Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Na swoim ostatnim posiedzeniu Komisja Gospodarki Powiatu Obornickiego zajmowała się tematem Urzędu Pracy, bezrobocia, oraz środków i metod jego zwalczania. Mimo licznej grupy osób, która wyjeżdża...

...z całego kraju w poszukiwaniu pracy na zachodzie, stopa bezrobocia w Powiecie Obornickim jest dość wysoka i wynosi 16,9%. W porównaniu ze styczniem jest to spadek o 2,1%, jednak powodów do radości nie ma, bo np. w miesiącu czerwcu na 3583 osoby zarejestrowane tylko 244 podjęły pracę, a aż 518 zostało wyłączonych z ewidencji, a na 2218 bezrobotnych którzy zarejestrowali się od stycznia do czerwca 2006 prace znalazło 1247 osób, a wyłączonych z ewidencji zostało 2558 osób!!!

Widzimy więc w jaki sposób spada procentowo stopa bezrobocia, a przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka. Po pierwsze sporo młodych ludzi nadal opuszcza teren naszego Powiatu i nie mając żadnych perspektyw pracy na miejscu szuka szczęścia na zachodzie, a po drugie wystarczy, że Urząd Pracy zaproponuje bezrobotnemu dwukrotnie pracę nawet na umowę zlecenie, a bezrobotny jej nie przyjmie wtedy zostaje wykreślony z ewidencji.

Poziom bezrobocia w Powicie Obornickim możemy oceniać porównując ze stopą bezrobocia w kraju, województwie i w ościennych powiatach. Niestety takie porównanie wypada na niekorzyść dla naszego powiatu.

Powiat Oborniki 16,9%
Kraj 16%
Województwo Wielkopolskie 12,9%
Powiat Poznański 6,1%
Powiat Szamotulski 16%

Jak widać przez te ostatnie cztery lata kadencji wszystkich władz samorządowych pomysłu na skuteczną walkę z bezrobociem nie było żadnego, mimo wielu konferencji, spotkań, przy kawie itp. Miejmy zatem nadzieję, że w następnej kadencji determinacja samorządowców w tym temacie będzie większa i że bezrobocie nie będzie zwalczane tylko w statystykach, poprzez wyjazdy zagraniczne i wykreślanie z ewidencji, ale poprzez zwiększanie zatrudnienia na terenie naszego Powiatu.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071