Data: , Źródło: , Oborniki

Kolejny bubel ustawowy, który miał wyrównać szanse naszych najmłodszych, okazał się zupełnym niewypałem. Chaos, brak informacji i ogólna złość rodziców, takie są skutki nowych przepisów dotyczących dodatkowych zajęć w przedszkolach.

Burmistrz Obornik pomaga przedszkolakom

Od początku września cała Polska grzmi tematem zajęć dodatkowych w przedszkolach, a właściwie ich brakiem - wprowadzonym rządową decyzją, tłumaczoną tzw. równaniem szans. Czy angielski i rytmika w przedszkolu to coś, o czym maluchy będą mogły już tylko pomarzyć? Zgodnie z nowymi przepisami rodzice nie mogą bowiem płacić za zajęcia prowadzone w przedszkolu przez zewnętrzne firmy. Może za nie jednak zapłacić gmina!

Po dyskusjach z dyrektorami Burmistrz Obornik Tomasz Szrama postanowił, że od października w naszych placówkach ponownie ruszą tzw. zajęcia dodatkowe. "Część z nich zostanie zorganizowana w ramach zatwierdzonych na rok 2013/2014 arkuszy organizacyjnych, pozostałe gmina sfinansuje z otrzymanej dotacji. Wymiar i zakres zajęć zostanie opracowany przez dyrektorów przedszkoli" - wyjaśnia Edward Mączyński, dyrektor ZEASu.Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071