Data: , ¬ródło: MKS Sparta Oborniki, Oborniki

W sobotnie popołudnie, piłkarze nożni Sparty Oborniki zmierzyli się z Tarnovi± Tarnowo Podgórne. Po zaciętym meczu, który dla kapitana Sparty Bartosza Cyranka zakończył się pięcioma szwami na łuku brwiowym, oborniczanie przegrali 1:2.

Przegrali po walce

Zespół z Tarnowa, prowadzony przez trenera Rybaka, do jeden z bardziej do¶wiadczonych zespołów IV ligi, który co roku walczy o czołowe miejsca w tabeli. Widać to było na boisko, szczególnie w pierwszej połowie. Co prawda mecz rozpoczęła dobrze Sparta, a Bejma już w 1 min meczu mógł pokonać bramkarza, jednak jego strzał był niecelny. Kolejne minuty gry, to coraz większa przewaga go¶ci. Szczególnie widać to było w ¶rodkowej czę¶ci boiska. Tarnovia dłużej utrzymywała się przy piłce. W 30 min meczu Prybiński najpierw daje się ograć napastnikowi go¶ci, a następnie fauluje swojego rywala w polu karnym. Sędzia główny dyktuje rzut karny i zespół z Tarnowa obejmuje prowadzenie. W 33 min meczu Sparta miała okazję wyrównać, do piłki zagranej w ¶rodek pola dobiega Nowak, ale uderza zbyt słabo. W 38 min meczu go¶cie podwyższaj± na 2:0. Po błędzie w ¶rodku pola, Tarnovia wyprowadza szybk± kontrę, przy której bramkarz Spart jest bez szans. Do końca pierwszej połowy go¶cie maj± znaczn± przewagę, jednak trzeciej bramki kibice nie zobaczyli.

Drugie 45 min dobrze rozpoczynaj± oborniczanie i już w 47 min zdobywaj± bramkę kontaktow±. Po szybkiej akcji praw± stron±, Grabia dorzuca piłkę na 16 metr, któr± przepuszcza KaĽmierczak. Do piłki dobiegł Bejma i silnym strzałem pokonał bramkarza go¶ci. Strzelona bramka, dała sygnał do kolejnych ataków. Niestety od 67 min meczu Sparta grała w dziesi±tk±, bowiem drug± żółt± kartkę ujrzał Michałowski, który tym samym musiał opu¶cić boisko. W 79 min meczu wyrównać próbował Bejma ale znów niecelnie. Swoje szanse na podwyższenie wyniku mieli także go¶cie, jednak nie zdołali już pokonać dobrze dysponowanego Wosickiego. W 82 min meczu dobrze pod bramk± odnalazł się Brauza, jednak jego strzał minimalnie min±ł bramkę go¶ci. Sparta nie zdołała już wyrównać i przegrała 1:2. Zespół z Tarnowa okazał się bardziej dojrzały, szczególnie w pierwszej połowie spotkania. Mino porażki oborniczanie nadal zajmuj± pierwsze miejsce w tabeli, a teraz przed nimi trudny wyjazd do Szydłowa.

Skład Sparty: Wosicki - Prybiński ( 85 min Krzyżanowski), Wicberger, Maciejewski, Michałowski, Grabia ( 69 min Kosmowski), Cyranek, KaĽmierczak, Nowak ( 75 min Barabasz), Bejma, Bukowski ( 59 min Brauza),

Bramka dla Sparty:
47 min - Bejma - 1:2

Żółte kartki dla Sparty: Michałowski x2, Krzyżanowski, Cyranek

Czerwona kartka dla Sparty: Michałowski

¬ródło: MKS Sparta Oborniki