Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W minionym tygodniu opublikowaliśmy artykuł dotyczący funkcjonowania Urzędu Pracy w Obornikach. Przypomnijmy, że tematem bezrobocia zajmowała się Komisja Gospodarki Powiatu Obornickiego, a gościem radnych była...

...zastępczyni dyrektora Urzędu Pracy, która przedstawiała różnego rodzaju informacje oraz odpowiadała na pytania radnych.

W naszym zeszłotygodniowym artykule napisaliśmy zgodnie z tym co mówiła zastępca dyrektora Urzędu Pracy, że "wystarczy, że Urząd Pracy zaproponuje bezrobotnemu dwukrotnie pracę nawet na umowę zlecenie, a bezrobotny jej nie przyjmie wtedy zostaje wykreślony z ewidencji". Ta informacja wywołała spore poruszenie a do naszej redakcji dzwonili bezrobotni, którzy mówili nam, że status bezrobotnego traci się gdy chociaż jeden raz odrzuci się ofertę pracy zaproponowaną w Urzędzie. Wtedy postanowiliśmy sprawdzić jak jest naprawdę z utratą statusu bezrobotnego, wcześniej tego nie robiliśmy ponieważ wydawało nam się, że kto jak kto, ale zastępca dyrektora Urzędu Pracy powinien takie podstawowe rzeczy wiedzieć.

Okazuje się, że jednak informacja przekazana na komisji była błędna i nieprawdziwa, zatem my też przepraszamy bezrobotnych i dziś publikujemy prawdziwe informacje dotyczące tego kiedy i jak można utracić status bezrobotnego.

Po wejściu w życie nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku, czyli po 1 listopada 2005 r., status bezrobotnego straci na 90 dni nie tylko osoba, która bez uzasadnionej przyczyny nie przyjmie jednej oferty pracy lub nie zechce wziąć udziału w jednej z form aktywizacji zawodowej zaproponowanej przez powiatowy urząd pracy. Będzie to dotyczyło również odmowy wykonywania prac społecznie użytecznych, które wprowadzono jako nową formę aktywizacji zawodowej.

Na taki sam okres status bezrobotnego straci ten, kto z własnej winy przerwie staż, szkolenie lub przygotowanie zawodowe w miejscu pracy.

Przypomnijmy, że regulacje ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu były pod tym względem o wiele bardziej liberalne, ponieważ utratę statusu bezrobotnego i to na 6 miesięcy powodowało dopiero dwukrotne odmówienie przyjęcia oferty urzędu pracy. Nowelizację opublikowano w Dz.U. nr 164, poz. 1366.

Bezrobotnych przepraszamy za podanie błędnej informacji, a zastępcy dyrektora Urzędu Pracy radzimy lepiej przygotowywać się na spotkania z radnymi, a także zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi statusu bezrobotnych.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Stały Wasz czytelnik
Data: 28.09.2006 19:46:22

To nie pierwsza!! Pana pomyłka Panie redaktorze w przekazywaniu zniekształconych informacji do publicznej wiadomości, które Pan skrupulatnie notuje na różnych Komisjach i posiedzeniach. Gdyby miał Pan większą zdolność słuchania tego co się mówi i przekazywania wiarygodnych informacji to miałby Pan mniej pracy. Nie musiałby Pan prostować swoich wypowiedzi i przepraszać czytelników. Redakcja Wasza ma skłonności do puszczania kaczek dziennikarskich, które ostatnio stały się bardzo modne.


Kazik G.
Data: 28.09.2006 20:13:55

Szanowna Redakcjo znów macie problem.Najpierw piszecie, potem prostujecie swoje wypociny i tak wkółko.Wasze artykuły ukazują się po dwa razy i nigdy nie wiadomo który jest prawdziwy, Jaki wniosek - albo wszyscy się mylą i nieznają albo wy nie macie talentu do redagowania pism.


Bezrobotny czytelnik
Data: 29.09.2006 09:01:18

Ja też czytam wasza gazetę, jednak tym razem macie rację, to skandal żeby zastępca dyrektora Urzędu Pracy przekazywał błędne informacje!!! Wydaje mi się, że wpisy które są wyżej pisali sami zainteresowani...


Jerzy
Data: 29.09.2006 19:16:21

I to nie pierwszy raz spotykamy się z różną interpretacja ustawy.. pani Dyrektor chyba nie zna przepisow... w Urzędzie- w Obornikach ze stażu nie mógł skorzystać mój syn bo ma ukończonązawodówkę (uczy się w szkole średniej zaocznie) bo ma doświadczenie! Pytanie : to dlaczego dostał staż w PUP Poznań???musieliśmy przemeldować syna bo w PUP Oborniki obowiązuje inne prawo!!!


Joanna
Data: 30.09.2006 10:30:02

Macie rację, ta pani nie dosyć że udziela błędnych informacji, to jeszcze jest strasznie niemiła, a innych miastach Urzędy są otwarte dla bezrobotnych a u nas traktują cię jak zwykłe niepotrzebne zero!!!


anka.z
Data: 30.09.2006 22:34:17

ta pani to nic w porównaniu do dyrektora Urzędu Pracy w Obornikach!!!!! dziwię się że w dzisiajszych czasach na tak wysokich stanowiskach są tak niekompetentne osoby!!!!


Jacek
Data: 01.10.2006 16:59:22

Ja dobrze wspominam urząd pracy.Dzięki Pani Dyrektor mam dziś pracę.To ona wykazała duże zaangażowanie w znalezieniu mi stażu i od dwóch miesięcy po stażu mam pracę.


szczęśliwie pracujący!!!
Data: 01.10.2006 18:07:55

Panie Jacku to musiał Pan mieć niezłe "plecki" żeby cokolwiek załatwić u Państwa Dyrektorostwa w Urzędzie Pracy w Obornikach..mnie się nie udało i moim znajomym też... :((
p.s. wspominając czasy kiedy niestety musiałem odwiedzać to miejsce niekompetencji i układów (począwszy od "góry") to zawsze miałem wrazenie ze nikt nie może mi pomóc.. a najzabawniejsze jest to że co spotkanie to byłem obsługiwany przez "nową" osobę...biedne są te dziewczynki w urzędzie bo muszą wysłuchiwać petentów którzy i tak nie mogą NIC załatwic!! (hm.. trochę czasami pokrzyczałem) ciekawe dlaczego są ciągłe zmiany i ciągle nowe twarze.. hm hm...


bezrobotna-upokorzona..
Data: 01.10.2006 18:13:47

chciałam dowiedzieć się info. o stażu.. musiałam :(( wejść do pokoju tej pani dyrektor.. myślałam ze zabije mnie wzrokiem..i to prawda co piszecie powyzej.. miałam wrażenie że przeszkadzam.. więcej o stażach dowiedziałam się od znajomych niż od tej pani która ma za udzielanie informacji płaconą pensję..!!i zapewne niezła.. jedźcie lepiej do Szamotuł...


Ala
Data: 02.10.2006 23:45:28

Ja też nie mile wspominam UP (Urząd Prcay), wmawiali mi że coś moge robić skoro nie miałam kwalifikacji, po drugie ani dyrektor ani jego zastępca z profesjonalizmem nie mają nic wspólnego, czasy się zmieniają a dyrektor ciągle ten sam, gratuluję panie Starosto Żuromski, bo to pan od 4 lat toleruje taką niekompetencję całe szczęście że pana kadencja się kończy i miejmy nadzieje że dyrektorstwa w UP też!!!!!!!!!!!!!!


niezadowolony :(
Data: 03.10.2006 20:04:38

Jedno zdanie: jaka władza taki Urząd Pracy..


wykształcony bezrobotny
Data: 04.10.2006 08:57:25

czytając komentarze można się nieźle pośmiać la dziwi się że ma pracować nie mając kwalifikacji (powinna od razu dostać podwyższony zasiłek) facet po zawodówce chce staż może za biurkiem - śmiechu warte


marcinek
Data: 05.10.2006 21:49:29

Dziwie sie panu Dyrektorowi że przez tak nie kompetentną osobe jak jest ta pani może się pozbyc ludzi, Ja zawsze mówie że dyrektor powinien umieć dobrać sobie ludzi. A może sie czegoś boi że nie zrobi porzatku?? na górze tylko rotacja jest na dole??


marcinek
Data: 05.10.2006 21:51:35

chodziło mi że moze sie pan dyrektor pozbyć PRACY!!!


Były STażysta - Oborniki
Data: 11.10.2006 22:57:10

To żadna nowość, że Pani Wice dyrektor PUP w Oborniach przekazuje nieprawdziwe dane. Podczas odbywania stażu absolwenckiego Apni dyrektor, stwierdziła, że podczas odbywania stażu jestem do dypozycji pracodawy nawet 24 h na dobe, i nie mają tutaj zastosowania przepisy KODEKSU PRACY.
Brawo Urząd Pracy !!!1
Brawo Pani WICE DYREKTOR !!!!! I jeszcze jedno młody bezrobotny nie oznacza, że GŁUPI !!!!

Bezrobotny


Wściekły !!!
Data: 12.10.2006 17:54:26

NIKT tak naprawde w Urzędzie Pracy w Obornikach nie wie jakie są prawa stażystów jako taniej siły roboczej..CHCIELI MNIE WYSłAć NA STAż DO STOLARNI! nie po to robiłem szkołe średnia i teraz zaoczne studia żeby robić za pracownika w zawodzie stolarza! A co pracownik UP to nowe wytłumaczenie..UP W Obornikach daje staże WSZYSTKIM !!! pracodawcom- bez sprawdzenia firm!!!!! to jest chore!!! nawet tym najgorszym kanaliom, którzy TYLKO nas młodych wykorzystują.. bo reszta zrozumiała i wyjechała z tego Powiatu i kraju!A gdy odmówisz stażu to Dyrektor i Pani Dyrektor Wykreślą Cię z listy bezrobotnych... jaki to nadzór ze strony UP? żADEN...!!!!!!


mela
Data: 28.08.2007 11:08:27

Ach ta Zastępca Dyrektora PUP w Obronikach, dwie nieudolności...i czego chcieć od tego "Urzędu"???


była bezrobotna
Data: 28.08.2007 11:51:40

Wszystko to co piszecie jest prawdą .Ja jednak poszłabym dalej i może w końcu by ktoś się zainteresował nieróbstwem pana dyrektora owej placówki , który całymi dniami potrafi chodzić "po mieście" nie wspominając już o spotkankach prywatnych.Do pracy nigdy punktualnie nie przychodzi- często mijam go po godz. 7 na ulicy jak zmierza do pracy.Szlag mnie trafia widząc to bo przecież Oni tam siedzą za nasze (podatników) pieniądze.Moze czas najwyższy zmienić pana dyrektora bo się "przepracowuje" no i nie omieszkam nie wspomnieć o zawaleniu dotacji dwa lata temu (moze sprawa stara ale mnie wkurza),ktróra się należała a cała dyrekcja "przysnęła i się okazało ,że pieniążków tak dużo zostało ,że trzeba je zwrócić.Z taką chęcią niesienia pomocy bezrobotnym daleko nie zajedziemy.Wszyskim bezrobotnym życzę jak najrzadszych kontaktów w tymi urzędasami.


była bezrobotna
Data: 21.11.2008 23:12:03

hejka... ja też miałam kontakt z PUP dzieki Bogu juz nie muszę tam przebywać.... mówiąc o tym że Dyrektor i jego zastępca są niekompetentni nie nalezy zapomnieć o niektórych pracownikach....pewna pani pracująca na ewidencji świadczeń jest tak niekompetentna że szok... nic nie wie...pisząc pracę magisterską na temat bezrobocia w powiecie szamotulskim ....dowiedziałam się wiećej niż ona wie... przy pewnej wizycie powiedziałem jej o tym że źle interpretuje ustawę a ona na to że za mało im płacą by się wczytywała.... to fakt płacą im mało i bardziej sznujące się osoby odchodzą z PUP ale co zrobić Ci którym dobrze na ciepłych stanowiskach i nie chce im sie pracoać zostają....


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071