Data: , ¬ródło: Motoklub Oborniki, Oborniki

W miniony weekend Motoklub Oborniki już po raz drugi z kolei był organizatorem uroczystego zakończenia sezonu motocyklowego Rangi Centralnej w Polsce. Ostatnimi zawodami była VI Runda Pucharu Polski...

Koniec sezonu motocyklowego 2006 r.

...motocyklowego Cross-Country. W klasyfikacji indywidualnej poszczególnych klas dominowali zawodnicy z "Quercus" Siemiatycze przed zawodnikami Motoklubu Oborniki. Wygrali oni w trzech klasach, w dwóch zawodnicy Motoklubu, Jacek Stelmaszyk i Maciej Antoszewski oraz Marcin Rzędkowski z Unii Poznań.


Po zakończonych zawodach w Restauracji Milenium w obecno¶ci najwyższych władz sportu motocykloweg w Polsce wręczono Puchary PZM motocyklowego Cross-Country za sezon 2006 i Prezes Motoklubu Oborniki Waldemar Iracki dokonał uroczystego zakończenia sezonu Rangi Centralnej Sportu Motocyklowego w Polsce.

Zdobywcami Pucharu PZM Oborniczanie zostali w dwóch klasach tj. Jacek Stelmaszyk i Maciej Antoszewski, II v-ce mistrzem swej klasy Karol Okupniak a Jakub Zydorczak zaj±ł czwarte miejsce. W klubowej generalnej klasyfikacji sezonu 2006 wygrał "Quercus" Siemiatycze przed Motoklubem Oborniki i AP Warszawa.

Krótko podsumowuj±c sezon 2006 dla Motoklubu Oborniki był bardzo udany. Po mimo niskich dotacji z UMiG (najmniejsze w Polsce) był zmuszony zrezygnować z klasyfikacji zespołowej i klubowej Mistrzostw Polski w Motocrossie i Rajdach Enduro, odniósł sukcesy w klasyfikacjach indywidualnych zawodników. Wystartował w pięciu krajach Europy, indywidualnie zawodnicy zdobyli: 12 miejsce w Mistrzostwach ¦wiata Quadów, mistrza i dwóch motocrossowych v-ce mistrzów Europy Centralnej, czterech v-ce mistrzów Polski i dwóch zdobywców pucharu PZM oraz szereg tytułów mistrzowskich Okręgu Poznańskiego.

Do sukcesów może sobie przypisać również udane występy na arenie międzynarodowej. Między innymi zwycięstwo quadów w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech, to, że trzykrotnie reprezentacja kraju pod kierownictwem Prezesa Motoklubu Waldemara Irackiego udawała się za granicę oraz ostatnia runda Motocrossowych Mistrzostw Polski Quadów, za które Motoklub otrzymał z Anglii gratulacje za wysoki poziom organizacji zawodów i atrakcyjny tor.¬ródło: Motoklub Oborniki

Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Johnson
Data: 29.10.2006 12:38:50

Brawo dla organizatorów, jednak moim zdaniem tor w Obornikach ma przynajmniej dwie zasadnicze wady. Byłem na ostatnich zawodach i zauważyłem potworny kurz, je¶li jedzie większa grupa zawodników to zostawiaj± za sob± tumany kurzu, przez to niewiele widać a po zawodach jako widz jest się całym zakurzonym.

Druga sprawa to brak tak wła¶ciwie miejsca do obserwacji wy¶cigu dla widzów, jedyne miejsce, z którego większo¶ć osób ogl±da wy¶cig znajduje się na wzniesieniu od strony ulicy Łukowskiej, brak oficjalnych miejsc znajduj±cych się bezpo¶rednio przy torze, powstaje pytanie czy wy¶cig odbywa się tylko dla samego wy¶cigu czy również dla widzów. Je¶li by stworzyć odpowiednie warunki to na pewno więcej osób ogl±dałoby wy¶cig, w mie¶cie byłoby większe zainteresowanie i może wtedy byłby klimat, dzięki któremu nie trzebaby było rezygnować ze startu w okre¶lonych klasyfikacjach.

No i może jeszcze trzecia sprawa, obserwowałem większo¶ć wy¶cigu i tak naprawdę nie wiedziałem co się dzieje tzn. np. kto prowadzi, jaka jest klasyfikacja itd. może jaki¶ spiker albo tablica z wynikami załatwiłoby sprawę.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071