Data: , Źródło: Dzień Dobry Oborniki, Oborniki

W czwartkowe przedpołudnie w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach odbyło się pierwsze z serii spotkań "Podziel się Pasją"- "Mam talent, czyli młodzi w akcji". 

Uczniowie przedstawili swoje talenty artystyczne i organizacyjne. Celem tego rodzaju spotkań jest wprowadzenie dzienników w Obornickim Liceum.  

 

Wieczorową porą w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach na gali zatytułowanej - Podzielmy się pasją, spotkali się uczniowie i Rodzice. Inicjatywa wieczoru wyszła ze strony Rady Rodziców na czele z Panią Katarzyną Roszkiewicz. Nie wszyscy Rodzice mogli uczestniczyć w święcie Patrona i podziwiać swoje dzieci, stąd postanowiono pewne przedsięwzięcia powtórzyć, inne dodać, by uzyskać efekt koncertu. Podczas wieczoru zaprezentowali się wokaliści (Dajana Runowska, Joanna Zaborowska, Paulina Walczak), instrumentaliści (Piotr Wtorek, Damian Krzymieniewski) adepci sztuki kabaretowej - niemal cała kl.II B oraz aktorzy  - kl.III E z miniaturą teatralną  inspirowaną " Weselem". Nad przygotowaniem programu i realizacją czuwali poloniści w osobach: Pani Agnieszki Małgorzaty Balcerowiak oraz pana Pawła Bździaka. Swoją obecnością  podczas wieczoru zaszczycili nas także Pan Andrzej Okpisz wicestarosta obornicki oraz Pan Paweł Drewicz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Obornikach. Podczas spotkania wręczono nagrody uczniom, którzy uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Fraszka" - za pierwsze miejsce w szkole nagrodę odebrała Marianna Kuźniak z kl.II B a za drugie miejsce w kraju - Łukasz Thomas z kl.III B. Warto dodać, że w trakcie koncertu licytowano obraz namalowany przez uczennicę z kl.III B - Martę Majkowską, obraz  pt. Dama z łasiczką a zwyciężczynią licytacji została Przewodnicząca Rady Rodziców Liceum Pani Katarzyna Roszkiewicz. Obraz namalowany przez Martę to też jej wkład w przedsięwzięcie o nazwie "Podzielmy się pasją". Bardzo cieszą osiągnięcia uczniów, tym razem objawione w sferze humanistyczno-arytystycznej (wcześniej mogliśmy poznać ich osiągnięcia sportowe i naukowe), serdecznie im gratulujemy. Ten przemiły wieczór  dostarczył podwójnych powodów do zadowolenia, gdyż po pierwsze mogliśmy podziwiać talenty uczniów, a po drugie był to doskonały przykład na współpracę z Rodzicami. Pozostaje mieć nadzieję, że cyklicznie organizowane tego typu spotkania zachęcą coraz większą  ilość Rodziców do obecności w szkole. Wieczór z talentami uczniów pełen był kameralnego nastroju. Redakcja jako uczestnicy spotkania była zaskoczona profesjonalizmem uczniów i ich inwencją twórczą. Jak się okazuje w Licealistach drzemią niezmierzone pokłady kreatywności, które doskonale rozwija i wykorzystuje szkoła. Cieszą za tym tego rodzaju przedsięwzięcia. Dodatkowo, wspomnieć warto o Drzwiach Otwartych w Liceum które odbędą się 6 kwietnia o godz. 10.00. - Z niecierpliwością czekamy na to co przygotują uczniowie. Wieczór dzielenia się pasją zakończyły rozmowy przy kawie i cieście przygotowanym przez Radę Rodziców.

 

A.K.B, R.J  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071