Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

19 maja br. w Sali kameralnej Obornickiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie obywateli oraz sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z Beatą Szydło - posłem, wiceprzewodniczącą sejmowej Komisji Finansów Publicznych i Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

W spotkaniu udział wzięli m. in. Andrzej Okpisz - pełnomocnik komitetu PiS w Obornikach oraz radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - Marcin Porzucek  .

Głównymi tematami poruszanymi na spotkaniu były problemy społeczeństwa na szczeblu centralnym, czyli takim, które dotyczą ogółu społeczeństwa. Beata Szydło wspomniała o projektach zmian jakie to miały by zostać zrealizowane po powrocie Prawa i Sprawiedliwości do sterów władzy. Wśród wielu inicjatyw, które dało się słyszeć znalazły się kwestie związane z edukacją jak również opieką zdrowotną. Prezes Szydło wielokrotnie wspominała o potrzebie reformy szkolnictwa i powrocie do ośmio klasowego systemu nauczania. Wspomniano również o końcu rządów PiS kiedy to wdrażanie wielu społecznie przydatnych reform zostało zaprzestane. Należy tu zauważyć, iż Prawo i Sprawiedliwość gdyby to zdobyło władze w nadchodzących wyborach posiada zamiar powrotu do stworzonych przez siebie inicjatyw. Wiele mówiono również o podziale jaki to miał miejsce wewnątrz tej największej partii opozycyjnej. Poseł Szydło wspomniała o apelu wystosowanym przez Jarosław Kaczyński do osób które odeszły z partii na rzecz formacji typu PJN czy też SD. Rzeczą dla niej bezsporną jest fakt, iż podział na prawicy nie służy zdobywaniu elektoratu. Zauważyć należy, że zjednoczenie przyczyniło by się do uzyskania takiego poparcia aby zdobyć sejmową większość. Zostały w tym miejscu zacytowane słowa, że wszyscy którzy opuścili partie mają o niej nadal otwarte drzwi. Uczestnicy spotkania przybyli skądinąd licznie chętnie zabierali głos i pytali poseł Szydło o nurtujące ich kwestie. Dało się słyszeć pytania o miejsce młodych osób w partii. W odpowiedzi poseł nakreśliła w jaki sposób PiS staje się coraz bardziej atrakcyjny dla młodych ludzi. W wypowiedziach wiceprezes stwierdziła też, że swego czasu sympatyzowanie z Prawem i Sprawiedliwością kończyło się szykanami oraz w skrajnych przypadkach zwolnieniem z pracy. Jednakże zauważono, że nawet tego typu nazwijmy to "prześladowania" nie sprawiły aby ludzie ci zdradzili partię. Jeden z uczestników spotkania stwierdził, że w Polsce niezbędna jest przemiana na kształt Węgier. Należy wspomnieć, iż poseł Szydło gościła w Obornikach w związku z inicjatywą prezesa Jarosława Kaczyńskiego, aby w roku tym członkowie zarządu partii odwiedzili wszystkie Powiaty w Polsce. Na spotkaniu dało usłyszeć się, iż również na inicjatywę taką czekają poszczególne Gminy.     

Rafał Jagodziński Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+2 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Anka
Data: 13.06.2013 13:47:59

Śmieszne - "problemy społeczeństwa na szczeblu centralnym" Kto wymyśla takie zdania.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071