Data: , Źródło: Motoklub Oborniki, Oborniki

W niedziele 8 października na obornickim torze motocrossowym odbyła się piąta ostatnia runda Motocrossowych Mistrzostw Polski Quadów i Mistrzostw Okręgu Poznańskiego.

W zawodach miało wystartować wielu zawodników zagranicznych, którzy jeszcze na tydzień przed zawodami potwierdzili swój przyjazd lecz niestety zagraniczne media rozdmuchały famę o niepokojach w Polsce związanych z sobotnimi manifestacjami w Warszawie i to spowodowało rezygnację tych zawodników ze startu w naszych zawodach. Jednak nie wszyscy zrezygnowali i zawody odbyły się jak dotychczas w Polsce na najwyższym poziomie. Bez wątpienia gwiazdą tych zawodów był anglik Richard Tordoff, piąty zawodnik Mistrzostw Świata, którego jazda stawiała w osłupienie nie tylko widzów. Specyfika obornickiego toru pozwalała na niespotykane wręcz kaskaderskie wyczyny w jego wykonaniu. Jednak polscy zawodnicy nie wielu mu ustępowali, co było dla niego bardzo dużym zaskoczeniem, że w Polsce jest tak wysoki poziom tej dyscypliny. W doskonałym stylu nawiązali z nim walkę Grzegorz Brzozowski z Gdańska, który w pierwszym biegu już zapewnił sobie tytuł mistrza polski, Paweł Sobczyk z Płocka (aktualny mistrz Europy w supermoto quadów) no i nasi oborniccy zawodnicy Tomek Przybylski i Jacek Stelmaszyk (dwunasty zawodnik mistrzostw świata quadów).

Najbardziej pasjonujący był drugi bieg, w którym w bratobójczej walce o tytuł II v-ce Mistrza Polski walczyli ze sobą nasi zawodnicy Jacek Stelmaszyk i Tomek Przybylski, która zakończyła się na korzyść Tomka. W pierwszym biegu zwyciężył Rychard Tordoff przed Grzegorzem Brzozowskim i Pawłem Sobczykiem. W drugim biegu również zwyciężył Richard Tordoff przed Grzegorzem Brzozowskim i Tomkiem Przybylskim.

Po dwóch biegach zwycięzcą zawodów został Richard Tordoff przed Grzegorzem Brzozowskim i Pawłem Sobczykiem. Mistrzem Polski na rok 2006 został Grzegorz Brzozowski, I v-ce mistrzem Paweł Sobczyk a II v-ce mistrzem Tomek Przybylski z Motoklubu Oborniki. W pucharze PZM zwyciężył Piotr Majkowski z GKM Gdańsk.

W klasie motocykli tego dnia był bezkonkurencyjny Maciej Dróbka z Motoklubu zwyciężając klasę otwartą. W pozostałych klasach dominowali również zawodnicy Motoklubu: Dawid Zaremba, Przemysław Kramer, Jakub Ruks, Dariusz Majchrzak, Piotrek Dereń i Miłosz Kozica. Duże problemy ze sprzętem miał Michał Byczyński, który bronił tytuł Mistrza Okręgu w klasie junior.

Po zawodach w Restauracji Milenium w Obornikach odbyło się uroczyste zakończenie sezonu Rangi Centralnej Motocrossu w Polsce. Zostały wręczone szarfy mistrzów Polski i ogłoszone miejsca mistrzostw okręgu poznańskiego.

Następne i już ostatnie w tym sezonie zawody na obornickim torze odbędą się 21-22 października tj. VI Runda Polski w Cross - Country. W sobotę 21 października początek o 12.00 a w niedzielę o 10.00 a po zawodach również w Restauracji Milenium zostaną wręczone Puchary Mistrzów i zostanie ogłoszone zakończenie sezonu Rangi Centralnej Sportu Motocyklowego w Polsce. Serdecznie zapraszamy.

Waldemar IrackiŹródło: Motoklub Oborniki

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071