Data: , Źródło: , Oborniki

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, dnia 1 września rusza kolejna już - VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego organizowanego przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji.

W tym roku Konkurs, pod nowym hasłem: "Mój szkolny kolega z Misji" chce objąć zasięgiem pracę misjonarzy na wszystkich kontynentach. Celem Konkursu jest ukształtowanie wrażliwości polskich dzieci i młodzieży na los ich rówieśników w krajach misyjnych. W tym roku szczególną uwagę zwrócimy na problem głodu i niedożywienia dzieci, jaki panuje właśnie w tych krajach. Poprzez Konkurs skierowany do szkół podstawowych i gimnazjów, Komisja Episkopatu Polski ds. Misji pragnie ukazać los dzieci oraz pracujących dla nich polskich misjonarzy i misjonarek. Konkurs pomaga w zrozumieniu ludzi, wśród których żyją i pracują polscy misjonarze, przybliża kulturę i tradycję, a przede wszystkim ukazuje dzieciom wartości tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka, bez względu na to, gdzie mieszka i jaki posiada kolor skóry. Konkurs uczy także konkretnej solidarności z ludźmi o odmiennych poglądach, kulturze, kolorze skóry, itp.

W pięciu edycjach Konkursu wzięło udział ponad 6 tysięcy szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorzy otrzymali kilkanaście tysięcy prac z poszczególnych kategorii: plastycznej, literackiej, informatycznej, muzycznej, dramatycznej, scenariuszy lekcyjnych. Nadesłane prace wskazują nie tylko na niezwykłą wyobraźnię i wrażliwość małych twórców, ale także na znajomość problemów, z jakimi borykają się ich rówieśnicy na innym kontynencie. Konkurs pozwolił wielu dzieciom z Polski nawiązać kontakt i stałą współpracę z rówieśnikami w Afryce. Do afrykańskich szkół dotarła pomoc finansowa organizowana przez polskie "konkursowe" dzieci.

UWAGA!!!
W roku 2006/7 Konkurs będzie miał nieco zmienioną formułę. Zmniejsza się ilość kategorii. Pozostają kategorie: charytatywna, plastyczna, literacka, scenariusze lekcyjne. Dodana zostaje kategoria: nabożeństwo misyjne. Szczegółowe informacje (regulamin, zasady, kryteria oceny, zasady zgłoszenia, terminy) na bieżąco umieszczone będą na stronie www.konkurs.misje.pl.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

Wiele twoich rówieśników z krajów misyjnych w chwili obecnej nie ma szans na jakąkolwiek naukę. Miliony cierpią z powodu głodu, niedożywienia, chorób, wojen. Poprzez konkurs poznasz, w jakich warunkach oni żyją oraz z jakimi problemami muszą borykać się, na co dzień. Uczestnicząc w Konkursie możesz nie tylko zdobyć wiedzę o Twoich kolegach z Misji i o pracy polskich misjonarzy, ale również dać szansę na edukację wielu dzieciom z Misji. Konkurs jest, także okazją do nawiązania kontaktów z rówieśnikami z krajów misyjnych. Dzięki Twojej aktywności w środowisku szkolnym możesz wiele zrobić!!! A jak to zrobić - przeczytasz na stronie www.konkurs.misje.pl.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Jak wziąć udział w konkursie?

Aby szkoła mogła wziąć udział w konkursie, musi spełnić następujące warunki:
- Zapoznać się dokładnie z regulaminem Konkursu
- Wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.konkurs.misje.pl
(zgłoszenia przyjmowane będą do 31 października 2006 r.)


Informacje na temat Konkursu:
www.konkurs.misje.pl
Kontakt, zapytania, korespondencja:
konkurs@misje.plGorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071