Data: , ¬ródło: Obornickie Centrum Sportu, Oborniki

Zespół prowadzony przez trenera Marka Arciszewskiego znalazł się w gronie najlepszych 32 ekip w Polsce.

Oborniczanie wychodz± z drugiego miejsca z ligi wojewódzkiej, na którym znaleĽli się po sezonie zasadniczym. O awans musieli jednak stoczyć dwumeczowy baraż z KPR Wolsztyniak Wolsztyn, który w swoich szeregach ma ucznia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku.

Mecze barażowe były niewiadom± pod względem sportowym. Długa przerwa ¶wi±teczna, szereg kontuzji i na dodatek grypa Michała Eitnera były sporym kłopotem dla  zespołu. ,,Uporali¶my się z większo¶ci± problemów trenuj±c w przerwie ¶wi±tecznej. Czekali¶my do ostatniego dnia na powrót po kontuzji Szymona Ratajczaka i połamanego gryp± Michała Eitnera. ‘’ - tak tuż przed barażem mówił Marek Arciszewski. Spokojniej było już po barażach. W wyniku zwycięstw na wyjeĽdzie  26 : 17, i w Obornikach 25 : 23 juniorzy awansowali do dalszych gier. ,, Pierwszy mecz w Wolsztynie zaczęli¶my bardzo nerwowo, słaba skuteczno¶ć była powodem, że do przerwy schodzili¶my pokonani 12 : 11. Znakomita postawa w drugiej odsłonie całego zespołu przyczyniła się do tak dużej przewagi bramkowej, która była niezwykle ważna  przed starciem w Obornikach. KPR przegrał fizycznie, zawodnicy Wolsztyniaka nie byli wstanie sprostać szybko¶ci i sile naszego zespołu. Przed drugim meczem przestrzegałem zawodników by nie dać się zwariować 9 bramkami przewagi. Mieli¶my grać o zwycięstwo tak jakby pierwszego meczu nie było. Gdzie¶ z tyłu głowy był jednak wynik niedzielny st±d dużo chaosu i indywidualnych zagrań. Nie tworzyli¶my zespołu i nie przykładali¶my się do zdobywania każdej piłki. Po słabym meczu wygrali¶my jednak dwoma bramkami. Widać było zmęczenie meczami dzień po dniu. Zaczęli¶my sezon w piętnastu, na starcie stracili¶my Adriana Wosickiego, póĽniej kontuzja Jana Okpisza i Kamila Haraja. Sezon w dwóch ligach juniorskiej i seniorskiej też mocno nas zmęczył. Teraz chwila przerwy i zaczynamy przygotowania do II ligi i ćwierćfinałów.’’ - relacjonował tuż po awansie trener młodych szczypiornistów Sparty

Sparta: Rybarczyk, Kustoń, Eitner, Ratajczak J., Ratajczak Sz., Surma, Klopsteg, Myszkowski, Narożny, Tepper, Sztuba.

¬ródło: Obornickie Centrum Sportu