Data: , ¬ródło: KPPSP Oborniki, Oborniki

W dniu 29 stycznia br. około godziny 1100 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wybuchu pieca w domu wielorodzinnym w miejscowo¶ci Kowanowo, w którym wstępnie ucierpiały dwie osoby.

Wybuch pieca !!!

Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej z JRG Oborniki wraz z zespołem pogotowia. Po dojeĽdzie na miejsce KDR stwierdził, że na piętrze budynku mieszkalnego, dwupiętrowego doszło do wybuchu pieca CO. W wyniku eksplozji zniszczeniu uległa niewielka czę¶ć dachu budynku oraz czę¶ć instalacji CO co przyczyniło się do zalania kilku pomieszczeń. Osobom poszkodowanym została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc, następnie osoby te zostały przekazane zespołowi pogotowia ratunkowego. Pozostałe osoby opu¶ciły budynek przed przybyciem straży pożarnej. Po udzieleniu pomocy i ewakuacji poszkodowanych oraz mieszkańców budynku, KDR nakazał opuszczenie budynku przez roty do czasu przybycia przedstawiciela Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w celu sprawdzenia przydatno¶ci obiektu do zamieszkania. W kolejnych dniach prowadzone będ± przez PINB dalsze czynno¶ci wyja¶niaj±ce. Na miejsce przybyła również sekcja dochodzeniowo ¶ledcza z KPP Oborniki, która prowadzić będzie dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny powstania zdarzenia.
 
APELUJEMY !!!
 
Obiekty budowlane powinny spełniać warunki projektowo - budowlane zgodne z przepisami zapewniaj±c między innymi:
- bezpieczeństwo konstrukcji,
- bezpieczeństwo pożarowe,
- bezpieczeństwo użytkownika,
Ponadto przed przyst±pieniem do użytkowania Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego powinien wydać decyzję w sprawie pozwolenia na użytkowanie.
Pamiętajmy również aby montaż oraz wszelkie prace modernizacyjne dotycz±ce instalacji i urz±dzeń technicznych wykonywały osoby z odpowiednimi - wymaganymi kwalifikacjami.
 
Opracował: mł.ogn. Daniel Stefański
Foto: asp.sztab. Krzysztof Krawczak¬ródło: KPPSP Oborniki

Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071