Data: , ¬ródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

Po raz pierwszy w naszym mie¶cie zorganizowany został festiwal fotograficzny maj±cy na celu promowanie dobrej i ¶wiadomej fotografii. Ogólnopolski Festiwal Fotografii FOTOCOOLTURA odbył się w dniach 30.05 - 01.06 br.

FOTOCOOLTURA - pierwsze podsumowanie

W¶ród zaproszonych go¶ci znaleĽli się m. in Arkadiusz Gola, Michał Sita oraz Tomasz Tomaszewski - jeden z najbardziej utytułowanych fotografów prasowych. Podczas trzydniowego cyklu wydarzeń Oborniczanie mieli możliwo¶ć uczestniczenia w spotkaniach autorskich, wystawach oraz innych plenerowych wydarzeniach odbywaj±cych się na Rynku, Bibliotece Publicznej oraz w Obornickim O¶rodku Kultury.

Wydarzenie rozpoczęło się w Bibliotece Publicznej uroczystym otwarciem festiwalu. Następnie wszyscy zgromadzeni mieli możliwo¶ć podziwiania wernisażu wystawy Pawła Kosickiego - STAZIONE di VENEZIA. Podczas otwarcia autor fotografii opowiadam uczestnikom o mie¶cie jako niewyczerpalnemu plenerowi do ¶wiadomej fotografii. Zaprezentowana została tam zdjęcia z takich miast jak Londyn, Barcelona i Nowy Jork. Tego samego dnia na ulicy Zamkowej miał odbyć się koncert Witka Żuromskiego & Swing Control oraz wykład Anny Kędziory pod tytułem "Fotografia rodzaju żeńskiego". Niestety pogoda pokrzyżowała plany organizatorów i wydarzenie te przeniesione zostało do Sali Widowiskowej Obornickiego O¶rodka Kultury. Drugi dzień festiwalu obfitował w kolejn± porcję wydarzeń. Na wspomnienie zasługuje chociażby pokaz wywoływania zdjęć w ciemni. Warto dodać, iż już dnia następnego podczas "Zamkowego spotkania z fotografi±" na scenie pojawił się uczestnik Bitwy na Głosy z drużyny Libera, Krzysztof Spychała - BRAINFREEZER. Odbyło się tam również spotkanie z Henrykiem Królem opowiadaj±cym o historii Trzcianeckiego Portretu oraz zrelacjonowane zostały wydarzenia w formie wideoklipów z roku 2012. W tym miejscu czołow± postaci± został Bartłomiej Osses.  Drugiego też dnia Festiwalu publiczno¶ć zaciekawiona była przede wszystkim okolicami Rynku. W tym że miejscu Redakcja miała możliwo¶ć obejrzenia panoramy Rynku przez Aparat Otworkowy. Jest to tak zwana Camera Obscura stanowi±ca pierwowzór dla obecnie używanych aparatów cyfrowych. Podczas całego festiwalu FOTOCOOLTURA Oborniczanie podziwiali niezliczone wystawy między innymi na ulicy Nadbrzeżnej oraz w piwnicy przy ulicy Piłsudskiego -  gdzie odbył się wernisaż wystawy Piotra Macha, Hades - instalacja; specyfic-site oraz foto-wideo. Można było zobaczyć tam również wystawę Piotra Borkowskiego pod tytułem "Ex Oriente, Wietnam i Indie - dwa spojrzenia na Azję". Ostatniego dnia Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Redakcja miała okazję wzi±ć udział w warsztatach na temat techniki fotografowania. Warsztaty poprowadził Rafał Grzesiak. Prowadz±cy warsztaty był pod wielkim wrażeniem przedsięwzięcia. Według słów naszego Rozmówcy tego typu wydarzenia s± organizowane jedynie w dużych miastach. Wspomnieć też należy że Obornicki Festiwal nie odbiega od tych wielkomiejskich i jest naprawdę doskonale przygotowany. Bezw±tpienia Festiwal FOTOCOOLTURA na trwałe wpisze się w kalendarz Obornickich imprez. Nie budzi również w±tpliwo¶ci fakt, iż tego rodzaju przedsięwzięcia promuj± nasze miasto nie tylko w regionie ale także w Polsce. Do wydarzeń zwi±zanych z FOTOCOOLTURA jeszcze powrócimy.

Rafał Jagodziński           ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071