Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W ostatnich miesiącach przetacza się przez Oborniki burzliwa dyskusja w sprawie basenu. Konieczność remontu i wydatkowania znacznych środków, poszukiwanie winnych, polowanie na czarownice.

Wśród ogólnego zgiełku nikt nie stara się odpowiedzieć jednak na podstawowe pytanie. Co dalej z basenem, jak zabezpieczyć olbrzymie środki finansowe, jakie pochłonęła budowa basenu i jego remonty? A problem jest istotny.

Utrzymywanie basenu w jego dotychczasowej formie tworzy na najbliżej lata prawdziwy worek bez dna pochłaniający tak potrzebne na inne cele środki publiczne. Dlatego basen trzeba wpisać w szersza wizje rozwoju infrastrukturalnego miasta Oborniki. Sam basen by stać się bardziej atrakcyjny musi otrzymać znacznie szerszą bazę rekreacyjno-wypoczynkową. Powinien też zostać wpisany w szerszą strukturę sportowo-konferencyjną, jaką można stworzyć na terenie miasta, traktując Oborniki jako zaplecze rekreacyjno-wypoczynkowe dla Poznania. Wymaga to zwiększenia infrastruktury hotelowej i podniesienia jej jakości oraz stworzenia centrum konferencyjnego wspartego halą sportowo-widowiskową, której brak wyraźnie odczuwalny jest przez miasto już od kilku lat. Całość przedsięwzięcia wymaga jednak zintegrowanego działania zarówno władz gminy jak i powiatu.

Nie może być jak do tej pory, że każdy sobie rzepkę skrobie, co skutkuje takimi pociągnięciami jak wyrzucanie przez władze powiatu kilkunastu tysięcy złotych, na projekt sali sportowej bez żadnych widocznych efektów. W końcu są to nasze pieniądze.

Istotnym czynnikiem wspomagającym budowę potrzebnych elementów infrastruktury mogą być zewnętrzne środki finansowe. Aby jednak zapewnić sobie do nich dostęp Obornikom potrzebny jest również przedstawiciel w sejmiku wojewódzkim, który będzie w stanie współpracować z nowymi władzami powiatu i gminy. Dopiero współdziałanie wszystkich tych elementów tj. gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego stworzy odpowiednie warunki dla sfinansowania infrastruktury, która sensownie pozwoli wykorzystać istniejący już basen i będzie w stanie finansować sama swoją działalność nie obciążając kieszeni podatnika. Wymaga to jednak współdziałania ludzi mających szersza wizję rozwoju miasta, wyboru, których powinniśmy sobie życzyć w zbliżających się wyborach samorządowych.

Zbigniew Wojdowski
Obornickie Stowarzyszenie SamorządoweŹródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

PŁYWALNIA
Data: 24.10.2006 12:42:45

Panie Wojdowski co tak naprawde chciał Pan powiedziec w sprewie basenu, bo niewidać żadnej konkretnej propozycji tylko użalanie się nad soba.


Drugi Ciechocinek?
Data: 25.06.2007 15:35:37

Wizja zaplecza rekreacyjnego dla Poznania jest rodem z lat osiemdziesiątych. Wszyscy, którzy chcieli miec oazę spokoju wybudowali lub są w trakcie budowy domu w powiatach zapewniających to. Może Obornickie forum Samorządowe zaczęłoby od planu zagospodarowania przestrzennego uwzględniającego potrzeby mieszkańców i inwestorów zarówno obecnych jak i przyszłych. Drugi Ciechocinek w Obornikach to chyba nie będzie.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071