Data: , Źródło: KPPSP Oborniki, Oborniki

W dniu 29 stycznia br. około godziny 1100 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wybuchu pieca w domu wielorodzinnym w miejscowości Kowanowo, w którym wstępnie ucierpiały dwie osoby.

Wybuch pieca !!!

Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej z JRG Oborniki wraz z zespołem pogotowia. Po dojeździe na miejsce KDR stwierdził, że na piętrze budynku mieszkalnego, dwupiętrowego doszło do wybuchu pieca CO. W wyniku eksplozji zniszczeniu uległa niewielka część dachu budynku oraz część instalacji CO co przyczyniło się do zalania kilku pomieszczeń. Osobom poszkodowanym została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc, następnie osoby te zostały przekazane zespołowi pogotowia ratunkowego. Pozostałe osoby opuściły budynek przed przybyciem straży pożarnej. Po udzieleniu pomocy i ewakuacji poszkodowanych oraz mieszkańców budynku, KDR nakazał opuszczenie budynku przez roty do czasu przybycia przedstawiciela Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w celu sprawdzenia przydatności obiektu do zamieszkania. W kolejnych dniach prowadzone będą przez PINB dalsze czynności wyjaśniające. Na miejsce przybyła również sekcja dochodzeniowo śledcza z KPP Oborniki, która prowadzić będzie dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny powstania zdarzenia.
 
APELUJEMY !!!
 
Obiekty budowlane powinny spełniać warunki projektowo - budowlane zgodne z przepisami zapewniając między innymi:
- bezpieczeństwo konstrukcji,
- bezpieczeństwo pożarowe,
- bezpieczeństwo użytkownika,
Ponadto przed przystąpieniem do użytkowania Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego powinien wydać decyzję w sprawie pozwolenia na użytkowanie.
Pamiętajmy również aby montaż oraz wszelkie prace modernizacyjne dotyczące instalacji i urządzeń technicznych wykonywały osoby z odpowiednimi - wymaganymi kwalifikacjami.
 
Opracował: mł.ogn. Daniel Stefański
Foto: asp.sztab. Krzysztof KrawczakŹródło: KPPSP Oborniki

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071