Data: , Źródło: Motoklub Oborniki, Oborniki

Sukces obornickich motocrossowców na Ukrainie nie był przypadkiem. 03 września zawodnicy Motoklubu Oborniki startowali w II Rundzie Mistrzostw Europy Centralnej w Velke Uherce na Słowacji gdzie...

Motocrossowcy Motoklubu na topie

...startowała cała plejada światowych gwiazd motocrossu. Okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują, bynajmniej dla naszych zawodników.
W początkowej fazie nasi zawodnicy byli trochę przerażeni, ale z czasem gdy już się wjechali w tor nie czuli respektu przed nimi i zaczęli poczynać sobie coraz śmielej czego efektem były uzyskane doskonałe wyniki jak na taki wysoki poziom zawodów.

Miłosz Kozica w kl. 85 cm został sklasyfikowany po dwóch biegach na 12 miejscu a Dawid Zaremba w kl. 125 na ósmej pozycji. Nie startował w tych zawodach zgłoszony do tych Mistrzostw Michał Byczyński gdyż w przeddzień wyjazdu zdefektował mu motocykl.

Następna runda tych Mistrzostw odbyła się 10 września w Ivanova na Białorusi. Tam już nasi zawodnicy startowali jako doświadczeni w tych Mistrzostwach co było widać podczas tych zawodów no i końcowy efekt mówi o tym. Miłosz Kozica w kl. 85 cm był szósty i tym samym zapewnił już sobie tytuł v-ce mistrza Europy Centralnej, w kl. 125 cm Michał Byczyński zajął piąte miejsce, a Dawid Zaremba ósme.

Ostatnia czwarta runda tych Mistrzostw odbędzie się w Polsce w Więcborku 17 września gdzie nasi zawodnicy startują jako faworyci bo każdy z nich ma szansę na tytuł mistrzowski.

Wracając do zawodów na Słowacji patrzyliśmy z zazdrością na ich wspaniały obiekt, nie tyle trasę - bo nasza jest bardziej widowiskowa, ale na wyposażenie toru które wybudowało miasto na odbywające się tam w 1999 r. Mistrzostwa Świata. Naszą zazdrość i żal nie wzbudzały obiekty stojące na tym torze, ale to że stoją one nie tknięte, nie zdewastowane i nie rozkradzione jak to się dzieje u nas na naszym torze w Obornikach - powybijane szyby, wyrywane kable z ziemi, porozbijane słupy do oświetlenia toru przez złomiarzy, połamane maszty a szczytem złodziejstwa była kradzież trzech krawężników betonowych z pola startowego o dł. 2.5m każdy (jak oni to zrobili?). Tam w Velke Uherce to wszystko dostali gotowe, u nas wszystko robimy w skromnym gronie działaczy sami, kogo to tak bawi że połamie ławkę czy poobija kamieniami wieżę? Że coś co się ładnie prezentowało teraz odstrasza, czy może w Obornikach być coś ładnego, coś czym możemy się poszczycić?

Waldemar IrackiŹródło: Motoklub Oborniki

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071