Data: , ¬ródło: MKS Sparta Oborniki, Oborniki

Remisem 2:2 zakończyło się wyjazdowe spotkanie Sparty Oborniki do Kostrzyna, gdzie oborniczanie zmierzyli się z miejscow± Lechi±. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy bardzo szybko uzyskali znacz±c± przewagę.

Podopieczni Mariusza Drewicza przebudzili się po 15 minutach gry i zaczęli grać bardziej agresywnie. W 19 min meczu bramkarz Sparty Wosicki zbyt lekko wybił piłkę z pięciu metrów chc±c wprowadzić j± do gry. Przy pasywnej postawie reszty zespołu napastnik Lechii wyszedł sam na sam z golkiperem z Obornik i umie¶cił piłkę w siatce. W 23 min meczu Sparta mogła wyrównać, po dwójkowej akcji Bejma - Panowicz, gospodarze wybijali piłkę z linii bramkowej. W 32 min meczu po rzucie rożnym wykonywanym przez KaĽmierczaka, piłkę uderzył Radziwołek, jednak obrońcy z Kostrzyna ponownie wybili j± z linii bramkowej. W 36 min meczu to gospodarze mogli podwyższyć na 2:0, jednak tym razem napastnik Lechii przegrał pojedynek z Wosickim. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy, Sparta wyrównała w doliczonym czasie gry. Piłkę z autu wyrzucił najpierw Prybiński do Wicbergera, który dograł j± na pole karne do KaĽmierczaka, a temu nie pozostało nic innego jak umie¶cić j± w bramce.

Drugie 45 minut niedzielnego spotkania odważniej rozpoczęli Spartanie, wyraĽnie podbudowani bramk± zdobyt± tuż przed przerw±. W 51 min meczu po dobrej akcji Wicberger - Panowicz, ten ostatni pokonał bramkarza Lechii i Sparta objęła prowadzenie. Niestety zdobyta bramka spowodowała wycofanie się zespołu z Obornik, który ograniczył się tylko do gry obronnej. Taka postawa nie przyniosła jednak dobrego efektu, bowiem w 89 min meczu gospodarze wyrównali. Po błędzie w kryciu obrońców Sparty, napastnik gospodarzy wyszedł na pozycję sam na sam z Wosickim i pokonał bramkarza Sparty. Co prawda ławka rezerwowych oborniczan sygnalizowała pozycję spalon±, jednak sędzia główny tego spotkania nie miał najmniejszych w±tpliwo¶ci i uznał bramkę daj±c± drużynie z Kostrzyna wyrównania.

Mecz zakończył się zatem remisem 2:2 i szkoda, że zespół Sparty nie poszedł za ciosem, bo zamiast jednego, mógł przywieĽć 3 punkty z wyjazdu. Kolejny mecz oborniczanie zagraj± w sobotę 31 sierpnia w Obornikach, gdzie o godzinie 17.00 zmierz± się z Huraganem Pobiedziska.

Skład Sparty: Wosicki - Prybiński, Radziwołek, Maciejewski, Michałowski, Wicberger, Cyranek, KaĽmierczak, Nowak ( 56 min Grabia), Bejma ( 72 min Bukowski), Panowicz

Bramki dla Sparty:

45+1 min - KaĽmierczak - 1:1

51 min - Panowicz - 2:1

Żółte kartki dla Sparty: Michałowski, Panowicz

¬ródło: MKS Sparta Oborniki