Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W miniony czwartek w Urzędzie Miejskim w Obornikach po raz kolejny odbyło się spotkanie sołtysów Gminy Oborniki z Burmistrzem Tomaszem Szramą.

 

Głównymi tematami podjętymi na spotkaniu była kwestia Dożynek Gminnych, gospodarowania odpadami komunalnymi oraz sprawozdanie z projektów realizowanych na wsiach.

Spotkanie rozpoczęło się przekazaniem sołectwa Gołębowo nowemu sołtysowi, którym została Bogumiła Orłowicz. Pożegnano tym samym Stanisława Kukułę, który funkcję pełnił tą przez niemal dziesięć lat. Odchodzący sołtys zadeklarował pomoc i radę dla osiemnastej już kobiety w Gminie piastującej te zaszczytną funkcję. Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie dyrektora Obornickiego Centrum Sportu Jacka Okpisza, który przedstawił wszystkim zebranym temat Sołtysiady i Turnieju Wsi. Sołtysiada czyli turniej piłki nożnej wsi odbędzie się 4 maja br. na stadionie Obornickiego Centrum Sportu w Obornikach przy ul. Objezierskiej 2. Tradycyjnie już turniej wliczany będzie do generalnej klasyfikacji Turnieju Wsi odbywającego się dnia 27 lipca. Uczestniczy spotkania poruszyli kwestie ubezpieczenia, które ich zdaniem winno być wykupione. Wspomniano w tym miejscu rywalizacje w Objezierzu zakończone kontuzją jednego z uczestników, a przy tym problemami z wypłatą ubezpieczenia. Zdecydowano by wszystkich uczestników zmagań ubezpieczyć grupowo. Kolejnym punktem obrad był wybór miejsca Dożynek Gminnych 2013. W wyborach w szranki stanęły dwie miejscowości Chrustowo i Łukowo. Kierownik Krzysztof Sroka przedstawił obydwie miejscowości uczestnikom. Sołtysi zdecydowali, że organizatorem Dożynek będzie Chrustowo, jednocześnie zastanawiano się nad organizacją uroczystości w sobotę. Biorąc pod uwagę prace polowe na wsi oraz tradycję - ostatecznie Dożynki Gminne odbędą się 8 września (niedziela). W miejsc tym głos zabrał Tomasz Szrama informując, iż prawie pewnym jest fakt organizacji przez Gminę Oborniki Dożynek Diecezjalnych w 2014 r. Warto zaznaczyć, że na spotkaniu podjęto tematy z zakresu projektu Internet Bliżej Ciebie - przedstawiając popularność szkoleń z zakresu obsługi komputera, pracy z Internetem na wsiach. Tradycją wszelkich spotkań z urzędnikami Gminnymi jest szczegółowe informowanie mieszkańców na temat Gospodarki Odpadami Aglomeracji Poznańskiej - i tak stało się tym razem. Sołtysi uzyskali informacje na temat zasad naliczania opłat, jak również zasad systemu odbioru odpadów komunalnych. Należy stwierdzić, iż sołtysi niezwykle aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając pytania, które niekiedy stanowiły niemalże szczegóły. Otrzymali oni również materiały dla mieszkańców swoich sołectw. Warto wspomnieć, że dyskusja nie tylko między uczestnikami ale również dyskusja z Burmistrzem była merytoryczna i pełna dbałości o interesu najważniejszych osób czyli mieszkańców Gminy Oborniki.

Rafał Jagodziński      Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+2 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071