Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

OBJEZIERZE. ...tymi słowami dyrektor Roman Ostrowski przywitał uczestników i gości zapisanego w tradycjach szkoły, corocznego spotkania. W piątek, 26 kwietnia społeczność tutejszego Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza żegnała bowiem tegorocznych absolwentów techników.

W spotkaniu, oprócz kadry nauczycielskiej i abiturientów wzięli udział rodzice przyszłych maturzystów i zaproszeni goście wśród których m.in.  Ksiądz Proboszcz tutejszej parafii  oraz dyrektor obornickiej oświaty, pan Edward Mączyński reprezentujący burmistrza Obornik, Tomasza Szramę.  Dyr. Ostrowski pogratulował wszystkim ukończenia czteroletniej nauki  i ze szczerym wzruszeniem i nutką smutku, wspominając miniony czas, życzył wszystkim razem i każdemu z osobna sukcesów w dalszej edukacji, oraz powodzenia w życiu prywatnym i zawodowy. 

Jednym z punktów uroczystości było nagrodzenie i wyróżnienie tych, którzy poprzez osiągnięcia w nauce lub inne zasługi dla szkoły pozytywnie się wyróżnili. Pogratulowano i podziękowano również rodzicom najlepszych uczniów.  Najwybitniejszych tegorocznych absolwentów  wyróżnił także burmistrz Tomasz Szrama, fundując im i wręczając za pośrednictwem dyr. Mączyńskiego nagrody w postaci książek i nie tylko. 

Objezierski ceremoniał pożegnania absolwentów od lat zawiera wiele symbolicznych punktów jak choćby ten, w którym oficjalnie rozwiązuje się klasy czy ten, w którym poprzez wspólne posadzenie drzewa w  pałacowym parku, byli już uczniowie, na wiele lat pozostawiają swój ślad.  Ponadto wszyscy, opuszczający szkołę otrzymali  wspaniałą pamiątkę w postaci tzw. tablo klasy,  którego powiększona wersja zawiśnie na korytarzu szkoły. Były też podarunki dla absolwentów od kolegów z klas młodszych oraz  prezent absolwentów dla szkoły i wychowawcy.  Poza tym każdy rodzic otrzymał piękną, czerwoną różę. Prezentem dla wszystkich była humorystyczno - satyryczna  scenka z życia szkoły, przygotowana przez młodsze klasy.

Do najbardziej wzruszający chwil należało jednak pożegnanie z wychowawcami.  Szczególnie ujmujące były pożegnalne łzy klasy Technikum Gastronomicznego z długoletnią polonistką szkoły, Panią Elżbietą Dębińską, która o swoich uczniach nie tylko mówi , ale traktuje ich  jak swoje dzieci i wiąże się z każdym z osobna bardzo emocjonalnie. Te chwile na długo pozostaną w pamięci wszystkich.

ZS w Objezierzu wykształcił i wychował już wielu uczniów. Szkoła śmiało może się pochwalić wielopokoleniową edukacją. W tym roku przypada 50 rocznica istnienia tej placówki. W związku z tym w czerwcu planowany jest zlot absolwentów, gdzie bawić się będą wszyscy Ci, którzy ukończyli tę niezwykłą w swym klimacie i specyfice, oraz bogatą w tradycję, placówkę.

Brygida MałeckaŹródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071