Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W imieniu mieszkańców zmuszonych do korzystania z ulicy Szczytniewskiej w Rożnowie, zwracamy się z wnioskiem o pilną interwencję w celu przywrócenia normalnego przejazdu na ulicy Szczytniewskiej od Fabryki Okien do ulicy Tęczowej. 

Problemy z drogami powiatowymi - listy do redakcji

Stan drogi na tym odcinku stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Ostatnio lekarz rodzinny jadący do chorego dziecka oznajmił, że więcej tam nie pojedzie, bo nie chce stracić zawieszenia w samochodzie. Jeśliby karetka mała jechać do chorego powyżej 10 km/h skutek będzie pewnie podobny!

Kiedy była wykonywana kanalizacja tych ulic droga została zniszczona kompletnie. Naprawiono tylko odcinek gdzie kładziono rury. Pozostały odcinek był zniwelowany równiarką, mimo że jego stan był gorszy niż tam, gdzie położono kanalize!!!

Jak opowiadają rolnicy mieszkający przy tej drodze - Starostwo Powiatowe od kiedy przejęło tę drogę, poza wiosennym równaniem, nie zrobiło nic więcej w celu jej poprawy. Następowała przez te lata jej ciągła degradacja. Pozarastane rowy przez krzewy i drzewa, w niektórych miejscach poziom drogi jest niższy niż dno rowu!!! Brak nawiezienia choćby kilku wywrotek tłucznia lub gruzu. Rolnicy którzy do tej pory zajmowali się tą drogą społecznie oświadczyli, że więcej z przyczyn finansowych nie będą tego robić, skoro odpowiedzialny za to urząd nie wykazuje zainteresowania.

Czy kilka naczep gruzu - tłucznia, które należałoby wysypać na tą drogę to naprawdę tak wiele?!!!

Wyczyszczenie rowów z krzewów i z mułu, zebranie ziemi na poboczach, aby po równaniu nie robiła się tzw. wanna z drogi, jest rzeczą niemożliwą do wykonania na odcinku 300  metrów?!!!

A co będzie jeśli pogotowie jadące do chorego spóźni się kilkanaście minut i ta osoba umrze?!!!

Czy wtedy Starostwo i urzędnicy będą nadal rozkładać ręce i twierdzić, że się nie da?

A co z matkami,  które codziennie wożą dzieci do szkoły, przedszkola, bo dziecko nie ma możliwości przejścia suchą nogą?!!!

A co będzie jeśli wybuchnie pożar, gdzie każda spóźniona interwencja Straży grozi tragedią?!!!

 

                                                                                              Mieszkańcy ulicy Tęczowej,

                                                                                              Szczytniewskiej, Rolnej,

                                                                                              Szczytna i Słomowa

 

Powyższy list skierowano również do Starostwa Powiatowego w Obornikach. Tam dowiedzieliśmy się, że w urzędzie tym znajduje się 69 podobnych wniosków naprawy i przebudowy dróg powiatowych.  Nie realizowanie te ogromnej ilości wniosku absolutnie nie wynika z braku zainteresowania się urzędników tymi problemami lecz z powodu braku środków, które rząd polski kieruje do powiatów, regularnie ograniczając ich finanse poprzez kolejne zadania, którymi mają zajmować się samorządy powiatowe.

Powiat Obornicki, jeżeli chodzi o sferę drogową jest w dość problematycznej sytuacji. Zarządza (utrzymuje) 306km dróg choć tylko 60 km dróg w powiecie spełnia warunki zapisane w definicji - droga powiatowa. Wynika z tego, że pozostałymi ponad 240km dróg powinny zajmować się gminy. Dla porównania Powiat Poznański, w skład którego wchodzi 17 gmin z 200 tysiącami mieszkańców zarządza tylko 680km dróg.

 

Obornicki Zarząd Dróg Powiatowych w ramach przeznaczonego na ten cel budżetu, stara się jednak, by wszystkie drogi, którymi zarządza powiat były w miarę przejezdne, choć na wielu z nich nie można mówić o luksusie i komforcie. Również w przypadku ul. Szczytniewskiej w Rożnowie droga ta zostanie zrobiona tak, by była przejezdna. Nie wykluczone jest, że uda się nawieść ją tłuczniem, wyrównać i uporządkować rowy i pobocza.

Z pewnością niemoc urzędników Starostwa nie wynika z ich braku zainteresowania problemami, ale nawet Salomon nie potrafił przelać z próżnego w puste.

Wierzymy, że powyższa sprawa zostanie załatwiony tak, aby w przypadku zagrożenia życia i zdrowia nikt nie miał problemu z dotarciem na miejsce.

  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071