejski w Obornikach, Oborniki

Szpital to priorytet dla naszego powiatu - takie słowa wypowiedział starosta Adam Olejnik na spotkaniu z pracownikami obornickiego szpitala zorganizowanym przez dyrektor Małgorzatę Ludzkowsk±, w którym uczestniczyli również sekretarz Piotr Sitek, skarbnik Joanna Konieczna oraz władze samorz±dowe: Burmistrz Obornik Tomasz Szrama i Wójt Ryczywołu Jerzy Gacek.

Szpital to priorytet dla powiatu obornickiego

Czy starostwo ma plan, by poprawić sytuację obornickiego szpitala? 
Dzięki finansowemu wsparciu i współpracy z samorz±dami dwóch gmin uda się utrzymać i rozbudować szpital. Dzięki przychylno¶ci burmistrza Tomasza Szramy Gmina Oborniki  przekazała 4,5 mln złotych natomiast Gmina Ryczywół 500 tys. złotych. Liczę, że trzecia gmina, czyli RogoĽno również doł±czy co pozwoli korzystać mieszkańcom z jeszcze lepszej oferty. Trwaj± prace zwi±zane z rozpoczęciem inwestycji - dobudowy całego skrzydła szpitala, która zakończy się w sierpniu 2015 roku - tak± informację przekazał starosta Adam Olejnik.
Nowy budynek ma być największy z do tej pory powstałych czę¶ci. Powierzchnia użytkowa zajmie 2.700 m2- 1.200 metrów kondygnacje, na których będ± oddziały i 300 metrów kondygnacji przyziemia i piwnic. W nowo powstałej czę¶ci będ± się mie¶cić 3 oddziały z łóżkami. Parter zajmie chirurgia z 45 łóżkami i 3-osobowymi pokojami z węzłem sanitarnym pomiędzy salami. Na pierwszej kondygnacji znajd± się 2 oddziały: wewnętrzny, gdzie umieszczonych zostanie 35 łóżek oraz oddział pediatryczny z 16 łóżkami i miejscami dla matek. Starostwo w Obornikach 13 stycznia podpisało umowę z firm± Agrobex z Poznania, która w systemie "zaprojektuj i buduj" wykona inwestycję za 8 mln 360 tys. złotych. 
Po oddaniu nowego obiektu w budynku głównym szpitala ma znaleĽć się, przeniesione z piwnic laboratorium, jedna dodatkowa sala operacyjna oraz kaplica. W miejscu obecnego oddziału wewnętrznego znajdzie się miejsce dla długotrwałej opieki medycznej, zol lub hospicjum.
Władze powiatu wspólnie z dyrektor uspokajali oraz dementowali pojawiaj±ce się pogłoski na temat rzekomego bankructwa placówki oraz zwolnień w szpitalu. Jak podkre¶lała Małgorzata Ludzkowska: sytuacja jest zadowalaj±ca i nie ma powodów do paniki.¬ródło: Urz±d Miejski w Obornikach

Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: -2 (+1 , -3)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071