Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

1 czerwca br. w parku Obornickiego Ośrodka Kultury odbył się festyn rodzinny Maluchy i "Maluchy" zorganizowany w ramach Obornickiego Zlotu Fiata 126p trwającego w dniach 1 - 2 czerwca.

Zlot Fiata 126p czyli Maluchy i "Maluchy"

Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji m. in. mogli sprawdzić się oni za kierownicą symulatorów jazdy oraz w mini - autkach. Zlot Fiata 126p przyciągnął też mnóstwo pasjonatów tego kultowego pojazdu i z pewnością byłych użytkowników.

W tym roku Obornickie obchody Dnia Dziecka były niezwykle bogate. Na terenie parku Obornickiego Ośrodka Kultury odbył się Obornicki Zlot Fiata 126p oraz festyn rodzinny. Równolegle do festynu w Sali Widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury trwało spotkania z Tomaszem Tomaszewskim w ramach ostatniego podsumowującego dnia Ogólnopolskiego Festiwali Fotografii FOTOCOOLTUR. Jak widać organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci małych i dużych. W godzinach popołudniowych na Obornickim Rynku przechodnie mieli możliwość podziwiania pierwszych przybyłych do naszego miasta Fiatów 126p. Pokaz ten miał miejsce po wypuszczeniu w niebo baniek mydlanych - FLASHMOB. W ramach Tour de Oborniki odbyła się uroczysta parada i przejazd na teren parku Ośrodka Kultury wszystkich uczestników zlotu. Dla najmłodszych podczas festynu przygotowano wiele atrakcji. Warto wspomnieć chociażby o malowaniu "maluszka" oraz robieniu akcesoriów z balonów. Najmłodsi mieli też możliwość ozdobienia sobie twarzy malunkami oraz gry w twister. Na scenie pojawili się najmłodsi uczniowie Szkoły Muzycznej CASIO. Niewątpliwie biorą pod uwagę ich wiek zrobili oni bardzo duże wrażenie na widowni. Największe natomiast wrażenie zrobiły na wszystkich Fiaty 126p parkujące po paradzie na terenie Ośrodka Kultury. Wszyscy uczestnicy festynu z zaciekawieniem przyglądali się tym maszyną. Warto dodać, iż na Obornicki Zlot przybyły auta z całego regionu. Zasięg zlotu najlepiej dostrzegalny jest odczytując tablice rejestracyjne uczestników imprezy. Należy zauważyć, że organizatorom bardzo dopisała frekwencja. Wszyscy zebrani na imprezie doskonale się bawili. Dodać trzeba, że jeszcze jakiś czas temu Fiat 126p odchodził do lamusa, użytkownicy na niego narzekali i chętnie się pozbywali. Dziś ta unikalna maszyna ma okazje zostać legendarną i kultową na miarę chociażby Garbusa. Dodajmy, iż inicjatywa organizowania w Obornikach Zlotu Fiata 126p oraz Fotocooltury promuje nasze miasto w regionie i tym bez cienia wątpliwości wyprzedzamy Szamotuły.

Rafał Jagodziński    Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071