Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Na swoim ostatnim posiedzeniu Komisja Gospodarki Powiatu Obornickiego zajmowała się tematem Urzędu Pracy, bezrobocia, oraz ¶rodków i metod jego zwalczania. Mimo licznej grupy osób, która wyjeżdża...

...z całego kraju w poszukiwaniu pracy na zachodzie, stopa bezrobocia w Powiecie Obornickim jest do¶ć wysoka i wynosi 16,9%. W porównaniu ze styczniem jest to spadek o 2,1%, jednak powodów do rado¶ci nie ma, bo np. w miesi±cu czerwcu na 3583 osoby zarejestrowane tylko 244 podjęły pracę, a aż 518 zostało wył±czonych z ewidencji, a na 2218 bezrobotnych którzy zarejestrowali się od stycznia do czerwca 2006 prace znalazło 1247 osób, a wył±czonych z ewidencji zostało 2558 osób!!!

Widzimy więc w jaki sposób spada procentowo stopa bezrobocia, a przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka. Po pierwsze sporo młodych ludzi nadal opuszcza teren naszego Powiatu i nie maj±c żadnych perspektyw pracy na miejscu szuka szczę¶cia na zachodzie, a po drugie wystarczy, że Urz±d Pracy zaproponuje bezrobotnemu dwukrotnie pracę nawet na umowę zlecenie, a bezrobotny jej nie przyjmie wtedy zostaje wykre¶lony z ewidencji.

Poziom bezrobocia w Powicie Obornickim możemy oceniać porównuj±c ze stop± bezrobocia w kraju, województwie i w o¶ciennych powiatach. Niestety takie porównanie wypada na niekorzy¶ć dla naszego powiatu.

Powiat Oborniki 16,9%
Kraj 16%
Województwo Wielkopolskie 12,9%
Powiat Poznański 6,1%
Powiat Szamotulski 16%

Jak widać przez te ostatnie cztery lata kadencji wszystkich władz samorz±dowych pomysłu na skuteczn± walkę z bezrobociem nie było żadnego, mimo wielu konferencji, spotkań, przy kawie itp. Miejmy zatem nadzieję, że w następnej kadencji determinacja samorz±dowców w tym temacie będzie większa i że bezrobocie nie będzie zwalczane tylko w statystykach, poprzez wyjazdy zagraniczne i wykre¶lanie z ewidencji, ale poprzez zwiększanie zatrudnienia na terenie naszego Powiatu.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071