Data: , Źródło: KPPSP Oborniki, Oborniki

W dniu 3 lutego br. do Stanowiska Kierowania PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie dotyczące zadymienia w budynku wielorodzinnym.

Dyżurny zadysponował pod wskazany adres dwa zastępy PSP z Obornik, oraz trzy zastępy OSP z Ocieszyna, Objezierza i Kiszewa.
 
Po dojeździe na miejsce KDR stwierdził, że pali się dach o konstrukcji drewnianej pokryty eternitem na powierzchni około 10 m2 oraz sufit w mieszkaniu na poddaszu. Z uzyskanych informacji od mieszkańców wynikało, iż wszyscy lokatorzy opuścili budynek przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Osoba, której mieszkanie paliło się była nieobecna na miejscu. Po wejściu do budynku i rozpoznaniu stwierdzono brak osób. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie prądu w budynku, podaniu dwóch prądów gaśniczych 
 
na palącą się konstrukcję dachu oraz jedno pomieszczenie w mieszkaniu. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki spalonej części dachu, a następnie zabezpieczono zniszczoną konstrukcję plandekami. Po oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń przy użyciu wentylatora mieszkańcy lokali nieobjętych działaniami mogli powrócić do swoich mieszkań.
 
Łącznie w działaniach, które trwały 3 godziny udział brało 24 ratowników PSP i OSP, oraz policja, straż miejska i pogotowie energetyczne.
 
Tekst: asp.sztab. Biedka Janusz.
Foto: asp. Krawczak Jacek.Źródło: KPPSP Oborniki

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071