Data: , Źródło: Motoklub Oborniki, Oborniki

W niedzielę 17 września 2006 r. odbyła się w Więcborku ostatnia z czterech rund Motocrossowych Mistrzostw Europy Centralnej. W zawodach tych oborniczanie wystartowali jako faworyci do tytułów mistrzowskich...

...gdyż w poprzednich rundach zgromadzili taką ilość punktów, że stawali do tej roli. Tak też się stało, obronili dotychczasowe klasyfikacje po trzech rundach i uzyskali tytuły mistrzowskie, co było ogromnym zaskoczeniem w środowisku motocrossowym, bo dotychczas nie znani zawodnicy uzyskali tak doskonałe wyniki.

A stało się to za sprawą czołowych zawodników Motoklubu, którym mówiąc skromnie uderzyły "bąbelki" do głowy i zaczęli stawiać warunki startu w tych mistrzostwach. Działacze Motoklubu postanowili więc zrezygnować ze startu tych zawodników i rzucić na głęboką wodę debiutantów rokujących nadzieje.

Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę.
Od samego początku, z wyścigu na wyścig jechali coraz lepiej a w ostatniej rundzie to nawet sami działacze Motoklubu "robili duże oczy" na widok ich jazdy. Jeszcze raz się okazało, że głęboka woda pokaże prawdę, i pokazała, że mamy nowe talenty do zagospodarowania.

W generalnej klasyfikacji Motocrossowych Mistrzostw Europy Centralnej: w klasie 80 cm I miejsce Bartosz Sawczuk - Motoklub Olsztyn, II miejsce Miłosz Kozica - Motoklub Oborniki, III miejsce Filip Klamo ? Słowacja. W klasie 125: I miejsce Dawid Zaremba ? Motoklub Oborniki, II miejsce Michał Byczyński ? Motoklub Oborniki, III miejsce Walentyn Andriejec ? Ukraina.

Motoklub Oborniki ostatnio odnosi sukcesy nie tylko indywidualne zawodników, ale także jako organizator. W sobotę 10.09.2006r na ręce Prezesa Motoklubu Federacja Motocyklowa ADAC złożyła propozycję organizacji na obornickim torze w 2007 roku Motocrossowych Mistrzostw Europy w klasie classic, oraz jednej rundy międzynarodowych zawodów MOTOCROSS RALLY - coś w stylu cross-country. Co do terminu trwają rozmowy, jest z naszej strony propozycja jednego terminu w czasie obchodów Dni Obornik, tylko ten termin jest zawsze tak płynny, że dotychczas nigdy nie mogliśmy w niego trafić. Może tym razem?Źródło: Motoklub Oborniki

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071