Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

26 kwietnia br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów, uczniów klas maturalnych.

W uroczystości udział wzięli licznie zgromadzeni rodzice uczniów, zastępca Burmistrza Obornik - Piotr Woszczyk, radna Powiatu Obornickiego - Zofia Kotecka oraz zaproszeni goście wraz z kadrą pedagogiczną szkoły.

Uroczyste pożegnanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach to niezwykle dostojna uroczystość. Gala rozpoczęła się oficjalnym wejściem bohaterów uroczystości, absolwentów szkoły. Po przekazaniu przez maturzystów sztandaru placówki uczniom klas młodszych, głos zabrała Dyrektor szkoły. Agnieszka Katarzyna Balcerowiak podobnie jak Piotr Woszczyk w swoich przemówieniach skierowanych do absolwentów wspomnieli o końcu pewnej drogi i wejściu w dorosłe życie. Mówiono przede wszystkim o wartościach jakie niewątpliwie wynosi się z Obornickiego Liceum. Warto dodać, iż Obornicki Staszek w myśl zasady uczy i wychowuje, wychowuje młodzież w atmosferze patriotyzmu oraz poszanowania drugiego człowieka - czystego serca i otwartego umysłu. Na uroczystości Powiat Obornickie reprezentowała Zofia Kotecka, która w imieniu Starosty Obornickiego wręczyła nagrodę za najwyższą średnią ocen w szkole. Otrzymała ją uczennica klasy IIIe Katarzyna Wolska uzyskując średnią 5,81. Nie zapomniano również o podziękowaniach i wyróżnieniach dla rodziców wyjątkowo angażowanych w życie szkoły. Pożegnanie absolwentów i tego typu uroczystości to również doskonała możliwość zaprezentowania szerszemu gronu talentów artystycznych uczniów. Zdolności wokalne zaprezentowali m.in Żaneta Bułgajewska, Laura Reiss, Joanna Zaborowska, Paulina Walczak oraz mistrzowska gra skrzypiec w wykonaniu Adriana Przybyłka. Jedną z najbardziej cenionych nagród w Liceum Ogólnokształcącym jest Primus Inter Pares - otrzymuje ją uczeń uzyskujący najwyższą średnią w swojej klasie. Laureatami nagrody zostali Zuzanna Fleiszer, Mateusz Nadolny, Marlena Chudziak i Katarzyna Wolska. Dodać należy, iż wyróżnieni zostali również wszyscy uczniowie, którzy na przestrzeni trzech lat nauki zaznaczyli swą obecność w Liceum reprezentując szkołę na zewnątrz oraz angażując się tym samym w jej życie. Najbardziej oczekiwanym wydarzeniem przez najważniejsze osoby tegoż dnia czyli absolwentów było rozdanie przez Dyrektora pozostałych świadectw. Uroczystości prócz radości towarzyszyło też niezwykłe wzruszenie - nieukrywająco wszystkich obecnych na gali. Zapewne absolwenci okres nauki w Obornickim Staszku wspominać będą z łzą w oku. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas egzaminu maturalnego.

Rafał Jagodziński.         Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071