Data: , Źródło: Motoklub Oborniki, Oborniki

W miniony weekend Motoklub Oborniki już po raz drugi z kolei był organizatorem uroczystego zakończenia sezonu motocyklowego Rangi Centralnej w Polsce. Ostatnimi zawodami była VI Runda Pucharu Polski...

Koniec sezonu motocyklowego 2006 r.

...motocyklowego Cross-Country. W klasyfikacji indywidualnej poszczególnych klas dominowali zawodnicy z "Quercus" Siemiatycze przed zawodnikami Motoklubu Oborniki. Wygrali oni w trzech klasach, w dwóch zawodnicy Motoklubu, Jacek Stelmaszyk i Maciej Antoszewski oraz Marcin Rzędkowski z Unii Poznań.


Po zakończonych zawodach w Restauracji Milenium w obecności najwyższych władz sportu motocykloweg w Polsce wręczono Puchary PZM motocyklowego Cross-Country za sezon 2006 i Prezes Motoklubu Oborniki Waldemar Iracki dokonał uroczystego zakończenia sezonu Rangi Centralnej Sportu Motocyklowego w Polsce.

Zdobywcami Pucharu PZM Oborniczanie zostali w dwóch klasach tj. Jacek Stelmaszyk i Maciej Antoszewski, II v-ce mistrzem swej klasy Karol Okupniak a Jakub Zydorczak zajął czwarte miejsce. W klubowej generalnej klasyfikacji sezonu 2006 wygrał "Quercus" Siemiatycze przed Motoklubem Oborniki i AP Warszawa.

Krótko podsumowując sezon 2006 dla Motoklubu Oborniki był bardzo udany. Po mimo niskich dotacji z UMiG (najmniejsze w Polsce) był zmuszony zrezygnować z klasyfikacji zespołowej i klubowej Mistrzostw Polski w Motocrossie i Rajdach Enduro, odniósł sukcesy w klasyfikacjach indywidualnych zawodników. Wystartował w pięciu krajach Europy, indywidualnie zawodnicy zdobyli: 12 miejsce w Mistrzostwach Świata Quadów, mistrza i dwóch motocrossowych v-ce mistrzów Europy Centralnej, czterech v-ce mistrzów Polski i dwóch zdobywców pucharu PZM oraz szereg tytułów mistrzowskich Okręgu Poznańskiego.

Do sukcesów może sobie przypisać również udane występy na arenie międzynarodowej. Między innymi zwycięstwo quadów w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech, to, że trzykrotnie reprezentacja kraju pod kierownictwem Prezesa Motoklubu Waldemara Irackiego udawała się za granicę oraz ostatnia runda Motocrossowych Mistrzostw Polski Quadów, za które Motoklub otrzymał z Anglii gratulacje za wysoki poziom organizacji zawodów i atrakcyjny tor.Źródło: Motoklub Oborniki

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Johnson
Data: 29.10.2006 12:38:50

Brawo dla organizatorów, jednak moim zdaniem tor w Obornikach ma przynajmniej dwie zasadnicze wady. Byłem na ostatnich zawodach i zauważyłem potworny kurz, jeśli jedzie większa grupa zawodników to zostawiają za sobą tumany kurzu, przez to niewiele widać a po zawodach jako widz jest się całym zakurzonym.

Druga sprawa to brak tak właściwie miejsca do obserwacji wyścigu dla widzów, jedyne miejsce, z którego większość osób ogląda wyścig znajduje się na wzniesieniu od strony ulicy Łukowskiej, brak oficjalnych miejsc znajdujących się bezpośrednio przy torze, powstaje pytanie czy wyścig odbywa się tylko dla samego wyścigu czy również dla widzów. Jeśli by stworzyć odpowiednie warunki to na pewno więcej osób oglądałoby wyścig, w mieście byłoby większe zainteresowanie i może wtedy byłby klimat, dzięki któremu nie trzebaby było rezygnować ze startu w określonych klasyfikacjach.

No i może jeszcze trzecia sprawa, obserwowałem większość wyścigu i tak naprawdę nie wiedziałem co się dzieje tzn. np. kto prowadzi, jaka jest klasyfikacja itd. może jakiś spiker albo tablica z wynikami załatwiłoby sprawę.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071