Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

Na scenie Obornickiego Ośrodka Kultury już po raz kolejny zaprezentowali się artyści wywodzący się z naszego miasta i gminy. Galę przygotował jak i poprowadził Marcin Samolczyk.

Wśród wykonawców znaleźli się uczestnicy Bitwy na Głosy, chór ConBrio, Szkoły Tańca Towarzyskiego czy też Łukasz Ból i Lech Faron.

Podczas niedzielnego koncertu obornicka publiczność miała możliwość podziwiania rodzimej twórczości artystycznej, przede wszystkim wokalnej. Publiczność jak zwykle dopisała frekwencją, a wśród gości znalazły się takie postacie jak burmistrz Tomasz Szrama, wicestarosta Andrzej Okpisz oraz Lech Czaban. Tym razem organizatorom przyświecało hasło "Muzyka łączy pokolenia" - na scenie zaprezentowali się artyści w różnym wieku i różnych stylów, bądź jak to woli gatunków muzycznych.

Koncert rozpoczął się przedstawieniem najmłodszej gwiazdy wieczoru czyli Fryderyki Warguły, która wykonała utwór "Marzenia". Najjaśniejszą postacią wieczoru był Marcin Samolczyk, który cały koncert nie tylko przygotował ale i poprowadził. Oczywiście nie mogło też zabraknąć genialnego show w jego wykonaniu - mowa tu nie tylko o muzyce ale i o doskonałych skeczach kabaretowych, chociażby samej grze na tarce. Prócz samej muzyki rozrywkowej na scenie gościła też ta poważna serwowana przez specjalnie na ten wieczór skompletowany Dixi Band czyli kolejne wydanie osób związanych z Obornicką Orkiestrą Dętą i Brass Band’em. Swoje możliwości wokalne zaprezentował również chór ConBrio pod dyrekcją Marianny Nowak. Doskonałym wokalem poszczyciły się uczestniczki Bitwy na Głosy - Beata Stachowiak z córką Sonią, Weronika Żwawiak i Kasia Najderek. Warto wspomnieć, iż podczas wieczoru przyznano po raz pierwszy nagrodę "Jesteś stąd". Laureatem wyróżnienia został Jerzy Pilarski, długoletni członek Obornickiej Orkiestry Dętej. Nagroda ta przyznawana będzie przez kapitułę dla wyróżnienia osób wybitnie zaangażowanych w życie kulturalne Obornik.

Niedzielny koncert udowodnił jaki potencjał i jak wiele talentów drzemie w naszej małej ojczyźnie. Sam koncert zakończył się owacjami na stojąco. Należy zauważyć, że gala ta jak i tego rodzaju przedsięwzięcia nie tylko łącza pokolenia, budują one przede wszystkim więzy i świadomość społeczną. Wspomnieć warto o udziale w koncercie również znanego wszystkim członka zespołu "Tacy Sami" Łukasza Bóla który wystąpił wraz z Anna Wólczyńską.

Po zakończeniu występów Redakcja w rozmowie z uczestnikami odkryła potrzebę organizacji tego typu wydarzeń częściej. Dziś ujrzeliśmy talenty odkryte, należy sobie zatem zadać pytania ile jeszcze tych ukrytych.

Rafał Jagodziński       Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071